شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

IMG 9905

گزارش : ابوالفضل قاسمی

سخن مردم  : صبح پنجشنبه حجت الاسلام سید هاشم موسوی نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر و مسئول واحد فرهنگی و روابط عمومی ستاد استان با حاج حبیب قاسمی مدیر مسئول هفته نامه مردم جنوب و پایگاه خبری تحلیلی سخن مردم دیدار نمود.

IMG 9879

به گزارش سخن مردم  : حجت الاسلام سید هاشم موسوی در ابتدا ضمن تبریک دهه کرامت و تشکر از پوشش اخبار ستاد عتبات عالیات استان توسط نشریه هم به صورت مکتوب و هم به صورت مجازی گزارشی از برنامه های ستاد بازسازی و عتبات و عالیات استان را بیان نمود.

وی با اشاره به ساخت ضریح خیمه گاه ائمه اهل بیت (ع) در کربلا با مشارکت مردم ولایت مدار استان بوشهر اظهار داشت: مشارکت مردم استان بوشهر در بازسازی عتبات عالیات در چند سال اخیر یکی از افتخارات بزرگ برای مردم ولایت مدار استان بوشهر بوده است.

ایشان بیان نمود : موکب های که در ایام پیاده روی عظیم اربعین حسینی جهت پذیرایی از زائران امام حسین (ع) برپا می شود زیر نظر عتبات عالیات است ، که امسال هم انشاالله این بیماری برطرف شود باز برنامه پیاده روی اربعین و برپایی موکب ها با حضور دلدادگان اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

با توجه به این که سال قبل در اربعین جا و مکان برای زائران کم بود ، امسال صحن حضرت زهرا (س) با عظمتی بی نظیر ، با مساحت دویست و بیست هزار متر مربع زیر بنا بوده ، تقربیا 95 % آن به اتمام و آماده بهربرداری است.

همچنین معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت : طرح توسعه حرم امام حسین (ع) و صحن مطهر عقیله بنی هاشم (ع) در کربلایی معلی با عنوان کربلا را می سازیم انشاالله انجام می شود ، که سهم هر نفر یک متر مربع زمین در کربلای معلی است.

ایشان در خصوص مشارکت مردم و خیرین در این طرح گفت: مبلغ وام دریافتی ۴ میلیون تومان ، بدون کارمزد و ضامن و با حداکثر مدت بازپرداخت ۶۰ ماه می باشد ، با همکاری بانک رسالت صورت می گیرد.

مسئول فرهنگی عتبات عالیات استان در پایان بیان نمود : همان طور که شیفتگان اهل بیت (ع) در سال های قبل در ساخت ضریح های مطهر ائمه اهل بیت (ع) در کربلای معلی همکاری داشتند در خواست دارم که در طرح توسعه ی حرم و صحن مطهر همکاری نمایند چرا که هم پاداش این دنیا و هم آخرت دارد.

در این دیدار مدیر مسئول هفته نامه مردم جنوب ضمن خوش آمد گویی به حجت الاسلام سید هاشم موسوی اظهار داشت : ما همچنان طبق روال قبل در خدمت ستاد عتبات عالیات استان بوشهر خواهیم بود و اخبار را در رسانه پوشش خواهیم داد.

ایشان در ادامه گزارشی از هفته نامه مردم جنوب و پایگاه خبری تحلیلی سخن مردم را به اطلاع نماینده عتبات عالیات استان بوشهر رسانید.

IMG 9887

IMG 9889

IMG 9891

IMG 9910

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه