یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم : درحالی که دانشگاه پیام نور شبانکاره به علت کمبود دانشجو در شرف تعطیلی قرار داشت، با پیگیری مسئولان شهرستان دشتستان، قرار شد این دانشگاه در شبانکاره بماند و تعطیل نخواهد شد.

sokhanemardom 50

به گزار سخن مردم : بر اساس دستورالعمل طرح آمایش آموزش عالی، واحدهای دانشگاه پیام نور که کمتر از ۲۵۰ دانشجو داشته باشند، باید تعطیل شوند و دانشگاه پیام نور شبانکاره نیز مشمول این قانون می‌شود.

در همین راستا نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به همراه فرماندار دشتستان و مسئولان دانشگاه پیام نور و مسئولان شهر شبانکاره در نشستی پیگیر حفظ دانشگاه پیام نور شبانکاره شدند.

دکتر ابراهیم رضایی در این نشست اظهار داشت: یکی از خواسته‌های بحق مردم شبانکاره حفظ این واحد دانشگاهی است و انتظار داریم با اتخاذ تدابیر و راهکارهای مناسب نسبت به حفظ این دانشگاه اقدام شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این دانشگاه توسط مردم شبانکاره ساخته شده است و انتظار دارند که برای توسعه آموزشی در همین شهر مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید این دانشگاه در شبانکاره بماند و به فعالیت خود ادامه دهد، تصریح کرد: انتظار داریم مرکز تحقیقات کشاورزی نیز در این واحد دانشگاهی راه‌اندازی شود.

رضایی بیان کرد: باید سیاست‌های تشویقی برای جذب تعداد بیشتر دانشجویان در این واحد اتخاذ شود و اعتبارات مورد نیاز به این امر اختصاص یابد.

فرماندار شهرستان دشتستان با بیان اینکه دانشگاه پیام نور در شبانکاره باید به فعالیت خود ادامه دهد، گفت: باید شرایط افزایش دانشجو در این دانشگاه فراهم شود و ما هم حمایت لازم را خواهیم داشت.

فتح‌الله نوروزی بر ایجاد مرکز تحقیقات کشاورزی در این دانشکده تاکید کرد و افزود: باید از ظرفیت پارک علم و فناوری برای ایجاد مرکز رشد و پژوهشکده در این واحد استفاده شود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر نیز بیان کرد: بر اساس طرح آمایش آموزش عالی هر واحد دانشگاهی که کمتر از ۲۵۰ دانشجو دارد باید در نزدیک ترین واحد تجمیع شود و اکنون دانشگاه شبانکاره ۸۷ دانشجو دارد.

محمدرضا بحرانی اضافه کرد: یکی از راهکارهای حفظ این دانشگاه افزایش تعداد دانشجو است و باید از همه ظرفیت‌ها برای حفظ دانشگاه استفاده شود.

در این نشست که اعضای شورای شهر شبانکاره، مسئولان دانشگاه پیام نور استان بوشهر، مسئولان شبانکاره و معتمدین محلی حضور داشتند، با ارائه راهکارها توسط نماینده دشتستان در مجلس و فرماندار این شهرستان، بر حفظ دانشگاه و فعال بودن آن با استفاده از همه ظرفیت‌ها تاکید شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه