پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم ، فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان در خصوص سرقت منزل، هشدارهايي را به شهروندان توصيه كرد .

Untitled 1

به گزارش سخن مردم ، به نقل از خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ « فرهاد آراوند « به منظور پيشگيري از سرقت منزل از همشهريان خواست براي منزل خود از سيستم هاي هشدار دهنده و ضدسرقت استفاده کنند و از سپردن کليد منزل به افراد نامطمئن خودداري کرده و آن را نزد کساني که مورد اعتماد و اطمينان هستند بگذاريد.

وي افزود: درب و پنجره ها را قبل از ترک منزل کنترل و از قفل هاي ايمن و استاندارد استفاده کنيد و از بسته بودن درب ورودي پشت بام و کليه درب هاي داخلي ساختمان اطمينان کامل حاصل كنيد و قفل هاي سوييچي را با نصب لوله در اطراف توپي آن محافظت کنيد و از قرار دادن کليد منزل در محل هايي مانند زير جاي کفشي، روي درب و ساير محل هاي قابل دسترسي خودداري کنيد.

وي ادامه داد: از نگهداري وجوه نقد زياد، اشياء قيمتي و اسناد و مدارک در منزل خودداري کرده و آن ها را به صندوق امانات بانک ها و يا به اقوام و دوستان مورد اطمينان خود بسپاريد و اگر به تازگي دسته کليد منزل خود را گم کرده ايد؛ سريعا نسبت به تعويض قفل هاي خانه اقدام کنيد.

سرهنگ آراوند تصریح کرد: سارقان حرفه اي از محل هاي احتمالي نگهداري طلا و جواهرات و وجوه نقد اطلاع دارند؛ لذا لازم است در هنگام ترک منزل آنها را به افراد امين يا به صندوق امانات موسسات معتبر بسپاريد و از بازگو کردن برنامه سفر خود نزد افراد ناشناخته و غير مطمئن پرهيز کنید.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان خاطر نشان كرد: براي کليه درب هاي منزل از قفل هاي مناسب مانند قفل سوييچي و قفل کتابي استفاده نماييد و براي افزايش امنيت محل سکونت به ويژه مجتمع هاي مسکوني، از نگهبان محله مورد تاييد پليس استفاده نماييد.

جهت پيشگيري از سرقت منزل و اماکن خصوصی خود،توصيه هاي زير را بادقت بخوانيد:

* مراقبت از مصالح و تجهيزات مورد استفاده در زمان احداث ساختمان نظير پمپ آب، دريل برقي، کابل برق، فرغون، مصالح و... و گماردن فرد مراقب در زمان خاتمه کار و نگهداري اين اموال در محل داراي حفاظ مناسب.

*گماردن فرد مراقب در خانه باغ ها، ويلاها و... در طول شبانه روز .

*تجهيز اماکن خصوصي به دوربين هاي مراقبتي آشکار و پنهان.

*خودداري از نگهداري اموال باارزش در اماکن فاقد سکنه و نگهبان.

*از نگهداری وجوه نقد و طلاجات زیاد در منزل و در یک مکان مشخص و ناامن خوداری كنید .

*به موارد ایمنی خانه به اندازه زیبایی و نمای آن توجه داشته باشید .

*از روشن گذاشتن چراغ، رادیو، تلویزیون و... به صورت متوالی خودداری کنید .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه