دوشنبه, 02 خرداد 1401 - Monday, 23 May 2022

سخن مردم" فرماندار دشتستان در گفتگوی اختصاصی با مدیرمسئول مردم جنوب گفت: در حل مشکلات شهرستان تمام قد در خدمت مردم هستیم و با شناسایی اولین مورد مثبت کرونا تصمیم گرفتیم شفاف و صادقانه آمار مبتلایان را در اختیار مردم قرار دهیم .

 IMG 8363

اسماء بوستانی " به گزارش سخن مردم" فتح الله نوروزی باتبریک دهمین سالگرد افتتاح هفته نامه مردم جنوب با بیان اینکه در خصوص انتخابات تمام نگاهمان حفظ حرمت مردم بود، اظهار کرد: اولین جلسه مقابله با کرونا را ۴ اسفند ماه بلافاصله بعد از انتخابات مجلس آغاز کردیم، ستاد تسهیل سفر را تعطیل و ستاد مبارزه با کرونا را فعال کردیم.

 IMG 8366

صادقانه آمار مبتلایان را در اختیار مردم قرار دهیم

نوروزی افزود: با شناسایی اولین مورد مثبت کرونا تصمیم گرفتیم شفاف و صادقانه آمار مبتلایان را در اختیار مردم قرار دهیم که تاکنون ۳۶۵ نفر در دشتستان این آزمایش را انجام داده و تعداد ۷۲ نفر مورد مثبت کرونا در سطح دشتستان داشتیم و درصد بالایی از این مبتلایان به لطف حق بهبود یافتند.

وی با اشاره به تقویت همدلی و اوج اتحاد مردم دشتستان در مبارزه با این ویروس عنوان کرد: من این اتحاد و همدلی را نقطه مثبت این اتفاق می دانم؛ اتحاد و همدلی بازاریان و اصناف در این اتفاق واقعا ستودنی بود که بنده به نوبه خودم از همکاری و همراهی اصناف و بازاریان تشکر می کنم.

فرماندار دشتستان با بیان اینکه دشتستان با توجه به وسعتش نگرانی های زیادی در پی خواهد داشت ادامه داد: در این خصوص تمامی تلاش و توان خود را جهت جلوگیری از انتقال این ویروس به کار گرفتیم به صورتی که پارک ها، تفرجگاه ها، مدارس و دانشگاه ها را تعطیل کردیم. بسیاری از مبتلایان هیچ گونه علائمی نداشتند و به عنوان ناقل می توانستند مشکلات زیادی را به وجود آورند، به همین دلیل در هر مکان فردی که مشکوک بود را شناسایی و قرنطینه کردیم تا از انتشار این ویروس جلوگیری شود.

 IMG 8368

تلاش های رئیس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان وحوزه بهداشت و درمانی ستودنی است

نوروزی با اعلام اینکه نگران بالا رفتن آمار نیستیم بیان کرد: بیشتر نگران سلامتی مردم هستیم، تاکید ما نیز بر قطع شدن این زنجیره است، اما صنوف کم خطر مانند پاساژها را باز اعلام کردیم اما با رعایت نکات بهداشتی و گوشزد رعایت این نکات به مشتریان خود. از صبر و حوصله اصناف و بازاریان نیز کمال تشکر را دارم‌.

وی تلاش های حوزه بهداشت و درمانی را در این خصوص ستودنی دانست و ادامه داد: نیروهایی چون دکتر شفیعی و موصلی که متخصص های عفونی بیمارستان گنجی هستند واقعا در مبارزه با این ویروس سختی های زیادی را متقبل می شوند، رییس شبکه بهداشت و درمان و کادر این شبکه واقعا پای کار بودند و زحمت فراوان کشیدند، به صورتی که بارها و بارها شاهد اشک ریختن رییس شبکه بهداشت و درمان در خصوص نگرانی این ویروس و سلامت مردم در خود فرمانداری بودم.

 IMG 8374

ازرسانه های وفعالین اجتماعی وتمام مسئولینی که پای کاربودند تشکرمی کنم

وی با تشکر از رسانه های دشتستان گفت: رسانه ها تلاش کردند عادی سازی در دشتستان شکل نگیرد و مردم هیچگونه تجمعی نداشته باشند، از رسانه ها، فعالین اجتماعی که نقش بسیار ارزشمندی در این خصوص داشتند، دهیاران و شهرداران، شوراها، گروهای جهادی، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج تشکر و قدردانی می کنم.

فرماندار دشتستان با اشاره به موفق بودن در بیماریابی بیان کرد: با همکاری شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا ویروس بیماران مبتلا را شناسایی و مورد درمان قرار می دهیم اما این بیماریابی کار بسیار سختی است، خط مقدم این فعالیت ها نیز شبکه بهداشت و درمان است.

نوروزی با بیان توصیه هایی به مردم جهت حفظ سلامت خود بیان کرد: از تمامی مردم جهت رفاه حال خود و همشهریان خود خواستارم هیچ گونه تجمعی در خانه باغ ها نداشته باشند، بهداشت فردی را رعایت کنند، به مسافرت نروند زیرا در شرایط موجود با صراحت می گویم این ویروس تمام نشده و وجود دارد، لطفا مردم جدی تر با این ویروس برخورد کنند.

IMG 8377

وی ادامه داد: در خصوص این مشکلات به دلیل اینکه برای حوزه بهداشت و درمان مشکلی پیش نیاید اقدامات لازم جهت پذیرش بیماران در بیمارستان مهر را انجام دادیم، مراکز بهداشتی و درمانگاه ها را شبانه روزی کردیم، به صورتی ک کلینیک تامین اجتماعی فعالیت خود را تا ۱۲ شب، ولی عصر به صورت کاملا شبانه روزی، کلینیک نوید شبانه روزی و درمانگه سپاه نیز هفته ای دو شب در حوزه بهداشت و درمان به مردم خدمات ارائه می دهند.

نوروزی افزود: با پیش بینی های خوبی که داشتیم بیمارستان صحرایی را مستقر کردیم که تاکنون یک نفر هم در این بیمارستان نبوده، نوزادان، مادران و اطفال را به بیمارستان مهر انتقال دادیم تا از ظرفیت شهرستان خوب استفاده کرده باشیم اما در این ایام متوجه شدیم که چه خلا هایی در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد که باید رفع شود.

نوروزی با ابراز خرسندی از فعالیت درمانگاه تنگ ارم افزود: تاکنون ۴ زایمان طبیعی در این درمانگاه انجام شده است و از فعالی بودن مراکز پزشکی در سراسر دشتستان خوشحالم. بیمارستان ۱۷ شهریور نیز جزء مصوبات سفر رییس جمهور بود، تزریق پول برای به اتمام رساندن این بیمارستان بسیار کم بود که ان شاالله در سال ۹۹ این تزریق جبران خواهد شد.

IMG 8387

افتتاح کلینیک تخصصی در هفته دولت

فرماندار دشتستان ادامه داد: پروژه های این چنینی که جهت رفاه و سلامت مردم و جامعه است باید هر چه زودتر در اختیار مروم قرار گیرد؛ اعتبار بیمارستان ۱۷ شهریور جزء اعتبارات ملی است، چندین بار نیز از این پروژه بازدید داشتم و ان شاالله مجددا نیز بازدید خواهم داشت.

وی از افتتاح کلینیک تخصصی در هفته دولت خبر داد و افزود: کلینیک تخصصی ۳۰ اتاق برای پزشکان روبروی کاروانسرای مشیر الملک ساخته شده است که با درصد هزینه های بسیار اندک به بیماران خدمات ارائه خواهد داد و اگر ان شاالله این پروژه افتتاح شود نیاز به مکان دیگری برای ارائه خدمات به مردم نیستیم.

 تا ۱۵ اردیبهشت ماه هیچ گونه تجمع و مراسمی در خصوص ماه مبارک رمضان برگزار نخواهد شد

فرماندار دشتستان در خصوص برگزار نکردن مراسمات ماه رمضان اعلام کرد: تا ۱۵ اردیبهشت ماه هیچ گونه تجمع و مراسمی در خصوص ماه مبارک رمضان برگزار نخواهد شد، زیرا در شرایط فهلی جامعه بسیاری از برنامه های معنوی لغو شد، این روند ادامه خواهد داشت تا ۱۵ اردیبهشت ماه که با توجه به شرایط جامعه قبل از ۱۵ شهریور تصمیم گیری های لازم نیز انجام خواهد شد.

 افتتاح پروژه های شاخص دشتستان در سال ۹۹

این مقام مسئول تعداد پروژه های سال ۹۹ را ۱۸۷ پروژه اعلام کرد و بیان داشت: پروژه های عمرانی بسیار خوبی در دشتستان افتتاح خواهد شد که تعدادی در هفته دولت و قسمتی از این پروژه ها نیز در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

نوروزی تعداد پروژه های شاخص دشتستان در سال ۹۹ را ۵۵ پروژه اعلام کرد و افزود: طبق اولویت بنری این پروژه ها افتتاح خواهند شد.

فرماندار دشتستان مخالفت خود را با ایجاد آرامستان ۳ اعلام کرد و ادامه داد: مشکل اصلی آرامستان ۲ عدم وجود تفاطع غیر همسطح است و نگاهم به آرامستان ۲ مثبت است و دنبال آرامستان شماره ۳ نیستم. امسال جهت رفع مشکل تقاطع غیر هم سطح این آرامستان اقداماتی را انجام خواهم داد.

IMG 8383

درپایان قاسمی مدیرمسئول مردم جنوب ضمن تشکر از فرماندار دشتستان ومسئولان بهداشتی بیان نمود :قطعا همکاری شما فرماندار محترم وهمچنین مسئولان وگروهای بسیجی وسپاهی ،جهادگران در ضدعفونی معابر درمدتی که همه ماندن درخانه را برگزیدند باعث شد تا آمار مبتلایان دردشتستان کاهش پیدا کند واگر همینطور همه ی مردم عزیز رعایت کنند شاهد ریشه کن شدن این بیماری هرچه زودتر نه تنها در سطح شهرستان بلکه کشورخواهیم بود.

بنابراین گزارش دیدار حبیب قاسمی مدیرمسئول وصاحب امتیاز نشریه مردم جنوب وپایگاه خبری سخن مردم با فتح اله نوروزی فرماندارمحترم شهرستان دشتستان برگزارشد.

IMG 8375

IMG 8385

IMG 8399

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه