یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم : بیانیه امام جمعه برازجان و دعوت از مردم برای همکاری با مسئولین بهداشت

به گزارش سخن مردم : متن بیانیه بدین شرح است:

امام جمعه برازجان

بسم الله الرحمن الرحیم

(نعمتان مجهولتان الصحه و الامان) (گنج حکمت یا احادیث منظوم ص ۱۹۶) امام علی علیه السلام فرمود : دو نعمت ناشناخته است ، صحت و امنیت .

خداوند متعال را شاکریم که ملت شکور و صبار ما را همواره در ابتلائات و امتحانات سخت پیروز و سربلند قرار داده است و از هرگونه لطف و عنایتی دریغ ننموده است .

اینک که کشور عزیز ما در معرض ابتلاء به ویروس کرونا قرار گرفته توجه مردم عزیز و شریف دشتستان را به چند نکته جلب می‌نمایم :

1-        ابتدا برخود لازم می دانم از پزشکان ، پرستاران ، کادر درمانی ، رئیس و اعضای شورای سلامت و مدیران شبکه بهداشت و مدافعان سلامت در شهرستان دشتستان تقدیر و تشکر نمایم .

2-        از مردم شریف و نجیب شهرستان درخواست می شود به توصیه های بهداشتی و پزشکی عمل نموده و بهداشت فردی و جمعی را رعایت نموده تا به حول و قوه الهی بر ویروس کرونا فائق آمده و آن را شکست دهیم .

3-        کسانی که کمترین علائم سرماخوردگی و آنفولانزا را دارند در اجتماعات عمومی حضور پیدا نکنند و در منزل استراحت کنند .

4-        نباید اضطراب و دلهره بیش از حد در مردم ایجاد کرد زیرا ترس و نگرانی بیش از حد خود موجب بیماری و ناامنی روانی می شود .

5-        به فضل الهی و به همت مسئولین امر ویروس کرونا تحت کنترل درآمده و در استان عزیزمان نیز مورد مشاهده نشده و جای هیچگونه نگرانی نیست .

6-        به توصیه قرآن کریم و حضرات معصومین علیهم السلام برای دفع و رفع بیماری از دعا و تضرع و توسل به درگاه ربوبی نباید غفلت کنیم.

7-        مردم شریف و آگاه هرگز به شایعات و اکاذیب افراد جاهل و مغرض و رسانه‌های بیگانه برای بزرگنمایی این بیماری و آمار و ارقام دروغین توجهی نکنند و به آمار مسئولان بهداشت و رسانه ملی اعتماد کنند .

8-        دشمنان عنود ملت نجیب ایران در این برهه زمانی اقدام به کرونا هراسی نموده اند . در حالی که علاوه بر ایران اسلامی ، ده ها کشور دیگر نیز به این بلیه مبتلا هستند . آنها با هدف اعتبار زدایی ، ناامید سازی ، ناکارآمد نمایی و در نهایت مشروعیت زدایی از حاکمیت و نظام اسلامی مشغول تبلیغات خبیثانه هستند .

9-        امید است ملت عزیز ایران با انسجام و اتحاد و همدلی تحت امر ولایت در میدان سلامت نیز همانند سایر عرصه های نبرد پیروزمندانه و سربلند خارج شود .

در پایان صحت و سلامتی ملت عزیز ایران و مردم شریف و ولایت‌مدار دشتستان را تحت زعامت و ولایت نایب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف حضرت امام خامنه ای مدظله العالی از خداوند متعال خواستارم .

حسن مصلح

امام جمعه برازجان

۱۴اسفند ۹۸

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه