شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

اختصاصی/بیست و نهمین مراسم یادبود شهید «صادق گنجی» سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان دربرازجان برگزارشد.

IMG 8767

سخن مردم"، بیست و نهمین مراسم یادبود «شهید صادق گنجی» سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان پنجشنبه 3 بهمن ساعت 9 صبح در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد.

ابوالفضل قاسمی "به گزارش سخن مردم"این مراسم با سخنرانی مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی وحجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس ،ومسئولان وبا مداحی حاج کریم اسفندیاری مداح اهل بیت (ع)درفضایی معنوی برگزار شد.

امام جمعه برازجان دراین مراسم ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت:شهید سرافراز سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی شهید صادق گنجی است که امروز به یادش در این جا جمع شده ایم که بار دیگر میثاقی دوباره با این شهید ببندیم.

IMG 8915

وی افزود: شهدای ما همه شهید راه حق و فضیلت بودند،شهدای عزیزمان شهدای روستای سربست که از یک خانواده 6 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی دردوران دفاع مقدس کردند، خانواده ی شهید گنجی که چهار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرد شهید صادق گنجی ، شهید نادرگنجی ، و همچنین داماد شهیدشان شهید مزارعی و همچنین خواهر زاده شهیدشان که اخیرا در سانحه هوایی جان داداند.

بر همه ی آنان سلام و تهیت و درود می فرستیم وتقدیرمی کنم از امت حزب الله همیشه در صحنه که پیوسته درهمه صحنه های این انقلاب ،دفاع از نظام حضور داشتند ،امت حزب الله که هم در تشییع با شکوه سردار عزیز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی باز هم افتخار آفریدند و این انقلاب و نظام در گام دوم بار دیگر حیاتی دوباره بخشیدند و دشمنان قسم خورده این انقلاب و نظام این مقدس را ناامید ساختند

حجت الاسلام حسن مصلح افزود: : شهید صادق گنجی یکی از مبارزان بین المللی ایران واز اولین شهدای نهضت بیداری اسلامی است که در دراین راه جان خود را فدای اسلام کرد.

امام جمعه برازجان درادامه بیان نمود:سلام بر این ملت و این مردم سلحشور و انقلابی بابت بزرگداشت شهدای مدافع حرم ، شهید سردار سلیمانی و همررزمانش و راهپیمایی های عظیمی که در سراسر کشور برگزار کردند حمایت بی دریغ خود را از انقلاب از نظام مقدس اسلامی از ولایت از سپاه عزیز و از رشادت و فداکاری مدافعان حرم و شایستگی تقدیم کردند.

IMG 8828

همچنین ضمن تقدیرازپاسداران عزیز که انتقام سختی ازدشمن گرفتند اظهارداشت : تقدیر می کنم از مردم خوب و نجیب و انقلابی شهرستان دشتستان که همواره در دفاع از انقلاب و نظام مقدس اسلامی در همه ی صحنه ها حضور داشتند و پیشگام بودند ،به ویژه در این سه ماه اخیر در راهپیمایی ها در یادواره شهدا ودر یادواره شهید صادق گنجی که این گونه حضور باشکوه پیدا کردند، به حق شهدای ما سردار عزیز ما شهید حاج قاسم سلیمانی شهید عزیز ما شهید سرافراز صادق گنجی ما و همه ی شهدای مدافع امنیت و مدافع حرم ، شهدای ما شهید صادق گنجی ما شهید حاج قاسم ما با تمام وجود مصداق این انقلاب به امامشان ایمان آوردند با تمام وجود عشق ورزیدند برای خدا با تمام وجود وهجرت کردند از دیار خود از وطن خود وبرای دفاع از اسلام در پاکستان و این گونه صادقانه اسلام و اسلام ناب را ترویج کردندواین گونه در مقابل تکویریها ایستاده اند و سرانجام نیز قربانی راه دفاع از این انقلاب مقابله با تکویریون شدند.

وی با اشاره به اینکه صبر و مقاومت خانواده‌های شهدا یک الگو برای جامعه است، افزود: صبر و شکیبایی خانواده‌های شهدا برای آحاد مختلف مردم یک الگو و درس بزرگ است که در برابر تمامی توطئه‌های دشمنان علیه این کشور ایستادگی کردند.

جوانان ایران اسلامی باید درس مقاومت را از جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهدا بیاموزند.

امام جمعه برازجان تصریح نمود:امنیت امروز کشور مرهون رشادت شهدا و ایثارگران است و به برکت خون شهدا در دوران دفاع مقدس پیروز و سربلند هستیم.

IMG 8894

ایشان درادامه گفت:جا دارد از همه ی شما سروران عزیز که همواره در مجالس شهدا حضور با شکوهی داشته اید به ویژه امروز شما برداران و خواهران مسئولان و مدیران بسیجیان عزیز خانواده های معظم شهدا کارکنان و پاسداران نیروی انتظامی و همه و روحانیت حضور پیدا کردند تقدیر و تشکر کنم..

IMG 8741IMG 8933

وی درپایان تشکر ویژه از مهمان عزیز و گرانقدرمون دکتر ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی که دعوت شهدا و خانواده های معظم شهدا را اجابت کردند حضور پیدا کردند ، از ستاد یادواره که زحمات این یادواره را بر عهده گرفتند ، از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرماندهی محترم بنیاد شهید انقلاب اسلامی، شهرداری شهر برازجان که همیشه همواره بوده است و همه ی نهاد های همکاری کردند،فرمانداری محترم، نیروی انتظامی صدا و سیما که امروز حضور پیدا کردند از همه سپاسگذارم

دراین آیین با اهدای لوح یادبود از مادر شهید صادق گنجی تجلیل شد

IMG 9007

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه