سه شنبه, 14 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022


سخن مردم" خانم اعظم صمصامی نخستین شهردار زن استان بوشهراست که آذر ۹۶ به عنوان شهردار آبپخش شروع به کار کرد.

13980708000869 Test PhotoN

نامه سرپرست فرمانداری دشتستان و رئیس هیات تطبیق مصوبات شورا‌های دشتستان، به رئیس شورای آبپخش منتشر شد مبنی بر اینکه مصوبات جلسه هشتم مهر مغایر قانون است.

در این نامه آمده است: «بازگشت به نامه شماره ۱۰۳۵ مورخ ۹۸/۷/۸، پس از طرح موضوع در هیات تطبیق مصوبات شوراهای شهرستان دشتستان، به استناد ماده ۸۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران، مغایر با قانون تشخیص داده شد.

به گزارش سخن مردم"به نقل ازروابط عمومی شهرداری آب پخش اعظم صمصامی با اشاره به مسائل پیش آمده در رابطه با استیضاح غیرقانونی خود اظهار داشت:جا دارد از اهتمام به قانون هیئت تطبیق شهرستان تشکر نمایم که بدون هیچگونه دخالت و فقط بر اساس قانون رای بر غیرقانونی بودن استیضاح داد.

وی افزود:آنهایی که حتی اطلاعات کمی از قانون دارند نیز از اول می دانستند که این استیضاح کاملا غیرقانونی بوده و قطعا توسط هیئت تطبیق رد می شود.

شهردار آب پخش تصریح کرد:واقعا از اقدام شورا متعجبم که چرا بر این استیضاح غیرقانونی پافشاری می کنند و رای کاملا منطبق بر قانون هیئت تطبیق را نادیده گرفته و مسئولان استان و شهرستان را به دخالت در آن متهم می کنند!؟

صمصامی بیان داشت: متاسفانه چند رسانه نیز بدون تحقیق و کسب اطلاعات لازم، پای استاندار محترم را به این مسئله کشیده و سعی دارند با فرضیه ناقص خود، شخص اول اجرایی استان را به دخالت در عدم رای آوری استیضاح متهم کنند.

شهردار آب پخش تاکید کرد: خدا را گواه می گیرم که حداقل در هفت ماه گذشته هیچگونه دیدار حضوری و حتی تماس تلفنی با استاندار محترم نداشته ام و نمی دانم بر اساس کدام دلیل و معیار استاندار و مسئولان صدیق استان و شهرستان را به دخالت در این موضوع متهم می کنند؟

صمصامی ابراز داشت: رای هیئت تطبیق مصوبات شوراها مبنی بر غیرقانونی بودن استیضاح شهردار آب پخش بر اساس ماده قانونی بوده و اسناد منتشر شده در فضای مجازی توسط شورا مبنی بر رعایت موارد استیضاح کاملا غیر مرتبط با استیضاح اخیر و نادرست بوده و بازی با افکار عمومی می باشد.

صمصامی عنوان داشت:دروغ پردازان بدنبال چه منافعی هستند که حاضرند زمین و زمان را زیر سئوال ببرند تا به خواسته های خود برسند؟

شهردار آب پخش تصریح کرد:همواره تابع قانون بوده و خواهم بود و از شورای محترم می خواهم با تمکین از قانون، آرامش را به شهروندان هدیه دهند و دست از پافشاری بر مصوبه کاملا غیرقانونی خود برداشته و به رای هیئت محترم تطبیق احترام بگذارند.

صمصامی تاکید کرد: در شرایط کنونی کشور و منطقه، مردم به آرامش نیاز دارند و هر کار و تلاشی برای برهم زدن آسایش مردم از جانب هر فرد یا گروهی مردود و خلاف خواست افکار عمومی است.

وی عنوان داشت:اقدامات اخیر شورای شهر، موجب برهم زدن آرامش پرسنل خدوم شهرداری نیز شده و آنها نمی توانند به مردم خدمت رسانی مطلوب داشته باشند.

شهردار آب پخش خاطرنشان کرد:البته پرسنل فهیم شهرداری آب پخش،در مقابل اقدامات غیرحرفه ای و غیرقانونی شورای شهر در معرفی سرپرست و غیره قبل از رای هیئت تطبیق ایستادگی کردند که جا دارد از قانونمداری و وفاداری آنها نیز قدردانی نمایم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه