یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

نائب رئیس شورای اسلامی شهر برازجان : شهدا سند افتخار ما هستند

سخن مردم : نائب رئیس شورای اسلامی شهر برازجان نیز در این دیدار گفت: شهدا سند افتخار ما هستند و هرچه می­ توانیم لازم است تلاش کنیم تا یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.

01

به گزارش سخن مردم : محراب بنافی ضمن تقدیر از گروه نویسندگان کتاب شهید نوربخش، اظهار کرد: شهر برازجان در دوران هشت سال دفاع مقدس، افتخارات زیادی را آفریده است که مکتوب کردن این افتخارآفرینی ها گامی مهم و مؤثر در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

03

وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر برازجان تاکنون اقدامات متعددی را در راستای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه انجام داده است که این اقدامات کم ­ترین کاری است که می توانیم در راستای اهداف شهدا انجام دهیم.

این مقام مسئول یادآور شد: امروز مملکت ما با وجود دشمنان خارجی و مزدوران داخلی توسط خون شهدا بیمه شده است و شهدا الگوهای مناسبی برای نسل ­های آینده و جوانان ما هستند.

نائب رئیس شورای اسلامی برازجان ضمن تقدیر از خانواده شهید نوربخش تأکید کرد: امروز دشمنان انقلاب اسلامی تلاش می کنند ارزش های ما را به ضدّ ارزش تبدیل کنند و ما نیز در مقابل تلاش می کنیم نقش شهدا را بیش از پیش در جامعه پررنگ کرده و به نمایش بگذاریم که خانواده شهدا نیز در انجام این کار مهم نقشی بزرگ بر عهده دارند.

در پایان این دیدار، نائب رئیس شورای اسلامی برازجان با اهدای هدیه ای از زحمات این خانواده شهید قدردانی کرد.

02

محمد عمرانی برازجانی اظهار کرد: شهید محمد نوربخش و شهید غلامرضا جوان دو نیروی اطلاعات عملیات تیپ ۳۳ المهدی (عج) بودند که چند روز قبل از آغاز عملیات والفجر ۸ در حالی که به مأموریت شناسایی رفته بودند ناپدید شدند تا این که پیکر آن ها در سال ۱۳۷۵ به کشور بازگشت.

وی افزود: تدوین کتاب زندگینامه و خاطرات شهید غلامرضا جوان نیز به زودی توسط گروه دیگری از نویسندگان آغاز می شود.

عمرانی برازجانی خاطرنشان کرد: کتاب حماسه مقاومت مجنون و سردارن شهید احمد اسدی و قاسم بنوی و تعدادی دیگر از شهدای شهرستان دشتستان نیز از چند ماه قبل شروع شده که تدوین این کتب نیز در مرحله جمع آوری اطلاعات قرار دارد.

دراین دیدار یک ساعته مشکل ستادیادواره شهدای دشتستان جناب حاج عباس دهقان و آقای عباس اسدی برادر شهید والامقام اسدی و گروه فرهنگی راز خون حضور داشتند

05

04

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه