یکشنبه, 06 آذر 1401 - Sunday, 27 November 2022

سخن مردم : گردهمایی بچه های مسجد استان بوشهر با حضور مشاور وزیر وریاست ستادکانونهای مساجد کشورومدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر و رئیس کانونهای فرهنگی وهنری استان بوشهر وحجت الاسلام مصلح امام جمعه محترم برازجان وسرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دشتستان و مسئولان کانونهای و مساجد دشتستان ودیگر مسئولین شهرستان واستقبال بی نظیرمردم ولایت مدار شهربرازجان درکانون الغدیر مصلای جمعه برازجان برگزارشد.

IMG 8737

این گردهمایی با تلاوتی از قرآن مجید وسرود جمهوری اسلامی و با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

IMG 8745

IMG 8749

IMG 8759

به گزراش سخن مردم :در ابتدا آقای فروغی مسئول کانون الغدیر  ضمن خیر مقدم خدمت مهمانان گزارش عملکرد کوتاهی از کانونهای که دردشتستان فعالیت دارند را بیان نمود واز مسئولین که حضورداشتند تقاضا نمود بیشتر به این کانونها رسیدگی شود چون جوانان نوجوانانی که عضو این کانونها هستند چه درروستاها وچه درشهرها دارای استعدادهای زیادی هستندکه باید مورد حمایت قرار بگیرندتا بیشتر جذب کانونها شوند.

دکتر فاطمه کرمپوراظهار داشت: استان بوشهر با 400 کانون فرهنگی و هنری مساجد و بیش از32 هزار عضو می تواند ظرفیت و پتانسیل بسیار عالی برای فعالیت های فرهنگی و هنری داشته باشد.

IMG 8782

که امیدواریم با تدابیری که آقای دکتر ارزانی با حضور آقای پولاد در استان وجود دارد بتوانیم کانون های فرهنگی و هنری مساجد ،نقش و کارکرد اصلی خودش را دوباره بدست بیاورد،چون کانون های فرهنگی وهنری مساجد ماظرفیت وپتانسیل این رادارندکه با وجود کانونهای فعال درتحولات اجتماعی وفرهنگی جامعه واستان نقش آفرینی کنند.  

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاداسلامی استان بوشهردرادامه بیان نمود: شهرستان دشتستان با بیش از 200 کانون نیمی از کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بوشهر را دارا هستند.

این نشان می دهد که شهرستان دشتستان قابلیت بسیار بالایی را دارد و می تواند نقش آفرینی خوبی داشته باشد.

امروز مفتخر هستیم که در خدمت جناب آقای دکتر ارزانی باشیم امیدواریم حضور پرخیروبرکت ایشان منشا خیروبرکت درحوزهای فرهنگی وهنری برای استان بوشهر باشد.

IMG 8840

رئیس ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری کشور در این گردهمایی گفت: استان بوشهر را با نام دلیران تنگستان و دشتستان می شناسند و اگر امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی از مقاومت صحبت می کند با شما مردان و زنانی است که در این سرزمین در گذشته در مقابل دشمنان مقاومت کرده و امروز نیز فرزندان شما حاضر بوده و مشغول مقاومت و دفاع از این آب و خاک هستند.

حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی اظهار کرد: توقیف کشتی انگلیسی ها به صورت قانونی و محدود کردن آن در یک نقطه، قدرت خیلی بالایی می خواهد که امروز کشور ما به برکت انقلاب اسلامی از آن برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد تصریح کرد: فضای مسجد فضای اعتلا و ارتقا است و بزرگ ترین نشان افتخار همه ما این است که در مسجد به انجام کارهای فرهنگی هنری می پردازیم تا بتوانیم نوجوانان و جوانان را به مسجد جذب و فعالیت های شاد بر اساس مسجد انجام دهیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در ۶ محور قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه سازی فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی، هنر متعالی و فعالیت های اجتماعی فعالیت می کنند که ۷۱ زیر فعالیت در این عرصه ­ها برنامه ­ریزی و در سامانه فرهنگ و هنر مساجد ایران (فهما) به ثبت رسیده است که لازم است کانون های فرهنگی هنری مساجد از این ظرفیت به خوبی استفاده کرده و فعالیت های خود را در این سامانه ثبت کنند.

IMG 8878

امام جمعه برازجان نیز در این گردهمایی به ارائه گزارشی درباره عملکرد فرهنگی مسجد جامع اهل بیت علیهم السلام برازجان پرداخت و گفت: این مسجد از لحاظ ساختاری ظرفیت های خوبی برای انجام کارهای فرهنگی هنری دارد که بر همین اساس فعالیت های فرهنگی هنری مانند کلاس های آموزش قرآن کریم، مداحی و حتی کلاس های آموزش مهارت های فنی در آن انجام می شود.

حجت الاسلام حسن مصلح اظهار کرد: کانون فرهنگی هنری الغدیر مسجد جامع اهل بیت علیهم السلام در کنار پایگاه های مقاومت بسیج برادران و خواهران در فضایی صمیمی و بدون هیچ گونه اختلافی به انجام فعالیت های فرهنگی هنری می پردازد که خوشبختانه این برنامه ها مورد استقبال زیادی از طرف نوجوانان و جوانان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که تربیت دینی فقط در سایه پیوند جوانان با مسجد صورت می گیرد چرا که در مسجد است که نوجوان و جوان با عالم دینی، قرآن و سایر مسائل دینی آشنا می شوند که این مسئله گام مهمی در تحقق بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره گام دوم انقلاب اسلامی است.

IMG 8893

مدیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان بوشهر گفت: در این استان تاکنون بیش از ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد با ۳۲ هزار عضو به ثبت رسیده است.

علیرضا پولاد افزود: بیش از ۲۶ سال از راه اندازی و تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری می‌گذرد که در زمینه تجهیز آنها باید اعتبار مورد نیاز تأمین شود.

وی ادامه داد: با توجه به مراجعه مستقیم مدیران کانون‌ها به دستگاه‌ها برای گرفتن کمک و تجهیزات مدیران دستگاه‌ها باید هر گونه کمک خود را پس از هماهنگی با ستاد این کانون‌ها اجرایی کند

شنان پور سربرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان، درحاشیه برگزاری این گردهمایی از تلاش دست اندرکاران این برنامه که خالصانه تلاش نمودند قدردانی نمودو ابراز کرد:از مهمترین اهداف این اداره ،برگزاری برنامه های این چنینی و درقالب فرهنگی دینی می باشد.

وی ابراز خرسندی کرد که شهرستان دشتستان دارای پتانسیل بالای جذب نیرو های مسجدی و دینی در استان می باشد و این را مرهون تلاش وفعالیت های کانون های مساجد دانست و همچنین روحیه دینی که درمردم این شهرستان وجود داردرا از این خصیصه دانست.

درادامه مراسم از حجت الاسلام مصلح امام جمعه محترم برازجان وآقای فروغی توسط مسئولین ارشاد تقدیر بعمل آمد.

درپایان مسئولان از کلاسهای کانون الغدیر بازدید نمودند.

IMG 8715

IMG 8731

IMG 8727IMG 88575IMG 8858

IMG 8762

IMG 8774

IMG 8808

IMG 8810

IMG 8815

IMG 8817

IMG 8826

IMG 8838

IMG 8845

IMG 8860

IMG 8880

IMG 8901

IMG 8912

IMG 8918IMG 8928

IMG 8922

IMG 8924

IMG 8938

IMG 8942

IMG 8946

IMG 8950

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه