شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم" فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: امسال با خرید آثار نویسندگان دشتی از مولفان این شهرستان حمایت خواهد شد.

156383392

 

عبدالله نادری روز دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی افزود: سال گذشته در حوزه کتاب خوانی اتفاقات خوبی در دشتی افتاد و از همکاری و همراهی اداره کتابخانه های عمومی دشتی با فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش دشتی قدردانی می‌کنم.

وی افزود: باید در گسترش کتاب خوانی ملاک کیفیت و برنامه‌های نرم افزاری باشد و ضرورت دارد روی دانش آموزان سرمایه گذاری شود.

نادری یادآورشد: برنامه کتاب خانه سیار در روستاها اگر با برنامه‌های شاد و فرهنگی همراه شود نتایج خوبی کسب می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز گفت: توفیقات و افتخارات عرصه کتاب و کتاب خوانی دراین شهرستان نتیجه هم دلی مدیران و همراهی نهادهای مختلف شهرستان است.

حمید زارعی اضافه کرد: در شهر کاکی نیز در جشنواره پایتخت کتاب شاهد حرکت خوبی به ویژه از طرف شهرداری و شورای شهر بودیم و امید است امسال نیز این موضوع در دستور کار آنان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: درصد عضویت مردم شهرستان و به ویژه شهر خورموج در کتابخانه‌ها از سرانه ملی قدری بیشتر است که بخش مهمی از آن به خاطر عضویت باشگاه‌ها و مدارس است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دشتی نیز گفت: مشکلات سرمایشی سه کتاب خانه شهر خورموج حل شده و مشکلاتی نیز که در کتابخانه مرحوم رکنی وجود داشت مرتفع شده است.

محمد احمدی افزود: کتابخانه های دشتی دارای ٨٠ هزار جلد کتاب با ٥ هزار و صد عضو است.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه