یکشنبه, 13 آذر 1401 - Sunday, 04 December 2022

سخن مردم: همزمان با آغاز فاز دوم بسیج طرح ملی کنترل و اندازه گیری فشار خون ،دو پایگاه ثابت سنجش و ثبت فشار خون درکلینیک تخصصی بیمارستان بیمارستان هفده شهریور و بیمارستان شهید صادق گنجی راه اندازی شد .

1

به گزارش سخن مردم: به نقل از روابط عمومی بیمارستان شهید گنجی : دکتر شکیب آزاد ،ضمن حضور در پایگاه سنجش فشار خون و ثبت فشار خون خود در سامانه، از همه مردم شریف شهرستان تقاضا نمود تا در این طرح شرکت نمایند .

وی بیان داشت : از هفدهم خرداد ماه عملا فاز یک طرح غربالگری فشار خون که همانا اطلاع رسانی عمومی به مردم بوده به پایان رسیده و طرح عملا وارد فاز دوم یعنی سنجش و ثبت فشار خون شده که تا 15تیرماه ادامه خواهد داشت .

ایشان تصریح نمود :فشار خون بعنوان پیش زمینه ای برای سایر بیماری ها بخصوص سکته هی قلبی و مغزی هست . که این بیماریها مشکلات پزشکی و هزینه درمانی سنگین و همچنین مسائل اجتماعی و روانی بسیاری را برای بیماران و خانواده های آنها به وجود می آورد .

لذا با پیش آگاهی از فشار خون و چک کردن مستمر آن می توان در مرحله اولیه موضوع را کنترل و از وقایع بعدی جلوگیری بعمل آورد .

نامبرده تاکید داشت : مدت زمان پیش رو که حدودایکماه هست فرصت مناسبی است تا افراد بالای سی سال که بعنوان گروه هدف این طرح شناخته شده ، در این طرح غربالگری شرکت نمایند .

وی در ادامه افزود "علت برپایی دو ایستگاه دردرمانگاه هفده شهریور و بیمارستان شهید گنجی بخاطر حضور زیاد و و مستمر بیماران بخصوص همراهان بیماران و تعبیه این پایگاه ها در جایگاه انتظار همراهان می باشد .

شکیب آزاد در پایان ضمن تشکر از همکاری و هماهنگی رئیس شبکه بهداشت و درمان و پرسنل زحمتکش بیمارستان شهید گنجی و هفده شهریور در برپایی و مدیریت این پایگاهها اضافه کرد :انتظار می رود با حضور پر شور و به موقع مردم در این طرح غربالگری ، گام بزرگی در جهت پیشرفت سلامت شهرستان و کشور برداشته شود .

2

3

4

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه