دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم"حجت الاسلام مصلح در خطبه های نماز جمعه برازجان خطاب به مسئولین بیان کردند : درخواست انحلال شورای شهر برازجان و آبپخش در شرایط فعلی به مصلحت نیست .

IMG 88091

به گزارش سخن مردم"در دومین جمعه از ماه مبارک رمضان آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه شد .

امام جمعه برازجان گفت:دوازدهم ماه مبارک رمضان مصادف است با سالروز عقد اخوت میان رسول خدا (ص) و حضرت علی (ع) بعد از نزول آیه انما المومنون اخوه که نشانه جایگاه و منزلت امام علی (ع) است .

IMG 88151

تبریک و تهنیت عرض می کنم سالروز میلاد کریم اهل بیت آقا امام حسن مجتبی (ع) در 15 ماه مبارک رمضان که دارای فضائل بسیاری می باشد از جمله کمک به مستمندان .

15 تا 21 ماه مبارک رمضان را هفته کمک به محرومان نامگذاری نموده اند که شایسته است همه ما با الگو قرار دادن ائمه اطهار علیهم السلام در دستگیری از فقرا کوشا باشیم بویژه مساعدت به ایتام و شرکت در طرح اکرام کمیته امداد امام خمینی (ره) و سرپرستی فرزندان خانواده های بی سرپرست .

16 ماه مبارک رمضان مصادف است با سالروز معراج پیامبر اکرم (ص) : موضوع معراج پیامبر یکی از مسلمات مورد اتفاق شیعه و سنی است ، شیعه معتقد است این معراج دفعات مکرر بوده هم جسمی و هم روحی .

گرامی می داریم یاد و خاطره مجتهد گرانقدر حضرت آیت ا... بهجت (رض) از عالمان و عارفان روزگار که همواره حامی انقلاب ، امام و رهبری بودند و در 27 اردیبهشت سال 1388 به ملکوت اعلی پیوستند .

IMG 88161

وی با اشاره به یکم خردادماه را بعنوان روز بهره وری و بهینه سازی مصرف نامگذاری تصریح نمود:در آیات و روایات اصول و ضوابط مصرف با زیبایی تمام مطرح شده که به نمونه هایی از آن می پردازیم :

- مصرف به اندازه نیاز زندگی باشد . ایجاد تعادل میان درآمد و هزینه های زندگی-اولویت بندی در هزینه های زندگی

در نظر گرفتن مقتضیات زمان در مصرف-سبکبار کردن هزینه های زندگی-ضرورت انفاق به نیازمندان-میانه روی در مصرف

- پرهیز از اسراف و ریخت و پاش-پرهیز از انفاق های نابجا-پرهیز از شباهت جستن به بیگانه در شیوه مصرف

ایشان به مناسبت یکم خردادماه سالروز آغاز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا در سال 1359 اظهارداشت:

IMG 88201

در سال 59 دولت مستکبر آمریکا جمهوری اسلامی ایران را مورد تحریم اقتصادی قرار داد ، اکنون حدود 40 سال است که ایران اسلامی در محاصره آمریکا و همپیمانان غربی و اروپایی قرار دارد . در مقابل جمهوری اسلامی تمامی توطئه های استکبار از جمله تحریم اقتصادی را با موفقیت پشت سر گذاشته و به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده و نظام سلطه را به ذلت و خواری کشانده است و به فضل الهی از این مرحله نیز عبور خواهد کرد .

هفته گذشته مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام به مناسبت ماه مبارک رمضان بیانات مهم و ارزشمندی فرمودند . ایشان مقاومت را گزینه قطعی ملت ایران در مواجهه دشمن اعلام و بیان داشتند که مذاکره سم مضاعف است و نباید به هیوها و تهدیدات دشمن اعتنا کرد .

IMG 88231

امام جمعه برازجان درادامه گفت:توصیه ای به مسئولین دارم که درخواست انحلال شورای اسلامی شهرهای برازجان و آبپخش در شرایط فعلی به مصلحت نیست . همچنان که قبلا" نیز مطرح کرده ام اعتقاد من بر این است تجربه دو دهه عملکرد شوراها بیانگر عدم موفقیت مدیریت شورایی در کشور ماست و باید در بازنگری قانون اساسی برای اصلاح آن چاره ای اندیشیده شود اما در شرایط کنونی علیرغم اشکالاتی که بر شوراها وارد است راه حل آن انحلال نیست ، بلکه می بایست نظارت بیشتری بر عملکرد شورا و شهرداری ها باشد تا از تخلف و فساد جلوگیری شود و با هرگونه تخلفی چه از ناحیه شورا و اعضاء چه شهرداری ها به طور قاطع و سریع رسیدگی و برخورد لازم صورت پذیرد تا امورات عمرانی و خدماتی شهر و مردم دچار اختلال نشود .

به هر صورت انحلال شورا دارای تبعات و آثار سویی است و چه بسا مشکلات دیگری را در پی داشته باشد ، لذا از استاندار محترم درخواست می شود تا در این خصوص چه در مورد شورای آبپخش و چه برازجان تامل بیشتری نموده و تجدید نظر نمایند.

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه