دوشنبه, 11 مهر 1401 - Sunday, 02 October 2022

سخن مردم"امام جمعه برازجان در خطبه های نماز جمعه مطرح کردند : انتقاد شدید از اجرای غیر رسمی سند 2030 در بعضی مدارس کشور

امام جمعه برازجان

امام جمعه برازجان :پخش و انتشار کلیپ های مبتذل و هنجارشکن از بعضی مدارس کشور اگر صحت داشته باشد بیانگر وجود دست های پنهانی در آموزش و پرورش است که بصورت غیر رسمی ولی بصورت مرموز و خزنده در صدد اجرای سند 2030 و تربیت نیرو برای دشمنان ملت است .

به گزارش سخن مردم"در اولین جمعه ماه مبارک رمضان آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه شد .

ایشان در خطبه اول ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، برکات روزه در ماه ضیافت الهی را برشمردند :

روزه موجب حصول تقوا می شود .روزه عامل کاستی سرمستی و شهوت است .روزه باعث دوری شیطان می شود .روزه عامل تندرستی و سلامتی است .روزه عامل مقاومت در برابر مصائب است .روزه موجب حکمت است .روزه موجب تقرب به خداست .روزه باعث ایمنی از روز قیامت است .روزه موجب شفاعت در آخرت است .

حاج آقا مصلح در خطبه دوم نیز به مناسبت های هفته آینده بدین شرح پرداختند :

وی درائامه گفت:هفتم ماه مبارک رمضان مصادف است با سالروز وفات حضرت ابوطالب که جایگاه برجسته ای در صدر اسلام دارد . نهج البلاغه در شرح حال ایشان چنین سروده : اگر ابوطالب و فرزندش علی نبود ستون دین برپا نمی شد ، ابوطالب در مکه از دین خدا حمایت کرد و علی نیز در مدینه کبوتر دین را به پرواز درآورد .

ایشان با اشاره به دهم ماه مبارک رمضان مصادف است با سالروز وفات حضرت خدیجه (س) که دارای فضایل بسیاری می باشد :

- نقش ثروت حضرت در گسترش اسلام،عامل آرامش پیامبر (صاولین زن ایمان آورنده به اسلام،خداوند به حضرت خدیجه سلام فرستاد،مصیبت پیامبر با رحلت خدیجه و ابوطالب شروع گردید .

امام جمعه برازجان اظهارداشت:روز 25 اردیبهشت را با توجه به اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس در فلسطین یوم النکبه نامیده اند .

تا کنون بیش از 70 سال از اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و تاسیس این رژیم جعلی گذشته ، فاجعه ای که طی آن بخش اعظمی از زیرساخت های اقتصادی - فرهنگی و دینی مردم فلسطین نابود شد ، به همین دلیل این روز به یوم النکبه نامیده شده تا سالروز تاسیس شجره خبیثه همیشه در حافظه مردم فلسطین و همه مسلمانان آزاده ماندگار شود .

در حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه رزمندگان مقاومت با شلیک ده ها موشک به شهرک های یهودی نشین خانه عنکبوتی این رژیم پوشالی را به شدت تکان داده و قدرت خود را به رخ آنان کشیده اند و به این متجاوزان ثابت کردند که هرگونه اقدامی بی پاسخ نخواهد ماند . بدون شک پیروزی قطعی طبق پیش بینی رهبری عزیز با مجاهدان است و در آینده ای نزدیک همگی مسلمانان آزاده جهان در قدس شریف نماز جماعت برپا خواهند کرد . موشک های مقاومت پاسخی بود به طرح معامله قرن که در صدد ایجاد سلطه اسرائیل بر منطقه است .

در هفته گذشته شاهد پیام قاطعانه برجامی ایران به آمریکا بودیم . سرانجام متعاقب عهدشکنی علنی دولت مستکبر آمریکا و خروج از برجام و انفعال و ناتوانی سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در تامین منافع برجامی کشورمان جمهوری اسلامی ایران تصمیم به کاهش سطح تعهدات خود در توافق هسته ای گرفت . اقدامات اخیر جمهوری اسلامی به منزله یک واکنش در مقابل آمریکا و اروپا دارای مستند کاملا" قانونی و حقوقی است و هیچ مغایرتی با متن توافق هسته ای ندارد . بدون شک در صورتی که طرف اروپایی طی 60 روز آتی اقدامی فوری - عملیاتی - تضمین شده - قاطعانه جهت حفظ منافع ایران در برجام صورت ندهد جایی برای مصالحه با آنها باقی نخواهد ماند .

هفته ای که گذشت جمع زیادی از فرهنگیان و طلاب با مقام معظم رهبری دیدار نمودند که حضرت آقا در بیانات مهمی بر ضرورت تقویت ( گفتمان ) روحیه انقلابی ، برکات و آثار گسترش روحیه انقلابی به شرح زیر تاکید فرمودند :

- تداوم پیمودن مسیر انقلاب با روحیه انقلابی امکان پذیر است .تحقق تمدن اسلامی در افق 50 ساله در گرو تربیت نسل انقلابی است   پیشرفت کشور فقط با روحیه انقلابی ممکن است .عزت و اقتدار در گرو حفظ روحیه انقلابی است .روحیه انقلابی مانع رواج اندیشه های غیر انقلابی برای استحاله انقلاب اسلامی است .

حجت الاسلام مصلح درادامه بیان نمود:با توجه به گزارشاتی که واصل شده شاهد اجرای نانوشته (غیر رسمی ) سند 2030 در بعضی مدارس کشور هستیم .

پخش و انتشار کلیپ های مبتذل و هنجارشکن از بعضی مدارس کشور اگر صحت داشته باشد بیانگر وجود دست های پنهانی در آموزش و پرورش است که بصورت غیر رسمی ولی بصورت مرموز و خزنده در صدد اجرای سند 2030 و تربیت نیرو برای دشمنان ملت است .

مدارسی که چنین اقدامات ضد دینی را ترویج می دهند صلاحیت تربیت نوجوانان مسلمان را ندارند و مدیران چنین مدارسی باید اخراج و توبیخ شوند .

پیرو تذکری که برای موضوع آب در خطبه هفته گذشته داده شد مسئولان امر گزارش دادند با توجه به پرشدن سدها ، ترمیم بخشی از شبکه های فرسوده آب ، نصب تعدادی آب شیرین کن و حفر تعداد زیادی چاه آب در شهرستان امید می رود که در تابستان آینده مشکلی نداشته باشیم . در عین حال انتظار می رود همچنان مسئولان دولتی حساسیت لازم را نسبت به امر حیاتی آب شرب داشته و مردم را در جریان اقدامات خود قرار دهند .

از برگزاری نمایشگاه کتاب گفتمان انقلاب و آثار شهداء و میز حمایت از مظلومان فلسطین به مناسبت راهپیمایی پنجاه و هشتمین جمعه بازگشت در غزه تقدیر و تشکر می نمایم . همچنین همه نمازگزاران جمعه را دعوت می کنم به شرکت در راهپیمایی حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی و اعلان برائت و انزجار از استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار پس از مراسم نماز جمعه .

تذکری هم به مسئولین ادارات صنعت و تعذیرات می دهیم جهت نظارت و کنترل لازم بر بازار در ماه مبارک رمضان تا رعایت انصاف و عدم اجحاف به مردم صورت گیرد .

تذکر آخر هم مربوط به لزوم مقابله با روزه خواری توسط مسئولین انتظامی و قضایی در این ماه ضیافت الهی است تا حرمت آن حفظ شود .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه