پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"در آغازین روز دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط خطیب توانا حجت الاسلام مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه شد .

 

به گزارش سخن مردم"امام جمعه برازجان باتبریک فرا رسیدن ایام ا... دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی گفت: به همین مناسبت عوامل پیشبرد و ادامه انقلاب در نگاه حضرت امام (ره) را برمی شماریم :

حفظ تعهد به اسلام

من این دهه مبارکه فجر را به همه ملت و به همه مستضعفان جهان تبریک عرض می کنم ، من افتخار می کنم که این ملت ملتی است علاقه مند به اسلام و با علاقه مندی به اسلام این نهضت را بپا کرد و به پیش برد . ب) حضور رهبری دینی

چنانچه همه ما، همه شما، همه ملت، خصوصا روحانیت و خطبا در صحنه نباشیم و حاضر نباشیم در قضایایی که می گذرد ، مطمئن باشید که با عدم حضور شما به سر انقلاب آن خواهد آمد که بر سر مشروطه آمد . حفظ اسلام یک فریضه الهی است بالاتر از تمام فرایض ، حفظ جمهوری اسلامی از اعظم فرایض است . اسلام به دست روحانیون تا حالا زنده مانده است .

حضور در صحنه مردم

امروز همه ملت موظف است به وظیفه الهی، که در صحنه حاضر باشد حضور شما در صحنه امید این را می دهد که نه توطئه های داخلی موفق بشوند نه آن طرحهای شیطانی خودشان ، و نه هجوم خارجی بتواند به این ملت آسیب برساند .

ساده زیستی دولتمردان

مادامی که مجلس و ارگانهای دولتی و همه اینها و مردم از طبقه متوسط و مادون متوسط تشکیل بشود امکان ندارد که یک دولت بزرگی ، یک قدرت بزرگی اوضاع را به هم بزند .

حجت الاسلام مصلح درادامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ادامه دستاوردهای انقلاب پرداخت:سرعت پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر دنیاست . ایران دارای مقام اول در حوزه فناوری نانو جهان است . ایران پیشگام مهندسی ژنتیک در جهان است . ایران احداث کننده بلندترین سد بتنی در جهان است . ایران در میان پنج ارتش قوی در حوزه سایبری قرار دارد . ایران دومین کشور تولید کننده پهباد رادار گریز در جهان است . ایران ششمین کشور تولید کننده زیر دریایی در جهان است. ایران یکی از کشورهای تولید کننده بمب هوشمند، موشک ماهواره بر، موشک بالستیک، بالگرد شکاری، ناوشکن جنگنده و کشتی اقیانوس پیما در جهان است . ایران دومین کشور قدرتمند در ساخت دریچه قلب در جهان است . ایران در میان پنج کشور برتر دنیا در المپیادهای جهانی قرار دارد . ایران یکی از کشورهای تولید کننده دستگاه حفاری نفت و گاز در جهان است . ایران نهمین کشور صاحب چرخه کامل فضایی در جهان است . ایران یکی از کشورهای توانمند در ارسال موجود زنده به فضا در جهان است . ایران اسلامی متخصص طراحی و تولید ماهواره است . ایران دومین کشور در درمان تالاسمی با پیوند مغز استخوان در جهان است . ایران هشتمین کشور تولید کننده اورانیوم ۲۰٪ در جهان است . ایران یکی از کشورهای خودکفا در تولید کیک زرد در جهان است . ایران یکی از موفق ترین کشورهای جهان در مبارزه با بی سوادی است . ایران پنجمین کشور ثروتمند جهان در ذخائر منابع طبیعی است .

ایشان درادامه یادآورشد با توجه به اینکه در آستانه یوم ا... ۲۲ بهمن سالروز پیروزی‌ انقلاب اسلامی قرار داریم، لذا اهمیت و خصوصیات راهپیمایی این روز بزرگ را اشاره ای داشته باشیم :

چهلمین سال انقلاب اسلامی و نمایش چهل سال مقاومت و پایداری-دستاوردهای انقلاب ملموس تر و غرور انگیز تر خود را نشان می دهد . دشمنان انقلاب ذلیل تر از همیشه و دوستان انقلاب عزیز تر از هر وقت در جهان خود را نشان می دهند . خصومت های آمریکا و غرب به اوج خود رسیده و تحریمهای ظالمانه آمریکا و تهدیدهای غرب علیه موجودیت انقلاب اسلامی بی سابقه است .

همچنین به اثرات و پیامهای راهپیمایی ۲۲ بهمناشاره نمود واظهارداشت:اثبات پایگاه مردمی نظام اسلامی برای جهانیان بویژه دشمنان قسم خورده انقلاب-خنثی کننده جنگ همه جانبه دشمن ‌و تحمیل شکستی دیگر بر استکبار جهانی-نا امید سازی دشمن از پیگیری و استمرار تحریمها و فشارهای اقتصادی-نا امید سازی گروهها و جریانات ضد انقلاب و خارج نشین که برای نا امید کردن مردم نقشه می کشندوایجاد امیدواری دوستداران انقلاب و جبهه مقاومت

با توجه به این شرایط راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال ضد امپریالیستی ترین راهپیمایی تاریخ ایران خواهد بود .

تجربه چهل ساله انقلاب و دستاوردهایی که می تواند چراغ راه آینده باشد ، همچنین باورها و شعارهایی که تحقق یافته و در عمل اثبات شده به شرح زیر اشاره می کنیم :

_ ما می توانیم تنها راهبرد عبور از مشکلات کشور است . روحیه انقلابی رمز پیشرفت کشور است . باید به جوانان اعتماد کرد . تبعیت از ولی فقیه رمز عبور بحران هاست . تحقق آرمانها با نقش آفرینی همه ملت اتفاق می افتد . به دشمن هرگز نباید اعتماد کرد . هزینه سازش بیش از هزینه مقاومت است . مدیریت جهادی رمز موفقیت انقلاب است . آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند . اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای داخلی راهکار مقابله با تحریم اقتصادی است . در کنار ریزش ها چند برابر رویش داشته ایم .

دستاوردهای سیاسی انقلاب در چهار دهه گذشته :

_ رهایی از سلطه نظام استکباری و استقلال کشور-استقرار نظام جمهوری اسلامی ( مردم سالاری ) سقوط و حذف نظام شاهنشاهی-احیای روحیه خودباوری-احیاء حقوق سیاسی و اجتماعی آحاد جامعه-توجه واقعی به شأن و منزلت مادی و معنوی زنان-مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش با برگزاری تقریبا سالانه یک انتخابات-احیاء مجدد معنویت در جهان و عزت یافتن اسلام و سایر ادیان آسمانی-اثبات اصل نه شرقی نه غربی بعنوان یک اصل عملی-برهم زدن موازنه قدرت به نفع مستضعفین جهان-احیاء نهضتهای آزادیبخش و کمک به بیداری اسلامی-به چالش کشیدن سلطه آمریکا در عرصه بین المللی-افزایش نفوذ و اقتدار جهانی و منطقه ای ایران اسلامی

امام جمعه برازجان با بیان اینکه با توجه به تقارن فاطمیه دوم و دهه فجر، لذا بر همه واجب است تا رعایت حرمت فاطمیه را داشته باشند .

ایشان همچنین رحلت دو یار انقلاب، امام و رهبری آقای محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی و آقای مهرآئینراتسلیت گفت.

گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای دوران انقلاب اسلامی شهرستان که به همین مناسبت مراسمی در تاریخ 15/۱۱/1397برگزار می گردد و لازم است جهت زنده نگهداشتن یاد شهدای گرانقدر همگی شرکت نمایند .

تقدیر و تشکر دارم از ستاد دهه فجر شهرستان، شهرداری برازجان، واحد تاکسیرانی شهر، کانون فرهنگی مسجد قدس بابت برنامه استقبال از دهه مبارکه فجر و تشکر از گروه هنری نافع جهت اجرای برنامه نمایش میراث روح ا... که از مردم عزیز دعوت می کنم در این برنامه شرکت نمایند .

قضیه گرانی های لجام گسیخته بویژه گوشت مطرح است که لزوم کنترل، نظارت و برخورد با افراد سودجو و اخلالگر از سوی مسئولین را می طلبد .

وی درپایان گفت:تقدیر و تشکر دارم از مسئولین محترم بابت حضور در نماز جمعه به مناسبت دهه مبارکه فجر ، انتظار مردم این است که مسئولین نظام جمهوری اسلامی را بیش از این در جمع خود ببینند بویژه در نماز عبادی سیاسی جمعه،تشکر می کنم از حاج آقای افرا رئیس شورای اهل سنت استان بابت حضور و سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه