پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

با دستور شهردار برازجان و در راستای نشاط کودکان و نوجوانان:عملیات اصلاح پارک لاله آغاز شد

23

به گزارش سخن مردم " به نقل از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان : فضاهای سبز و پارکها به عنوان یکی از مبانی اصلی توسعه‌ی شهری همواره دارای جایگاه ویژه‌ای در افزایش شادی و نشاط اجتماعی شهروندان هستند و این فضاها را باید پناهگاه آرامش خانواده‌ها و منبع شادی و تخلیه‌ی هیجانات کودکان و نوجوانان دانست.

تردیدی نیست که استفاده از طرحهای نشاط آور در طراحی و ساخت پارکها و فضاهای سبز می‌تواند نقش غیرقابل انکاری در بهبود کیفیت زندگی شهری ایفا نماید.

در شهر برازجان نیز پارکها بعنوان تفرجگاه‌های مهم شهری، محل حضور خانواده و گذران ساعاتی فرح‌بخش به شمار می‌رود و همواره مورد توجه خانواده‌ها قرار داشته است.

پارک لاله واقع در ابتدای بلوار آزادی نیز یکی از پارکهای برازجان است که بخاطر نوع طراحی و موقعیت جغرافیایی آن با استقبال گسترده شهروندان همراه بوده و ساعات پر ترددی را در طول روز تجربه میکند.

بر همین اساس و با توجه به رویکرد شهرداری برازجان مبنی بر استفاده بهینه از فضای پارکها، با دستور محمدحسن محمدی شهردار برازجان، طرح اصلاح آبنمای این پارک با هدف بهینه‌سازی این فضا در دستور کار قرار گرفت و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

در این زمینه مهندس محمدی به خبرنگار ما گفت: فرسودگی و بلااستفاده بودن آبنمای پارک لاله که بخشی از فضای این پارک را اشغال کرده بود ما را بر آن داشت تا جهت استفاده بهتر از این فضا، طرح اصلاح آن را در دستور کار قرار دهیم. به همین خاطر و پس از انجام کارهای کارشناسی نسبت به آغاز عملیات تخریب حوض فرسوده‌ی پارک اقدام لازم صورت پذیرفت.

شهردار برازجان در پاسخ به این سوال که آیا جایگزین خاصی برای این آبنما در نظر گرفته شده است یا خیر گفت:

به حول و قوه الهی و با تلاش همکاران پرتلاشمان در حوزه معاونت های عمرانی و اجرایی شهرداری برازجان، طرح زیبای آبنمای ماتریسی در این مکان در دست اجراست که امید می‌رود با توجه به مختصات طرح مورد نظر، این مکان به یکی از نقاط زیبای فضاهای تفریحی شهر تبدیل شود و مورد توجه کودکان و نوجوانان عزیزمان قرار بگیرد و بتواند نقش موثری در افزایش نشاط و شادی این عزیزان ایفا نماید.

20

22

24

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه