یکشنبه, 03 مهر 1401 - Sunday, 25 September 2022

سخن مردم"هفتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتستان برگزار شد

گزارش:مهین قاسمی"به گزارش سخن مردم""شنبه دهم آذر ماه هفتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه برازجان، هاشمی مدیر کل کتابخانه های استان و دیگر مسؤلین در کتابخانه شهید بهشتی برازجان برگزار شد.

index

در ابتدا زندویان رئیس اداره فرهمگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه در فضای فرهنگی به ترویج مطالعه کتاب و کتابخوانی تأکید کرد و گفت: برای بالا بردن سرانه مطالعه در جامعه باید از کودکان و نوجوانان شروع کنیم و آنان را به خواندن کتاب علاقمند کنیم تا بتوانیم یک نسل فرهنگی تحویل جامعه دهیم.

وی همچنین به طرح پایتخت کتاب اشاره کرد و افزود: پرداختن به این طرح باید با همکاری همه دستگاهها از جمله شهرداری صورت گیرد.

در ادامه ایشان مروری بر مصوبات جلسات قبل از جمله تجمعات حسینی، همایش الگوهای مصرف انرژی و ..... کردند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام مصلح امام جمعه محترم شهربرازجان ضمن تشکر از دست اندرکاران ، به حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: مردم همیشه در صحنه استان با همدلی و حضور در همه صحنه ها یکپارچگی و وحدت خود را نشان دادند.

ایشان همچنین به فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کمبود برخی امکانات در شهرستان اشاره کرد.

سپس هاشمی مدیر کل کتابخانه های استان ضمن بیان وحدت و پیوند مردم با اهل بیت و برگزاری ستاد اربعین در همه سال اشاره نمود و افزود: پیاده روی آخر ماه صفر جلوه ای از ایمان و اعتقاد بین مردم بود که جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر حضور داشتند که باید برای آینده زیر ساخت ها و امکانات بیشتری فراهم و مدیریت شود.

ایشان رمز پیروزی مردم ایران را همبستگی و مودت دانست و گفت: وحدت و همدلی و حضور در صحنه باید بر مبنای ولایت باشد.

هاشمی همچنین در خصوص مراسم دهه فجر افزود: ستاد دهه فجر در چهلمین سال انقلاب باید هر چه با شکوه تر برگزار شود و اهداف دشمنان را سرکوب کند.

وی در ادامه به بیان نمودن برکات و ثمرات ونتایج انقلاب برای نسل های آینده در این ستاد تأکید کرد.

هاشمی همچنین در خصوص فرهنگ سازی بین مردم و دستگاهها در خصوص صرفه جویی در مصرف آب و برق مطالبی عنوان نمود.

وی در ارتباط با کتاب و کتابخوانی گفت: رشد و کمال همه ما انسان ها درمطالعه کتاب می باشد.

ایشان افزودند: کتابداران می توانند آسیب های اجتماعی نوظهور را کاهش دهند.

وی به برپایی گفتمان اهل بیت برای گامی بسیار بلند برای فرهنگ اهل بیت(ع) اشاره کرد.

پس از آن عباسی رئیس کتابخانه شهید بهشتی برازجان خلاصه ای از عملکرد کتابخانه را برشمرد و به برنامه هایی در راستای ترویج کتابخوانی و تأثیر آن از جمله همکاری شبکه بهداشت و درمان برای برپایی کتابخانه های کوچک در مطب ها و درمانگاهها و ایستگاه نشریات در مدارس اشاره کرد.

در پایان مسؤولین به بازدید و مطالعه کتاب پرداختند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه