یکشنبه, 13 آذر 1401 - Sunday, 04 December 2022

سخن مردم"امام جمعه برازجان:بسیج نماد حضور ملت ما در صحنه است.

حجت‌الاسلام مصلح در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه شهر برازجان اظهار داشت: هرکس در این کشور به عزت و استقلال و اعتلاء و اقتدار کشور اسلامی ما ایران عزیز غیرت و دلسوزی و حساسیت داشته و دست و زبانش پاک و رفتارش در مسیر مصالح کلان ملت باشد او بسیجی است.

IMG 5205

امام جمعه برازجان بیان کرد: با این تعریف ملت معظم ما بسیجی هستند و بسیج نماد حضور ملت ما در صحنه است و هنر انقلاب این است که تولیت امور را به دست خود ملت سپرده است و تحریم‌ها و فشارهای دشمن صرفا برای اخراج ملت از صحنه و ایجاد فاصله بین ملت و نظام است.

خطیب جمعه برازجان ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: باید فرهنگ و تفکر بسیجی به نسل امروز به ویژه نوجوانان انتقال یابد که این امر بسیار مهم است.

IMG 5226

وی افزود: بسیج بزرگ‌ترین دستاوردی بود که امام راحل آن را ایجاد کرد که بسیج همیشه در کشور نقش اساسی داشته است.

حجت الاسلام مصلح گفت: بسیج یکی از شاهکارهای بزرگ امام راحل بود که باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا تفکر بسیجی در جامعه نهادینه شود.

وی تصریح کرد: امروزه رهبریت صالح یکی از موضوعات مهم است که ما قدردان رهبریت صالح هستیم که کشورمان در سایه رهبریت صالح به پیشرفت و اقتدار همه‌جانبه دست یافته است.

وی بیان کرد: دشمنان و استکبار جهانی درصدد تسلط بر کشورهای اسلامی هستند که بی‌شک با رهبریت صالح و بصیرت مردم توطئه‌های دشمنان به یاس و ناامیدی تبدیل می‌شود.

امام جمعه برازجان بیان کرد: امروزه کشورمان در سایه درایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری به پیشرفت دست یافته و ما قدردان این سرمایه عظیم و بزرگ هستیم.

مصلح ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام افزود: ما قدردان خون پاک شهدا هستیم و با جان و دل راه شهدای والامقام را ادامه می‌دهیم.

وی بیان کرد: یکی دیگر از سرمایه‌های کشور حضور مردم در صحنه‌های سرنوشت‌ساز کشور است و نقشه و توطئه دشمنان این است که مردم را از صحنه خارج کنند که با بصیرت و ولایتمداری این نقشه‌ها به یاس و نامیدی تبدیل می‌شود.

وی ارتقای علمی در کشور را مهم دانست و بیان کرد: باید در این حوزه ورود جدی بسیجیان مبنای کار قرار گیرد.

امام جمعه برازجان پیوند ناگسستنی با ولایت، اخلاص وایمان به خداوند، حرمت و آزادگی در عبودیت، عدالت خواهی همه جانبه، استکبار ستیزی توام با بصیرت، شهادت طلبی عاشقانه، خودگذشتگی وایثار کریمانه، زهد، قناعت، تواضع و عصمت، اطاعت آگاهانه از ولی عصر را از جمله شاخص های تفکر بسیجی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مسلمانان بیشتر از همه نیازمند وحدت و یک پارچگی هستند اظهار داشت: هفته وحدت فرصت مناسبی است و می تواند امت اسلامی را روی یک موضوع مهم که عبارت از ولادت پیامبر(ص) می باشد جمع کرده و به همگرایی و همسویی آنان کمک کند.

حجت السلام مصلح در پایان بیان داشت: هدف از برگزاری همایش های بین المللی در زمینه وحدت، ایجاد زمینه های اتحاد و همبستگی جهان اسلام و همفکری علما و دانشمندان، برای نزدیک سازی دیدگاه های علمی و فرهنگی آنان در زمینه های فقهی، اصولی، کلامی، تفسیری و نیز بررسی مسائل و مشکلات مسلمانان و ارائه ی راه حل های مناسب و موضع گیری مشترک برابر آن است.فارس

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه