یکشنبه, 13 آذر 1401 - Sunday, 04 December 2022

z0ph_1.jpg

به گزارش سخن مردم " به نقل از روابط عمومی فرمانداری دشتستان، حجت الاسلام و المسلمین داوود نمازی در جمع کارکنان فرمانداری دشتستان با اشاره به واقعه عاشورا گفت: در حادثه عاشورا درس‌ها و عبرت‌های مختلفی وجود دارد و یکی از رموز ماندگاری عاشورا همین درس‌ها و عبرت‌هایی است که از عاشورا یاد گرفته میشود.

مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت، ائمه جمعه و جماعات ، یکی از مهمترین علت ماندگاری واقعه عاشورا را جامعیت آن دانست و تصریح کرد: مهمترین درسی که از این حادثه مهم میتوانیم بگیریم، توحید و خدا شناسی است به طوری که جای جای حرکت عاشورا موضوع توحید و بندگی را تبیین میکند.

حجت الاسلام نمازی در ادامه افزود : درد آور است که گاهی در مجالس مذهبی رعایت بعضی از مسائل و مصالح نمیشود.   اگر عالم را محضر خدا بدانیم حاضر نیستیم خیلی از کارها را انجام دهیم.

مشاور وزیر کشور در بخشی دیگر از سخنان گفت : نقد به قصد اصلاح نه تنها اشکال ندارد بلکه مفید است .ما در کشور و جامعه ای زندگی میکنیم که در راس آن ولی فقیه قرار دارد و لذا وقتی که ادعا می‌شود پیرو ولی فقیه هستیم ، این را هر کسی که میخواهد ثابت کند با عمل صالح بیاید و ثابت کند اما نه به بهانه نقد با لحن تند و هجمه و تخریب زمینه تفرقه را فراهم آورد.

مشاور وزیر کشور در امورهماهنگی روحانیت، ائمه جمعه و جماعات در بخش دیگری از سخنان خودبه نظم و انضباط مدیران اشاره کرد و گفت: تاکید وزیر محترم کشور به استانداران، فرمانداران و مدیران ، احترام به مردم و تکریم ارباب رجوع است که اگربنده خدا شدیم درگفتار وعملمان تغییر مخصوص رخ خواهد داد از جهت مسائل اداری وانجام صحیح کارهایمان و تکریم ارباب رجوع وحل مشکلات مردم ورعایت قوانین ومقررات وسایرموارد تغییرویژه رخ خواهد نمود.

نمازی خاطرنشان کرد: اگر درس بندگی از اباعبدالله الحسین(ع) بیاموزیم در سکنات ما تاثیر خواهد گذاشت و در شرایط امروز به فرموده مقام معظم رهبری که ما در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم ، همه باید منسجم و متحد باشیم و همگان دولت را حمایت کنند.

در جامعه و در بین آحاد جامعه برادری و صفا برقرارخواهد بود وقتی که افراد از باب اینکه مومن آینه برادر مومن خود است به جهت اصلاح به او انتقاد کند که درشکل شرعی امر به معروف و نهی ازمنکر باشیوه صحیح بروز خواهدکرد ودیگرشاهد نخواهیم بودکه برخی ازگروهها وافراد صرفا از روی حب و بغضهای جناحی مرتب در جامعه انتقاد کنند و در جامعه پمپاژ نوامیدی کنند آنهم درشرایط کنونی که مقام معظم رهبری ازشرایط پیش امده تعبیر به جنگ اقتصادی نمودند و پیروزی در جنگ لوازم و شرایطی دارد که مهمترین آن حفظ اتحاد و انسجام درجامعه هست.

وی با تاکید بر این نکته که تفکر سیاسی در جامعه اسلامی نباید سبب شود به همدیگر چنگ بزنیم افزود: همه مردم و گرایشات متعلق به نظام اسلامی هستند، لذا تفکر و گرایش سیاسی در جامعه اسلامی نباید سبب شود به همدیگر چنگ بزنیم.

برخی علی الرغم ادعای پیروی ازمقام معظم رهبری و با اینکه در ظاهر ادعا می کنند که باید وحدت را حفظ نمود ودرشرایط کنونی باید به دولت کمک کرد و در جامعه باید تزریق امید کرد. درمقام عمل بدترین توهین ها وحملات رابه دولت مرتکب میشوند وحتی بعضا دیده میشود که به صراحت حتی درمجالسی که بنام اهل بیت برگزار می شود به شخصیتهای نظام توهین می شود.

مشاور وزیر کشور با تاکید بر انتقاد منصفانه گفت: ما نباید از دایره بندگی خدا و انصاف فاصله بگیریم هیچ کس حق ندارد نسبت به دولت توهین کند نقد قابل پذیرش است اما نه آن نقدی که از روی آتش انتقام باشد.

ato7_2.jpg

h4x8_3.jpg

03mc_4.jpg

dad2_5.jpg

ru2a_6.jpg

wr4k_7.jpg

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه