شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم ، حجت الاسلام حاج شیخ حسن عرفان، حین سخنرانی در مسجد تاریخی امام(ره)کرمان دچار عارضه قلبی شد.

به گزارش سخن مردم ، حجت الاسلام حاج شیخ حسن عرفان، که برای سخنرانی در مسجد امام(ره)کرمان دعوت شده بود، شب گذشته و در حین سخنرانی دچار عارضه قلبی شد و پس از انتقال به بیمارستان با وجود تلاش برای احیای وی اما از دنیا رفت.

قرار است پیکر وی، فردا ساعت ۹ صبح از مقابل حسینیه ثارالله کرمان تشییع و در شهر مقدس قم تدفین شود.

آن مرحوم در سال 1336 در خانواده ای مذهبی چشم به دنیا گشود. پدرش یک خیاط مذهبی و مادرش سیده ای از تبار سادات طبائیان(طباطبائی) بود. شش کلاس ابتدایی را در مدرسه خیام به پایان رساند و سپس به حسینیه سادات رفت تا دروس دینی را بیاموزد.

در محضر حجج اسلام حاج سید محمد علی طبائیان (طباطبائی) زارعان، محمدحسین رهایی، حاج شیخ علی تاکی و ... زانو زد و سپس به اصفهان رفت و از استادانی چون حاج آقا حسن امامی و آقای ابراهیمی و آقای فقیهی بهره گرفت، سپس به قم آمد و از فروغ علم گسترانی چونان حضرات اعلام: طالقانی، تهرانی، مدرس افغانی، کریمی جهرمی، استادی، ابطحی، زاهدی، اعتمادی، خسرو شاهی، پیشوایی تهرانی و آیت الله اسماعیل پور و آیت الله شیخ جواد تبریزی پرتوهایی نه در خور آنان که همساز با فانوس کورسوز خویش برگرفت.

سالیانی چند ادبیات فارسی، حاشیه، مغنی، معالم، مختصر، مطول، لمعه، مکاسب، و کاربرد علوم بلاغی در قرآن را با سروران مدارس رسالت، کرمانی ها، رضویه، حقانی و موسسه امام خمینی رحمة الله علیه باز گفت.

چندین پایان نامه را مشاوره و یا استاد راهنما بوده است. تاکنون به عربستان، عراق، سوریه، سوئد، امارات سفر زیارتی و تحقیقی و تبلیغی داشته است.

خبرگزاری شبستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه