شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: از زمان حضور یونس خسروانی در راس مدیریت تامین اجتماعی استان بوشهر شاهد تحول و حرکت خوب در خدمات این سازمان بوده ایم که زحمات و فعالیت های وی و همکاران ایشان جای تقدیر دارد.

9765_untitled-1.jpg

 

به گزارش "سخن مردم "به نقل ازروابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر، سعید زرین فر در آئین افتتاح سالن اجتماعات شعبه دو بوشهر با تبریک هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: تامین اجتماعی یکی از زیرساخت های توسعه است و بطور مستقیم با رفاه و امنیت مردم ارتباط دارد.

وی بیان کرد: در ارتباط بین کارفرما و کارگر در دوره امروزی، به کرامت انسانی کارگر توجه ویژه ای می شود و بغیر از توانمندی و کار نیروی انسانی، آرامش وی هم در نظر گرفته می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر با اشاره به اینکه امروز سازمان تامین اجتماعی این نکته مهم را به خوبی در ماموریت ها و اولویت های سازمانی خود دیده است که کارگر را در حالات مختلف مورد حمایت خود قرار دهد، افزود: یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها عملکرد دولت های آنها در حوزه تامین اجتماعی و حمایت از افراد جامعه است.

زرین فر تاکید کرد: مجموعه تامین اجتماعی، مجموعه ارزشمندی است و اگر چه مجموعه ها به لحاظ مدیریت ها با یکدیگر متفاوتند اما مجموعه تامین اجتماعی استان بوشهر، مجموعه ای پویا، زنده و فعال است و البته راه زیادی را برای خدمات دهی به مردم در پیش دارد.

d3bg_index.jpg

وی خاطرنشان کرد: مجموعه تامین اجتماعی برای فعالیت و خدمات دهی بهتر به بیمه شدگان و کارگران نیاز به کسب درآمد بیشتر از کارگاه های فعال و قوی دارد که در حال حاضر با شرایط فعلی اقتصادی، شرایط فعالیت کارگاه ها و کارفرمایان نیز سخت است و اگر خوب عمل نشود، فضای کسب و کار هم سخت تر خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر افزود: لذا در چنین شرایطی کار سازمان تامین اجتماعی هم کار سختی است و باید ضمن خدمات دهی به کارگران، در نوع تعامل با کارفرمایان نیز به گونه ای عمل کند که شرایط فعلی اقتصادی آنها در نظر گرفته شود.

برای رفع فقر باید بیمه های اجتماعی را گسترش دهیم

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: ۸۸۸ میلیارد تومان هزینه کرد بیمه و درمان تامین اجتماعی استان بوشهر در سال گذشته بوده است که از این میزان ۵۳۰ میلیارد تومان هزینه بیمه ای و ۳۵۸ میلیارد تومان آن صرف خدمات درمانی شده است و بر حسب ماموریت های سازمان و بدون منت، این میزان اعتبار را برای رفاه اجتماعی مردم هزینه کرده ایم.

یونس خسروانی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیر دولتی با استقلال اداری مالی است که از هیچ منابع دولتی بجز شرکای اجتماعی استفاده نمی‌کند.

وی یادآور شد: هزینه کرد این سازمان در سه سال گذشته در استان بوشهر بسیار قابل توجه بوده است و اخیرا با صدور مجوز ساخت درمانگاه در شهر دلوار از سوی سازمان، در این دولت، هیچ شهرستانی در بوشهر باقی نمانده که درمانگاه تامین اجتماعی نداشته باشد.

وی گفت: به مناسبت هفته تامین اجتماعی در استان بوشهر، کارگزاری رسمی این سازمان در شهرستان گناوه افتتاح خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: در طول دو شب، ویژه برنامه ای با نام «از من بپرس» با حضور همکاران ما در میادین شهر برگزار شد و به مسائل و مشکلات بیمه ای که از سوی مردم مطرح شد پاسخ دادیم ضمن اینکه مدیران و کارشناسان این سازمان با استقرار میز خدمت در مصلی های نمازجمعه در سراسر استان به مطالبات و درخواست های بیمه ای مردم پاسخ گفتند.

خسروانی افزود: مجوز واگذاری کارگزاری دوم شعبه ٢ تامین اجتماعی بوشهر وکارگزاری دشتستان را دریافت کرده ایم و در هفته دولت، هر دو کارگزاری اففتاح می شوند که با راه اندازی هر کدام از این کارگزاری ها بطور متوسط برای ١٠ نفر از جوانان استان فرصت شغلی ایجاد می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: این سازمان از پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری گرفته تا کمک هزینه ازدواج، هزینه های درمانی، هزینه کفن و دفن، بازنشستگی و .. در کنار بیمه شدگان است و این سازمان با چنین گستره وسیع خدمتی، وظیفه تولید امنیت و رفاه اجتماعی را بر عهده دارد.

خسروانی تاکید کرد: در تمام طول سال بدون پروژه نبوده ایم و تمام هزینه های پروژه ها و خدمات ما از طریق صاحبان اصلی این سازمان یعنی مردمی که به آنها خدمات می دهیم تامین شده و یک ریال آن از اعتبارات دولتی و یا نفتی و مالیاتی و ... نبوده است.

وی تصریح کرد: اگر قرار است فقر را در این کشور از بین ببریم باید بیمه های اجتماعی را در تمامی سطوح گسترش دهیم و در حال حاضر حتی زنان خانه دار و حتی دانشجویان هم می توانند برای بیمه کردن خود اقدام نمایند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: سالن اجتماعات شعبه دو تامین اجتماعی بوشهر برای استفاده های درون و برون سازمانی به تمامی بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران سازمان تقدیم می شود.

در این آئین معاون استاندار، مدیرکل فتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیران کل حوزه وزارت رفاه در استان و تعدادی از کارفرمایان و بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی حضور داشتند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه