دوشنبه, 11 مهر 1401 - Monday, 03 October 2022

سخن مردم"دانشجوی ترم آخر رشته کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز اظهار کرد: کسب رتبه اولی در مجموعه زبان‌شناسی را مرهون راهنمایی‌ها و مشاوره استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز می‌دانم که در کسب این رتبه نقش بسزایی داشتند.

9kts_636649108255485204.jpg

به گزارش سخن مردم"سحر شیرالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: «دانش آموخته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز و رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد زبان شناسی سال 97 هستم، مدرسه راهنمایی و دوره دبیرستان‌ را در نمونه دولتی یاس شیراز سپری کردم و به لطف خداوند از جمع 120 نفری که در سال 1379 با آزمون وارد این مدرسه شدیم، همگی به مدارج بالای علمی رسیدند و در رشته‌های خود موفق و مطرح هستند. از همان دوران راهنمایی و دبیرستان به زبان انگلیسی بسیار علاقه داشتم و بهترین نمره‌ها را در این درس می‌گرفتم. همینجا لازم می دانم از معلم دلسوز زبان انگلیسی مدرسه‌ام، لیلا اسماعیل زاده تشکر کنم.»
وی افزود: «زمانی هم که وارد رشته اقتصاد دانشگاه سراسری شیراز شدم، بالاترین نمره‌هایم مربوط به دروس زبان عمومی و زبان تخصصی بود، بعد از آن دوره تصمیم به تغییر مسیر تحصیلی‌ام گرفتم چون آرزویم این بود که زبان انگلیسی را در دانشگاه بخوانم و یک زبان غیرانگلیسی را در یک موسسه معتبر یاد بگیرم در کلاس‌های زبان اسپانیایی ثبت نام کردم و یک سال بعد هم در رشته ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شدم ، اما در آن زمان شرایط برای رفتن به تهران مهیا نشد. ولی از آنجایی که من به امید و انرژی مثبت معتقدم به خودم قول دادم که در شیراز دانشجوی پرتلاشی باشم، استادان بخش زبان انگلیسی در افزایش علاقه و شوق من به این رشته بسیار تاثیر داشتند.»
شیرالی ادامه داد: «علاوه بر دانش استادان، برخورد دوستانه و با محبت آنها ، خود عامل مهمی در علاقه‌مندی دانشجویان به درس خواندن و یادگیری بوده و هست و از بین این اساتید دکتر مرضیه ایزدپرست در این چند سال مادرانه و با مهر تمام ، حامی من و در کنا من بود و همینطور دکتر بهرام رضایی نیز که از استادان زبان شناسی هستند ، در این مسیر بسیار مشوق و دلسوز من بودند.»
در مورد نحوه مطالعه و برنامه ریزی باید عرض کنم که به طور جدی از مهر سال گذشته شروع کردم و روزانه 8 ، 9 ساعت مطالعه داشتم. اما از قبل زمینه خوبی داشتم و با وجود زمان کم، چون تدریس می‌کردم چندین کتاب زبان شناسی را مطالعه کرده بودم. روز اول نوروز که خانواده به مهمانی رفتند، من مشغول درس خواندن بودم و بعد از عید نیز مطالعه ام به حدود 10 ساعت در روز رسید. به یاری خداوند زبان شناسی رایانشی((Computational linguistics را در دانشگاه صنعتی شریف ادامه خواهم داد و به عنوان سخن پایانی، این موفقیت در درجه اول لطف خداوند متعال و بعد همراهی پدر و مادر عزیزم و اساتید بزرگوار و مهربان بخش زبان دانشگاه آزاد واحد شیراز است و همین‌جا از همگی این عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم و از همه جوان‌ها می‌خواهم که هرگز امیدشان را از دست ندهند و به مسیر رسیدن به هدفشان هرچقدر هم که پرفراز و نشیب باشد متعهد بمانند.
جا دارد از همکاری و رهنمودهای دکتر روح الله رحیمی، احسان رسائی، رئیس و معاون دانشکده حقوق و علوم انسانی، دکتر محمد رضا اسفندیاری، مدیر گروه کارشناسی مترجمی و آموزش زبان انگلیسی، دکتر محمد جواد ریاستی، از اعضای هیات علمی بخش زبان و همکلاسی های خوبم و دوستانم تشکر کنم.
به گزارش آنا، سخنان مرضیه ایزدپرست استاد زبان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز هم درباره وضعیت اخلاقی، آموزشی و .... دانشجو سحر شیرالی خواندی است.
ایزدپرست اظهار کرد: شیرالی دختری مودب، آرام و احترام‌گزار است. وی نه تنها به لحاظ درسی بلکه به لحاظ اخلاق و رفتار الگوی ایده آلی برای جوانان همسن و سال خود می‌تواند باشد.
وی گفت: « در 2 یا 3 درسی که با من داشته ، منظم و سروقت سرکلاس حاضر می‌شد ، هنگام تدریس من با دقت و علاقه به درس گوش می داد و یاد ندارم که غیر از آ-پلاس از من نمره ای گرفته باشد ، بطوری که هر استاد به راحتی می‌توانست پیش بینی کند که ایشان موفق خواهد شد . از میان ویژگی های مثبت شیرالی آنچه جلب توجه می‌کند پشتکار وصف نشدنی اوست . به یاد می‌اورم که در زمان معرفی منبعی ، از ایشان خواستم که کتابی را چون ریزه کاری و حفظیات زیادی داشت مرور کند ، بعد از کنکور ارشد او به من گفت که آن کتاب را 12 بار مرور کرده است. مسلم است که هوش حرف اول را می زند ولی هوش بدون پشتکار چنین موفقیتی را در پیش نخواهد داشت.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه