شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم"رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به آغاز ثبت نام دانش آموزان ابتدایی و پایه هفتم از دوم تیرماه، گرفتن هرگونه وجه جدای از هزینه بیمه و کتاب درسی توسط مدارس ممنوع است.

به گزارش سخن مردم"مجید اجرایی روز یکشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: همچنین ثبت نام از پایه دهم نیز از 13 تیر تا پایان مرداد ماه 97 انجام می شود.

tvn5_3698img13064907.jpg

 

وی اظهار داشت: تائیدیه از پایگاه سنجش برای ثبت نام دانش آموزان پایه اول ضروری است و براساس دستورالعمل سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور همه نوآموزان بدو ورود ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند.

اجرایی ادامه داد: اجرای محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام دانش آموزان به استناد ماده 31 آیین نامه اجرایی مدارس انجام می شود ولی ثبت نام از هنرجویان هنرستان ها و مدارس خاص بدون لحاظ محدودیت جغرافیایی بر اساس ضوابط مربوط بدون مانع انجام می شود.

وی تاکید کرد: برگزاری آزمون ورودی مصاحبه، تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب های درسی در زمان ثبت نام مجاز نیست.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کمک های مردمی در قالب فعالیت های فوق برنامه، سرویس رفت و آمد و لباس فرم با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه، با رضایت کامل والدین دانش آموزان پس از آغاز سال تحصیلی انجام می شود.

قراردا شهریه مدارس غیردولتی به والدین داده شود

وی در باره مدارس غیردولتی افزود: مدیران این مدارس علاوه بر لحاظ کردن آئین نامه شورای عالی آموزش و پروش باید قرارداد شهریه بین ولی دانش آموز و واحد آموزشی در سامانه تعیین شهریه منعقد و یک نسخه از قرارداد تکمیل شده را چاپ کرده و پس از مهر و امضا به ولی دانش آموز تحویل دهند.

اجرایی یادآورشد: شهریه مدارس غیردولتی در سامانه اعلام شده است و این مدارس با مراجعه به این سامانه شهریه خود را تعیین کنند.

جزییات ثبت نام مداری شاهد

وی در ارتباط با ثبت نام دانش آموزان مدارس متوسطه اول در مدارس شاهد بیان کرد: ثبت نام این دانش آموزان طبق اعلام قبلی مدارس متوسطه اول از 1 تا 15 تیر و متوسطه دوم از 10 تا 24 تیر از طریق سامانه سجا انجام می شود.

اجرایی گفت: در ثبت نام مدارس شاهد اولویت با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران است در صورت وجود ظرفیت سایر متقاضیان نیز می توانند با رعایت مقررات در این مدارس ثبت نام کنند.

وی اظهار داشت: امسال یکهزار و 407 دانش آموز در مدراس نمونه دولتی متوسطه دوم استان بوشهر پذیرفته شده اند که 339 نفر آنها در رشته انسانی، 648 نفر تجربی و 420 نفر در رشته ریاضی هستند و پذیرش این دانش آموزان در اطلاعیه ای اعلام می شود.

اجرایی ادامه داد: ثبت نام در مدارس خاص تابع شرایط دستورالعمل مربوط است که پیش از این ازطریق سایت آموزش و پرورش این استان اطلاع رسانی شده است.

وی گفت: ثبت نام دانش آوزان تا پایان مرداد ماه ادامه دارد و اولیای دانش آموزان در نخستین روزهای اعلام شده نسبت به ثبت نام فرزندان خود اقدام تا با مشکل کمبود ظرفیت مدارس روبرو نشوند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه