جمعه, 09 آبان 1399 - Thursday, 29 October 2020

سخن مردم : بررسی مشکلات آبرسانی دشتستان با حضور نماینده مردم در مجلس و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر برگزار شد.

sokhanemardom 20

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی در نشست بررسی مشکلات تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای دشتستان با قدردانی از خدمات شرکت آب و فاضلاب اظهار داشت: خدمات شبانه‌روزی کارکنان این شرکت در تحقق مطالبات مردم خالصانه ستودنی است.

وی، با تاکید بر توجه به رفاه و آسایش مردم افزود: تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار نقش مهمی در رفاه، آرامش و آسایش مردم در شهرها و روستاها دارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان اینکه نگرانی برای فصل تابستان در تامین آب آشامیدنی با اجرای طرح‌های آبرسانی کمتر شده است افزود: هر چند هنوز به اوج شدت گرما نرسیده‌ایم امیدوارم در ایامی که دمای هوا افزایش می‌یابد نگرانی تامین آب وجود نداشته باشد.

رضایی تکمیل طرح‌های آب‌شیرین‌کن در حال اجراء را یک ضرورت دانست و بیان کرد: برای تابستان پیش‌رو افزایش سهمیه آب شهرها و روستاهای دشتستان از خط آبرسانی کوثر مورد تاکید است چراکه اکنون برخی مناطق با مشکلاتی مواجه هستند.

وی، با تاکید بر توجه به ساخت مخزن ذخیره آب در شهرها و روستاهای دشتستان خاطر‌نشان کرد: اکنون شهر برازجان، دالکی، کلمه، دهقاید نیاز به توجه ویژه در ساخت مخزن ذخیره آب است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس با بیان اینکه نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی نقش تاثیرگذاری در توزیع عدالت آب دارد گفت: با توجه به اینکه بخشی از آب شبکه آبرسانی هدررفت می‌رود نوسازی خطوط آبرسانی باید در اولویت قرار بگیرد.

رضایی، بر تسریع در ساخت سدها تاکید کرد و افزود: سدهای مختلفی از جمله سد دالکی، ارغون کلمه و سدهای ذخیره‌ای در دست ساخت است که تکمیل این پروژه‌ها می‌تواند نیاز آبی مناطق را برطرف کند.

وی، با تاکید بر توجه به حل مشکلات آبرسانی بخش ارم بوشکان و دهرود سفلی تصریح کرد: در پی مشکلات آبرسانی در شبانکاره و برخی روستاهای دشتستان با فعالیت جهادی شرکت آب و فاضلاب این مشکلات برطرف شد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به نوبت‌بندی آب پرداخت و تاکید کرد: با توجه به اینکه برخی نقاط دارای نوبت‌بندی آب هستند برای ذخیره سازی آب، لازم است مردم را از زمان انتقال آب مطلع کنند.

رضایی، با اشاره به به اینکه انتظارات مردم در تامین آب آشامیدنی به ‌حق است گفت: ساخت سد در دهرود و بوشکان مطالبه به‌حق مردم است که باید این مهم مورد توجه قراربگیرد.

عبدالحمید حمزه‌پورهم با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به تامین آب شامیدنی در شهرها و روستاهای دشتستان شده است اظهار داشت: در ۲ سال گذشته طرح‌های مهم ابرسانی در استان بوشهر از جمله دشتستان اجراء شد که با وارد مدار شدن آنها مشکل ابرسانی نقاط شهری و روستایی برطرف شده است.

وی، نوسازی شبکه آبرسانی را یکی از برنامه‌های مهم دانست و بیان کرد: در این راستا برای اصلاح شبکه آبرسانی، شرکت‌های آب و فاضلاب شیراز و مشهد در اصلاح شبکه‌های فرسوده دشتستان همکاری و خدمات قابل توجهی ارائه کردند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه کاهش هدررفت آب یکی از برنامه‌های مهم این شرکت است خاطر نشان کرد: شبکه آبرسانی دالکی بیش از ۶۰ درصد هدررفت آب داشت که ۲۵ کیلومتر شبکه آبرسانی این شهر نوسازی شد.

حمزه‌پور از حفر و تجهیز ۱۲ حلقه چاه آب در دشتستان خبر داد و بیان کرد: این چاه‌ها با اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد ریال حفر و تجهیز شده و اکنون آماده بهره‌برداری است که در زمان‌های بحرانی وارد مدارد تولید می‌شود.

وی، با اشاره به اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر تصریح کرد: مجوز آب شیرین‌کن به ظرفیت ۱۵۰ هزار مترمکعب در استان بوشهر صادر شده که ۳۰ درصد این پروژه‌ها در دشتستان قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های آب شیرین‌کن در حال اجراء است گفت: پروژه آب شیرین‌کن برازجان به ظرفیت ۱۷ هزار مترمکعب در مرحله انتخاب پیمانکار و سرمایه گذار است و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

حمزه‌پور از پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر خبر داد و بیان کرد: تلاش می‌شود این پروژه امسال وارد مدار تولید شود.

وی، اجرای پروژه آب شیرین‌کن سعدآباد آب‌پخش و دالکی، وحدتیه را از دیگر پروژه‌ها دانست و افزود: با وارد مدار شدن پروژه‌های آب شیرین‌کن، منابع آبی استان بوشهر افزایش می‌یابد که نقش تاثیرگذاری در تامین آب پایدار شهرها و روستاها دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون ۸۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد تصریح کرد: با تکمیل پروژه‌های آب شیرین‌کن نیاز استان به منابع آبی دیگر استان‌ها کاسته می‌شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه شیرین سازی آب دریا یکی از اولویت‌ها است خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه استان‌های ساحلی باید ۳۰ درصد منابع آبی خود را از طریق شیرین سازی آب دریا تامین کنند که این مهم در دستور کار قرار دارد.

وی، با تاکید بر افزایش مخازن ذخیره آب در دشتستان تصریح کرد: اکنون طرح مخزن ذخیره آب برازجان به حجم ۱۵ هزار متر مکعب طراحی شده و ساخت مخزن ذخیره آب در دیگر شهرها و روستاهای دشتستان در دست اجراء است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش سرانه مصرف آب گفت: سرانه مصرف آب برای هر نفر ۱۵۰ لیتر در شبانه روز تعیین شده و این در حالی است که این میزان در استان بوشهر بیش از ۴۰۰ لیتر است.

حمزه‌پور با بیان اینکه قطع انشعاب آب خانه باغ‌ها در دستور کار قرار دارد تاکید کرد: در برخی نقاط استان بوشهر آب آشامیدنی که با مشکلات فراوانی تامین، تولید و توزیع می‌شود برخی افراد در آبیاری درختان، دام و دیگر مصارف غیرمتعارف استفاده می‌کنند که این مهم سبب بروز مشکلات آبرسانی می‌شود از این نظر قطع انشعاب آب خانه باغ‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برخی آبادی‌های دشتستان با تانکر آبرسانی می‌شود افزود: کارکنان شرکت آب و فاضلاب به صورت جهادی شبانه‌روز فعالیت می‌کنند و نمی‌گذارند مشکلات مردم افزون‌تر شود.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه