جمعه, 28 خرداد 1400 - Friday, 18 June 2021

سخن مردم"دکترحاجیونی: ما فرمانداران را به عنوان یکی از مهمترین شرکای اجتماعی بهزیستی می‌دانیم که می‌توانند حمایت‌هایی را به سمت بهزیستی جلب و هدایت نمایند.

مدیر کل و معاونین بهزیستی استان بوشهر بهمراه رییس بهزیستی شهرستان دشتستان در نخستین روز از سالروز بزرگداشت دهه مبارک فجر با فرماندار شهرستان دشتستان دیدار نمودند

40832

به گزارش سخن مردم"به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان، مدیرکل و معاونین بهزیستی استان بوشهر بهمراه رییس بهزیستی شهرستان دشتستان در نخستین روز از سالروز بزرگداشت دهه مبارک فجر با فرماندار شهرستان دشتستان دیدار نمودند.

دکتر علیرضا حاجیونی با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دیدار با فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان برخی فعالیتهای بهزیستی را برشمرد وگفت:ما در واقع فرمانداران را به عنوان یکی از مهمترین شرکای اجتماعی بهزیستی می‌دانیم که می‌توانند حمایت‌هایی را به سمت بهزیستی جلب و هدایت نماید. مدیر کل بهزیستی استان بوشهر ضمن تشریح فعالیتهای جاری بهزیستی در گستره‌ی استان به معرفی دو طرح از طرحهای بزرگ در دست اجرای بهزیستی استان پرداخت و افزود: طرح شیوع‌شناسی انواع کم‌توانی در سطح استان، همزمان با شش استان کشور رسما از اول بهمن‌ماه آغاز شده است و تا پایان سال پرسش‌گری این طرح به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح شناسایی انواع کم‌توانیها و عوامل ایجاد کننده آنها بمنظور برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای پیشگیری و کاهش از معلولیتها و پوشش مناسب‌تر خدمات حمایتی به جامعه هدف میباشد.

دکتر حاجیونی در ادامه ضمن تشریح پروژه بزرگ ایجاد مراکز مثبت زندگی گفت: بمنظور سهولت در دسترسی به خدمات و سرعت و دقت در انجام فعالیتهای بهزیستی، مراکز مثبت زندگی در مناطق شهری و روستایی ایجاد میشود.

ایشان همچنین اضافه کرد: با ایجاد مراکز مثبت زندگی در مناطق با تراکم بالای مددجو، حداقل ۲۲ خدمت سطح اول از بهزیستی به این مراکز واگذار می شود.

لازم بذکر است این مراکز تحت نظارت بهزیستی خدمات را به مددجویان ارایه می نمایند.

دکتر حاجیونی همچنین با توجه به ضرورت ایجاد شرایط ازدواج آسان و تامین بخشی از جهیزیه به مزدوجین تحت پوشش، در خاتمه به موضوع پویش حلقه وصل اشاره کرد و در خصوص جذب مشارکت های بیرونی در این راستا مباحثی را مطرح نمود.

در این نشست صمیمانه، فتح الله نوروزی فرماندار شهرستان دشتستان نیز ضمن تقدیر از تلاش بهزیستی در بحث ارائه‌ی خدمات به مددجویان و گروه‌های هدف بهزیستی به مسئله همکاری متقابل فرمانداری و بهزیستی، مسکن مددجویان و مناسب سازی محیط اشاره نمود و گفت: کار در بهزیستی باقی الصالحات است و امیدواریم فضایی مهیا شود تا بهتر بتوانیم به نیازمندان و گروه هدف بهزیستی ارائه‌ی خدمت نماییم. ایشان اظهار داشت: قلباً به خدمت کردن به این مددجویان علاقه دارم و در راستای تسهیل و تسریع در خدمات به این افراد در کنار بهزیستی خواهم بود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه