دوشنبه, 30 فروردين 1400 - Monday, 19 April 2021

 4cnu_قاسمی.jpg

سخن مردم"17مرداد سالروز شهادت شهید صارمی را روز خبرنگار نامیده اند.

به گزارش سخن مردم" خبرنگاران،وجدان بیدار جامعه هستند، و هر جامعه‌ای، مدیون تلاش‌های بی وقفه آن‌ها است.

خبرنگار این قشر اطلاع رسان کسانی که روز و شب و در سرما و گرما در تلاشند، تا آخرین اخبار ایران و جهان را در اختیار هم وطنان قرار دهند. در طول سال فقط یک روز به عنوان روز خبرنگار نامیده شده که در این روز هر سال مراسمی هم برای این عزیزان برگزار می شود، ولی دیگر تا سال بعد کسی از این قشر پرتلاش یادی نمی کند و احوالی نمی پرسد ،که بسیار بجا و شایسته است مسئولین محترم و مردم بزرگوار و هم وطنان عزیز در همه ماهها و روزها به خاطر تلاش این عزیزان به یادشان باشند و زحماتشان را ارج نهند.

بدون شک همه از وضعیت مالی این عزیزان باخبرند همه از روی عشق و علاقه مشغول اطلاع رسانی هستند و گرنه با این وضعیت مالی اگر عشق به اطلاع رسانی نباشد کار پیش نمی رود. بنابراین با توجه به تلاش و مجاهدت این عزیزان در مسیر اطلاع رسانی و خبر شایسته است همه به فکرشان باشند و این قشر پرتلاش را فراموش نکنند اما رسالت خبرنگار آن است که خوب بنویسد و مسیرش مسیر حق گویی باشد و اسیر مادیات و گروه بازی های سیاسی نشود.

خبرنگاری می تواند موفق باشد که بر اساس دیده هایش بنویسد نه بر اساس شنیده ها چون شنیده ها نمی توانند ملاکی برای اطلاع رسانی باشند، یک خبرنگار موفق باید از قانون مطبوعات آگاه باشد و به نوشتن بپردازد چون هر چیزی قابل نوشتن نیست، خطوط قرمز را باید در نظر بگیرد آبروی دیگران را آبروی خودش حساب کند و به تخریب دیگران نپردازد.

اسلام به هیچ عنوان تهمت و تهدید و تخریب دیگر انسان ها را جایز نمی داند و حرام می داند، بنابراین باید خیلی دقت کرد وقتی قلم در دست قرار می گیرد باید قیامت را در پیش چشم مشاهده نمود چون آنجاست که باید نسبت به تمام اعمال و رفتار و نوشته ها پاسخ داد .امید است همه ما خوب بنویسیم که فردا که قیامت برپا می شود شرمنده نشویم .

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

نشریه مردم جنوب و پایگاه خبری سخن مردم فرا رسیدن روز خبرنگار را به همه این عزیزان تبریک عرض نموده و برایشان از درگاه ایزد منان سلامتی و تندرستی همراه با موفقیت آرزومند است .

حبیب قاسمی 

مدیر مسئول هفته نام مردم جنوب و پایگاه خبری سخن مردم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه