شنبه, 10 آبان 1399 - Saturday, 31 October 2020

سخن مردم"آب یک منبع ملی و خدادادی است باید آن را برکت الهی بدانیم و از هدر رفتن آن جلوگیری کنیم.

به گزارش سخن مردم"ایران در نوار بیابانی و خشک نیم کره شمالی قرار دارد. با توجه به روند افزایش دمای هوا در ۵۰ سال آینده، نوار بیابانی مورد بحث بیش از پیش گرمتر و خشکتر خواهد شد و نتیجه آن تبخیر شدید آب، کمبود نزولات و گسترش بیابان‌ها و کویرها و خواهد بود.

c0rt_حبیب_قاسمی3.jpg

پیش بینی می‌شود در آینده ۶۰ درصد بارانی که به سطح زمین می‌رود. وقتی به جریان رودخانه تبدیل می‌شود بخار شده و به هوا برود. در عوض با رشد جمعیت مصرف سرانه آب، همراه با بالارفتن سطح بهداشت عمومی و گسترش کشاورزی، نیاز به منابع آبی روز به روز افزایش می‌یابد.

«ما در حال حاضر با بیلان منفی آب در کشور مواجهیم واینکه مکرراً گفته شود که پدیده خشکسالی دوره‌ای است و هر بار ۱۰ تا ۱۵ سال به طول می‌انجامد نا صحیح است.

آب یک منبع ملی و خدادادی است باید آن را برکت الهی بدانیم و از هدر رفتن آن جلوگیری کنیم. آب برای همگان توجیه شود. استفاده از چاه‌های عمیق باید تنها بر اساس مطالعات کارشناسی و با مجوز رسمی باشد.

با توجه به کمبود آب در کشور، پیشنهاد می‌شود دولت با نصب آب شیرین‌کن‌های بزرگ در سواحل کشور و ورود آب آنها به داخل،‌کمبود مصارف خانگی و کشاورزی را تا حدودی جبران کند.لذا باید با مدیریت قوی درصرفه جویی آب به فکر آینده باشیم.

واما چند روزی است مردم دشتستان به خصوص شهر برازجان بامشکل جدی کمبود آب روبرو شده اند ودرهوای گرم تابستان نیاز مبرم به آب است، که مسئولین محترم باید از سالها پیش به فکر امروز می بودند تا چنین بحرانی ایجاد نشود.

آب مایه حیات است و بدون آن نمی توان زندگی نمود، البته تلاش مسئولین درطول این چند روز به خصوص پرسنل خدوم و پرتلاش نیروی انتظامی و فرمانده شجاع آن قابل تقدیر است.

همه ی نیروها از دولتی تا انتظامی و نظامی و نیروهای بسیجی وهیئت رزمندگان اسلام همه و همه دست به دست هم دادند تا بتوانند آب را به هر طریقی حتی با تانکر به مردم برسانند.

اما در این بین کسانی که از فرصت استفاده نموده و شب هنگام در میدان بیمارستان جمع شدند و از حکومت طاغوت حمایت کردند اینها برای مطالبه گری آب نیامده بودند، بلکه هدف دیگری داشتند.

بنابراین این تعداد اندک چه بسا شهروند برازجانی هم نبوده و فقط هدفشان سو استفاده و ایجاد تشنج و فتنه بوده باشد که با حضور به موقع پرسنل خدوم نیروی انتظامی و بسیجیان نقشه شومشان خنثی شد.

مرد م برازجان مردمی ولایت مدار هستند و همین مردم بوده که هم در روزهای پیروزی انقلاب و هم در طول هشت سال جنگ تحمیلی به خوبی از وطن و ناموس و دین مبین اسلام و رهبری پاسداری و حمایت نمودند.

و بیش از دویست و پنجاه شهید مبین روحیه شجاعت و ایثار طلبی مردم این دیار دارد و مردم برازجان توطئه دشمن را خنثی نموده و همواره حمایت خود را از نظام و رهبری اعلام نموده اند .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه