پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: زندگی برای یک فرد تالاسمی بسیار مشکل و دردآور است و از این رو زوجهای جوان، برای جلوگیری از تولد فرزند تالاسمی باید آزمایشات قبل از ازدواج را جدی بگیرند.

rbar_2766247.jpg

آیین گرامیداشت روز تالاسمی، با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، شهردار برازجان، سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان و شورای شهر برازجان و پرسنل بیمارستان شهید گنجی برگزار شد.

 روابط عمومی بیمارستان شهید گنجی برازجان، دکتر ماریا خویش دوست در آئین گرامیداشت روز تالاسمی اظهار داشت: زندگی برای یک فرد تالاسمی بسیار مشکل و دردآور است و از این رو زوجهای جوان، برای جلوگیری از تولد فرزند تالاسمی باید آزمایشات قبل از ازدواج را جدی بگیرند.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان فقط 25 درصد در ارتقای شاخص های سلامت نقش دارد و مابقی بایستی با تعامل بین سایر ارگانها و مردم تامین گردد.

ugeq_1.jpeg

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان داشت: تعامل و همکاری بین بخشی ارگانها و نهادهای مختلف جامعه با مردم می تواند در نهادینه کردن الگوی زندگی سالم در اجتماع، که همانا رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری از بیماریهاست، تاثیر فراوانی داشته باشد.

دکتر خویش دوست افزود: تحقیقات علمی نشان داده که معمولا بچه های تالاسمی از ضریب هوشی نسبتا بالایی برخوردارند و می توانند به درجات علمی بالایی برسند.

شهردار برازجان نیز در این آئین اظهار داشت:از بدو تصدی شهرداری، همواره به کارهای فرهنگی اهتمام داشته ام.

محمدحسن محمدی افزود: در مجموعه شهرداری کارهای فرهنگی را از اولویت ها محسوب کرده و در کنار اقدامات عمرانی، مورد توجه بوده است.

محمدی ابراز داشت: در اقدامات فرهنگی برای پیشگیری و کاهش بیماریها با تمام توان در خدمت مجموعه بهداشت و درمان شهرستان خواهیم بود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه