پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"به مناسبت بزرگداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و روز جهانی کار و کارگر مراسمی با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان و معاون بهداشتی، بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای و تشکیلات بهداشتی بخش خصوصی شهرستان در شبکه بهداشت برگزار شد.

bzbc_00_5f6dba91.jpg

به گزارش سخن مردم "به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن تبریک روز جهانی کار و کارگر و همچنین روز جهانی ایمنی و بهداشت به‌تمامی کارکنان این عرصه گفت: شعار سال 97 سازمان بین‌المللی کار یا ILO «نسل ایمن با بهبود ایمنی و بهداشت کارگران جوان و مقابله با کار کودکان» است.

مهندس ماریا خویش‌دوست در خصوص ضرورت آموزش کارگران در محیط‌های کاری و نحوه انتقال آسان و قابل‌فهم مسائل مهم ایمنی و بهداشتی مطالبی را بیان و شاخصه‌های یک آموزش مفید و مطلوب را تشریح کرد.

محمدحسین دریسی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز با اشاره به تاریخچه روز جهانی کار و کارگر و علت نام‌گذاری این روز به‌عنوان روز جهانی کار و کارگر سخنانی را بیان کرد و گفت: امروزه نقش کارگران در چرخه تولید و اقتصاد بسیار مهم است و سازمان‌ها تلاش می‌کنند با مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست یک سیستم مناسب جهت ارتقاء و حفظ محیط کار سالم بدون هیچ‌گونه آسیب، حادثه و آلودگی ایجاد کنند.

در پایان مسئولین ایمنی و بهداشت HSE بخش خصوصی هرکدام به‌صورت جداگانه گزارش عملکرد بهداشت حرفه‌ای واحدهای کاری تحت سرپرستی خود را شرح دادند و نقش ایمنی در جلوگیری از به خطر افتادن سلامت کارگران را یک از اولویت‌های این بخش‌ها برشمردند.

در این مراسم از بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای فعال در بخش دولتی، مسئولین ایمنی و بهداشت بخش خصوصی و کارفرمای فعال در زمینه بهداشت حرفه‌ای در سال 96 قدردانی به عمل آمد.

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای (18 اردیبهشت مصادف با 28 آوریل) و روز جهانی کار و کارگر (11 اردیبهشت) در مراسمی با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و معاون بهداشتی، بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای و تشکیلات بهداشتی بخش خصوصی شهرستان در شبکه بهداشت برگزار شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه