یکشنبه, 13 آذر 1401 - Saturday, 03 December 2022

سخن مردم"امام جمعه بوشهر گفت: مبعث رسول گرامی اسلام(ص) نهایت عنایت و رحمت الهی و هدایت عرشی به جامعه بشری و توفیقی برای مسلمانان است.

بوشهر|فرصت مدیریت باید خدمت رسانی صادقانه به مردم باشد

به گزارش سخن مردم" همزمان با 27 رجب عید سعید مبعث استان بوشهر غرق در نور و شادی است که به همین مناسبت آئین‌های جشن و مولودی‌خوانی در مناطق مختلف استان برپاست.

آئین‌جشن مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) در امام‌‌زاده‌‌ها، مساجد و حسینیه‌های شهرها و روستاها برگزار شده و مداحان اشعاری در وصف پیامبر مهر و رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) سرودند.

چراغانی معابر و خیابان‌ها و توزیع شربت و شیرینی از دیگر برنامه‌های مردم متدین بوشهراست.

امام جمعه بوشهر در این آئین‌ با تبریک 27 رجب عید سعید مبعث خاتم الانبیاء حضرت محمد مصطفی(ص) اظهار داشت: پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) تنها شخصیتی است که تمام ذات اقدس الهی و فرشتگان بر وجودش صلوات می‌فرستند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با تاکید بر این نکته که خداوند متعال به مومنان خطاب می‌کند که به وجود چنین شخصیتی درود خدا نثار کنید گفت: مبعث رسول گرامی اسلام(ص) نهایت عنایت و رحمت الهی و هدایت عرشی به جامعه بشری و توفیقی برای مسلمانان است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به آموزه‌های پیامرگرامی اسلام افزود: تمام عرصه‌های زندگی پیامبر اسلام(ص) دارای آموزه و هدایت برای بشر است که باید از این فرصت در رسیدن به کمال و سعادت استفاده شود.

صفایی بوشهری اتحاد، وحدت و انسجام مسلمانان را یکی از آموزه‌های آن حضرت دانست و تاکید کرد: مسلمانان باید به ریسمان الهی چنگ بزنند و با بهره جستن از هدایت‌ها و آموزه‌های الهی و پیامبر گرامی اسلام از این فرصت برای سعادت جامعه اسلامی و کمال خود استفاده کنند.

امام جمعه بوشهر وحدت امت مسلمان را ضرورت نخست دنیای اسلام دانست و تصریح کرد: دستور صریح قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) است که مسلمانان باید به ریسمان الهی چنگ بزنند و از تفرقه خودداری کنند.تسنیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه