پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022

سخن مردم"معاون امور عمرانی فرماندار دشتستان: جداسازی شبکه آب فضای سبز از آب شرب، تامین آب جایگزین و تفکیک شبکه های آبیاری فضای سبز الزامی است.

flva_photo_2018_04_10_18_12_16.jpg

به گزارش سخن مردم" با حضور معاون امور عمرانی فرماندار دشتستان، بخشدار و شهردار آب پخش، رئیس آبفا دشتستان و رئیس آبفا بخش آب پخش،نشستی با موضوع جداسازی آب شرب شهری از آب آبیاری فضای سبز در دفتر شهردار آبپخش برگزار شد.

معاون امور عمرانی فرماندار دشتستان در این نشست اظهار داشت: طبق مصوبات شورای عالی آب مبنی برجداسازی شبکه آب فضای سبز از آب شرب، تامین آب جایگزین و تفکیک شبکه های آبیاری فضای سبز الزامی است.

عبدالحمید کریم آزاد افزود: در مصوبات استانی شورای مقابله با بحران آب تاکید شده استفاده از آب شرب و بهداشتی برای آبیاری فضای سبز خودداری و اقدامات لازم جهت ایجاد منابع جایگزین انجام شود.

zzrw_2.jpeg

وی تصریح کرد: شهرداری نیز موظف است نسبت به ایجادتاسیسات تصفیه تکمیلی برای حصول آب مورد نیاز مطابق استانداردهای ملی و جهانی جهت آبیاری فضای سبز و همچنین خطوط انتقال و شبکه توزیع اقدام کند.

شهردار آب پخش نیز در این نشست اظهار داشت: در شهر آب پخش عملیات جداسازی آب شرب و بهداشتی از آب فضای سبز صورت گرفته و در حال حاضر استفاده ای از آب شهری برای آبیاری فضای سبز نمی شود.

اعظم صمصامی افزود: تاکید اینجانب به واحد فضای سبز این بوده که تا آنجایی که ممکن است از منابع آبی استفاده بهینه نمایند.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش منابع آبی زیرزمینی و کم بارشی در سال های گذشته که تاکنون نیز ادامه دارد آحاد جامعه باید به مصرف بهینه آب اهتمام جدی داشته باشند.

لازم به ذکر است در ادامه معاون فرماندار و دیگر مسئولان حاضر در جلسه از تاسیسات آبیاری فضای سبز و آب شهری در پارک ها و فضاهای سبز شهرداری بازدید کردندپسین آبپخش

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه