چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 - Wednesday, 21 April 2021

سخن مردم : در آستانه عید سعید مبعث آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا انصاری امام جمعه موقت شهرستان اقامه شد.

sokhanemardom 2430

به گزارش سخن مردم : گزیده ای از خطبه دوم به شرح زیر اشاره می گردد:

1-عرض تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) در 25 ماه رجب به همه پیروان آن حضرت :

سه حرم بزرگ اهل بیت در کشور ما همه فرزندان این امام همام هستند .

شهر مقدس قم ، روحانیت معظم ، امام راحل (رض) و نظام جمهوری اسلامی ما همه دست پرورده و مرهون وجود بابرکت این امام عزیز هستند .

سلسله امامت سلسله اسلام راستین و استمرار حاکمیت و ولایت رسول خداست ، یعنی سلسله جهاد و مبارزه برای تاسیس حاکمیت الهی و شهادت در این راه می باشد .

هر چند امامان ما موفق به تاسیس حاکمیت الهی نشدند اما فرزند این امام یعنی روح ا... موسوی خمینی آرزوی دیرینه ائمه اطهار را جامه عمل پوشاند .

بیان برکات و افتخارات این نظام و انقلاب ساعتها وقت می طلب اما در یک کلام هر چه مشاهده می کنیم از خدمات، پیشرفت، عزت و اقتدار متعلق به این نظام و انقلاب است و هرچه ضعف و مشکلات و بی عدالتی هاست نتیجه انتخاب بد می باشد .

ولایت محوران فشارهای معیشتی و سوء استفاده ها را به انقلاب و نظام نسبت نمی دهند و در هر شرایط از این یادگار امام کاظم علیه السلام دفاع می کنند .

لذا تنها راه نجات جامعه و شناخت جایگاه امامت و ولایت گوش به فرمان رهبری و حمایت از ولایت است .

sokhanemardom 2431

2-تسلیت وفات حضرت ابوطالب که در 26 رجب سال دهم بعثت اتفاق افتاد :

ولایت محوری و دفاع از پیامبر و امامت را از ایشان یاد بگیریم آن هم در اوج فشار مشرکین .

در حصر اقتصادی قرار گرفت و مسلمانان با او ارتباطی نداشتند و سالی که از دنیا رفت بنام سال غم و اندوه تعبیر شد.

البته اوضاع همین طور نماند و مقاومت مومنین نتیجه داد و فشارهای اقتصادی به پایان رسید .

ما هم امیدواریم که در سال 1400 با یک انتخاب انقلابی و ولایی و رویکرد اقتصاد مقاومتی و نگاه به داخل تحریم ها خنثی سازی شود و شاهد شکوفایی اقتصادمان باشیم .

sokhanemardom 2432

3- هفته احسان و نیکوکاری را گرامی می داریم و تشکر می کنیم از دست اندرکاران کمیته امداد که خالصانه به محرومین جامعه ارائه خدمت می نمایند ، از مردم موحد دعوت می کنم که در آستانه سال جدید به نیازمندان جامعه مساعدت نمایند .

4-عرض تبریک و تهنیت داریم فرا رسیدن مبعث پیامبر اعظم (ص) در 27 رجب که به مختصری از قصه این ماجرا می پردازم :

پیامبر اسلام (ص) عادت داشت از انحطاط قومش به غار حرا می رفت و به تفکر می پرداخت ، در سه سال قبل از بعثت این امر شتاب بیشتری گرفت بویژه ماه های رجب، شعبان و رمضان ، در 27 رجب 13 سال قبل از هجرت ناگهان فرشته الهی بر آن حضرت ظاهر شد و در حالی که لوحی در دست داشت گفت بخوان ...

بدین طریق پیامبر اسلام (ص) با آوردن اسلام و قرآن به جاهلیت آن زمان پایان داد و باعث نجات بشریت گردید .

چه می شود که در قرن چهاردهم هم معصوم چهاردهم و فرزند آن پیامبر گرامی پرده از رخ بگشاید و به جاهلیت این قرن پایان و بشریت را نجات دهد .

sokhanemardom 2433

5- مناسبت بعدی سالروز فتح قلعه خیبر به دست امیرالمؤمنین (ع) در 24 رجب سال هفتم هجری می باشد :

قصه فتح خیبر هشداری به صهیونیست ها و جهانخواران می باشد که سپاه محمد (ص) و علی (ع) بزودی قلعه ها و سنگرهای آنها را فتح خواهند کرد .

امام راحل (رض) می فرماید : من با اطمینان می گویم قرن بیست و یکم قرن اسلام است ، من با اطمینان می گویم اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد .

امروز شما یمن مظلوم و مقاوم را می بینید که به سلاحهای غرور آفرین دست یافته و اهداف سعودی را در عمق خاکش می کوبد ، سازمان ملل آن روزی که کودکان یمن به خاک و خون می افتادند هیچ واکنشی نشان نمی داد اما هم اکنون پشت سر هم پیام می فرستد و تقاضای آتش بس و مذاکره می کند .

هرگاه عرصه برایشان تنگ می شود تقاضای مذاکره می کنند .

اصولا" مذاکره یک ابزار جنگی است در دست آنها مثل جنگ نظامی و اقتصادی ، لذا اینجا بود که مذاکره را ممنوع کردیم .

اما گفتمانی که به دشمن خونی اعتماد داشتند فریب ظاهر مذاکرات را خوردند و نتیجه آن شد امتیازاتی که نقد گرفتند و تعهدات و وعده هایی که نسیه دادند .

این شد آن تعبیر برد - برد ، یعنی برد و حسابی هم برد .

sokhanemardom 2434

تا اینکه مجلس انقلابی به کمک آمد و این مصوبه راهبردی را به اجرا گذاشت و موجب عصبانی دشمن شد ، اما آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانی بمیر .

مردم مطمئن باشید آمریکایی که تحریم ها را به قصد تسلیم ما وضع کرده هرگز آن را بر نمی دارد ، لذا تنها راه نجات ما شناخت و ناامیدی از دشمن و اتکاء به خود و اقتصاد مقاومتی است .

این هم می طلبد که مردم عزیز چشم خود را باز کنند و با پیروی از هدایت های رهبر معظم انقلاب مسئولین شایسته ، انقلابی و ولایی انتخاب کنند .

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه