چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 - Wednesday, 21 April 2021

سخن مردم : کارشناسان حوزه ستادی معاونت پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان با امام جمعه این شهرستان دیدار و از آنها تجلیل به عمل آمد .

sokhanemardom 2380

به گزارش سخن مردم :  امام جمعه برازجان در این دیدار گفت : انسان ها در ماه رجب و شعبان به خودسازی می پردازید تا با آمادگی کامل روحی و اعتقادی، ماه مبارک رمضان را درک کند .

sokhanemardom 2381

حجت الاسلام حسن مصلح خاطرنشان کرد : این ماه ها در نزد انبیاء ارزش و قداست خاصی دارد و شیعیان خویش را نیز دعوت به مراقبت از این سه ماه پیش رو می نمودند .

وی امور تربیتی را صدقه جاریه و باقیات و صالحات شهیدان رجایی و باهنر اعلام کرد و گفت : از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی تاسیس نهادهای قرآنی ، فرهنگی ، پرورشی و تربیتی می باشد که زمینه تربیت اسلامی را در جوانان فراهم نموده است .

امام جمعه دشتستان فعالیت های قرآن در سطح کشور را خوب توصیف کرد و افزود : امروزه شاهد آن هستیم که مؤسسات مختلفی در کشور به رسالت خود در زمینه رساندن پیام قرآن به مردم و قرآن دوستان فعالیت می‌کنند و در طول سال با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف قرآنی کمک شایانی برای پیشبرد اهداف جامعه قرآنی برداشته‌اند .

مصلح آموزش و پرورش را بزرگترین نهاد رسمی تعلیم و تربیت در کشور دانست و خاطرنشان کرد : با توجه به نام این وزارت خانه هم کار آموزش و هم پرورش و تربیت را بر عهده دارد .

وی فلسفه بعثت انبیاء را تعلیم و تربیت انسان عنوان کرد و افزود : در بیشتر آیات قرآن تزکیه بر تعلیم مقدم آمده است که نشان از اهمیت تزکیه و پرورش می باشد و مهمترین رسالت پیامبران هم تربیت و ساختن انسان ها بوده است .

امام جمعه دشتستان اهمیت تعلیم و تربیت در دوره های کنونی را چندبرابر عنوان کرد و بیان داشت : در گذشته رسانه های تاثیرگذار محدود بود و فرزندان بیشتر تحت تاثیر والدین و معلمان و یا شرکت در برنامه های مختلف در مساجد می گرفتند ولی امروزه گسترش رسانه ها خطراتی را برای آنان فراهم نموده است .

مصلح خاطرنشان کرد : امسال هم بخاطر غیرحضوری بودن مدارس این فرصت برای دانش آموزان بیشتر فراهم شده تا بیشتر اوقات خود را در فضای مجازی بگذرانند و اینجا باید تلاش و فعالیت معلمان به روزتر و بیشتر شود و جلوی انحراف دانش آموزان را بگیرند .

وی گفت : ما وظیفه داریم از تمام ظرفیت ها و استعدادهای خود استفاده نمائیم و با توجه به اینکه انسان فطرت خداجویی دارد ، دانش آموزان را از طریق همین فضاها به سوی خداجویی و دوست داشتن ارزش ها رهنمون و هدایت کنیم .

امام جمعه دشتستان مهمترین روش و شیوه را اخلاص در عمل عنوان کرد و گفت : کارهایی که از روی اخلاص باشند قطعاً تاثیرگذاری بیشتری دارد و بهتر جوانان را جذب می نماید .

sokhanemardom 2382

معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان هم در این دیدار ماههای بهمن و اسفند را از ماههای پرکار حوزه پرورشی عنوان کرد و گفت : با توجه به اینکه بیشتر مناسبت ها در این دو ماه قرار دارد لذا اوج فعالیت ها و برنامه های این مجموعه در ماه های پایانی سال قرار دارد .

حبیب اله بوستانی افزود : در حوزه ستادی 10 کارشناس در زیر مجموعه های مختلف اداری فعالیت می کنند و مدیران و کارشناسان کانون های پرورشی و ورزشی نیز 25 نفر می باشند که مجموعاً 35 نفر به عنوان کارشناس و مدیر در مجموعه اداری این معاونت فعالیت دارند .

وی بیان داشت : در هفته گذشته طی دو مرحله از مربیان پرورشی و مشاوران تجلیل به عمل آمد که مجموعاً از زحمات و تلاش های 120 نفر مربی و 40 مشاور قدردانی شد و در روز گذشت هم از فعالیت مراقبین سلامت تجلیل شد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان فعالیت مربیان و مشاوران در سال جدید را چند برابر عنوان کرد و گفت : با توجه به غیرخضوری شدن آموزش ها ، این امر سبب پیدایش آسیب های جدید اجتماعی در بین دانش آموزان شده است و این امر فعالیت مربیان و مشاوران را بیشتر کرده است .

بوستانی افزود : با توجه به اینکه دانش آموزان تمام وقت خود را در منزل می گذرانند لذا تحت تاثیر عوامل و مشکلات درون خانواده قرار گرفته و زمینه ایجاد استرس و افسردگی و پرخاشگری در دانش آموزان را ایجاد نموده است .

وی ادامه داد : در دهه فجر امسال ، برنامه های اجرایی این معاونت از لحاظ کمی و کیفی نسبت به سال گذشته افزایش داشت و همچنین در هفته تربیت اسلامی هم بالغ بر 20 برنامه مصوب شد که تعداد زیادی از این برنامه ها اجرا شده و تعدادی هم در حال اجرا می باشند.

sokhanemardom 2384

sokhanemardom 2383

sokhanemardom 2385

sokhanemardom 2392

sokhanemardom 2386

sokhanemardom 2387

sokhanemardom 2388

sokhanemardom 2389

sokhanemardom 2390

sokhanemardom 2391

sokhanemardom 2393

sokhanemardom 2394

sokhanemardom 2395

sokhanemardom 2396

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه