دوشنبه, 27 ارديبهشت 1400 - Sunday, 16 May 2021

سخن مردمانتقاد امام جمعه دشتستان از نابودی سرمایه های مردم در بازار بورس

مصلح امام جمعه

 

به گزارش سخن مردمآئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان تاریخ 1 اسفند ماه توسط حجت الاسلام مصلح امام جمعه دشتستان اقامه شد .

گزیده ای از خطبه دوم به شرح زیر اشاره می گردد :

1) تبریک میلاد با سعادت آقا امیرالمؤمنین (ع) در سیزدهم ماه رجب و ذکر صفات آن حضرت:

حاکم نیشابوری از علمای اهل سنت می نویسد : اخبار غیر قابل انکار است که حضرت فاطمه بنت اسد حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) را در داخل خانه کعبه به دنیا آورده است .

تربیت حضرت علی علیه السلام در دامن پیامبر (ص) بوده و ایشان می فرماید : پیامبر مرا در دامن خود می نشاند در حالی که کودک بودم ، مرا در آغوش خود می گرفت ، هر روز نشانه تازه ای از اخلاقش برایم آشکار و به من امر می فرمودند که به او اقتدا کنم .

2) تبریک میلاد با سعادت آقا جواد الائمه (ع) در دهم ماه رجب :

امام رضا (ع) فرمود : این مولودی است که پربرکت تر از او برای شیعه ما به دنیا نیامده است .

3) چهارشنبه گذشته به مناسبت 29 بهمن سالروز قیام مردم تبریز رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار تصویری با مردم این شهر بیانات مبسوطی ایراد نمودند که مهمترین مطالب آن را خدمتتان عرض می کنم :

- تمجید از مردم آذربایجان ( دارای خصلت‌های شهادت طلبی - غیرت - تدین ) و اشاره به دستاوردهای انقلاب در زمینه های دفاعی - نظامی و پیشرفت های علمی که ملت ما را بانشاط، سربلند و مستقل کرده است .

- عمل انقلابی عامل پیشرفت بوده و هرجا انقلابی عمل کردیم عقب ماندگی نداشتیم .

- در موضوع برجام فقط عمل طرف ملاک است نه حرف

حرف و وعده زیاد شنیدیم و این دفعه فقط عمل

- حضور حداکثری و پرشور و انتخاب اصلح مهم است .

علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پرشور و انتخاب صحیح و اصلح است.

- استفاده از برکات ماه رجب و توصیه به نماز جعفر طیار به جای اعتکاف

4 ) هفته های گذشته شاهد نابودی سرمایه مردم در بازار بورس بوده ایم :

مسوؤلان و مدیرانی که مردم را دعوت و تشویق کردند تا سرمایه‌های خود را به بازار بورس بیاورند باید پاسخگوی این همه خسارت و زیان باشند.

مردمی که تمام سرمایه‌های خود را به امید واهی وارد بورس کرده اند : از آن زن خانه دار گرفته تا دانش آموز ، دانشجو ، کارگر ، کارمند ، بازاری و ... هرچه پس انداز کرده بودند وارد بازار بورس نمودند اما متاسفانه به واسطه بی تدبیری سرمایه‌های آنها به نصف تبدیل و تقلیل یافته است.

اگر وضع به همین منوال باشد مردمی که اعتماد کردند و سرمایه اندک خود را به بورس آورده اند دیگر رغبتی ندارند که در بورس بمانند و برای همیشه اعتمادشان به گفته و وعده مسوؤلین سلب می شود .

5 ) روز گذشته حادثه دلخراش زلزله شهرستان سی سخت و پادنا را داشتیم :

متاسفانه در این هفته شاهد زلزله نسبتاً شدیدی در استان کهکیلویه و بویراحمد بودیم که موحب ویرانی خانه های مردم و مصدومی جمعی از هموطنان گردید . امید است مسوؤلین و مردم نوعدوست همچون گذشته به یاری آسیب دیدگان بشتابند و در رسیدگی به آنها از هیچ کوششی دریغ نکنند.

ضمناً این نوع زلزله ها می تواند هشداری باشد برای ما و سایرین که در موضوع مقاوم سازی اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم و نسبت به بیمه کردن روستاهای آسیب پذیر چاره اندیشی نمائیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه