شنبه, 25 ارديبهشت 1400 - Saturday, 15 May 2021

سخن مردم"بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر، پنجشنبه ۲۳ بهمن‌ماه به صورت ویدئوکنفرانسی توسط رئیس‌جمهور در هفدهمین پویش ره سلامت با حضوردکترحریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی استانداربوشهر وجمعی ازمسئولین دراستان بوشهر افتتاح شد.

photo ۲۰۲۱ ۰۲ ۱

بوشهر سهیلا کرمپور"به گزارش سخن مردم"دکترحریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:با افتتاح بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر شمار تختهای بستری این استان که تا قبل از سال ۹۲ کمتر از هزار تخت بود به یک هزار و ۷۰۰ تخت می‌رسد که در این دوره هفت ساله بیش از ۷۰ درصد تخت سازی بیمارستانی ساخته شده است.

وی افزود: با افتتاح این بیمارستان هدف گیری ۸۵ تا ۹۰ درصد همه بیماری‌های مردم در استان بوشهر درمان وفشاری که روی بیمارستان شهدای خلیج فارس به دلیل وجود بیماران کرونایی وجود داشت برداشته می شود و مردم این امکان را می یابند که سایر خدمات را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداری و نیروگاه اتمی بوشهر در مدت ۳ سال و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۸۰میلیارد تومان ساخته شده است،که از این میزان اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان بابت هزینه ساخت و ۸۰ میلیارد تومان نیز برای تجهیز آن از محل اعتبارات استانی، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه شده‌ است.

photo ۲۰۲۱ ۰۲

دکترکشمیری بااشاره به اینکه عملیات اجرایی این بیمارستان از سال ۹۶آغازشده است افزود: این بیمارستان در۲ طبقه با ۸هزار مترمربع شامل: بخش‌های جراحی، تحت نظر اورژانس، ICU و درمانگاه ساخته واولین پروژه بیمارستانی سطح کشور بوده که دارای بخش اورژانس حوادث پرتویی است.

ایشان درپایان گفت: با توجه به وجود نیروگاه اتمی و احتمال بروز حوادث هسته ای این پروژه بعنوان تکلیفی برای خدمت به مردم استان در اولویت قرار گرفت.

بنابراین گزارش:۹پروژه بیمارستانی با مجموع ۸۲۲ تخت و اشتغال زایی ۱۷۱۳ نفر و با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۳۵۵ میلیارد تومان امروز پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه به صورت ویدیو کنفرانسی با حضوررییس جمهوری و در قالب هفدهمین پویش «ره سلامت» افتتاح شد.

افتتاح بیمارستان باغملک،افتتاح بیمارستان شهر قدس،افتتاح بیمارستان ۱۱۰ تخت خوابی شهدای هسته‌ای بوشهر،افتتاح بیمارستان ۱۵۴ تخت خوابی شهید سلیمانی در تویسرکان،افتتاح مرکز تخصصی آیت الله هاشمی رفسنجانی بجنورد،افتتاح مرکز درمانی آیت الله هاشمی رفسنجانی شهر بابک،افتتاح بیمارستان زنان دراسفراین،توسعه بیمارستان بوعلی ساری،توسعه بیمارستان ۱۷ شهریور آمل،ازجمله پروژهایی بودکه افتتاح شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه