جمعه, 28 خرداد 1400 - Friday, 18 June 2021

سخن مردم"درسالروز وفات ام البنین (س)روزتکریم مادران و همسران شهدا مسئولان شهرستان دشتستان با خانواده شهیدان حسینی مقدم وشهید جوان دیدارنمودند

ابوالفضل قاسمی"به گزارش سخن مردم"؛ بعداز ظهر چهار شنبه ۸ بهمن ماه ، فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان با همراهی سرهنگ آراوند فرماندهی انتظامی ، ملک زاده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ، باقری مدیر آموزش و پرورش ، حسینی مسئول دفتر حفظ آثار سپاه جواد الائمه و اسدی مسئول کانو ن های دفتر خدمت رضوی در شهرستان دشتستان ، با خانواده شهید ان حسینی مقدم و شهید غلامرضا جوان به مناسبت وفات ام البنین، مصادف با روز تکریم مادران و همسران شهدا دیدار نمودند.

photo ۲۰۲۱ ۰۱ ۲۷ ۲۲ ۲۳ ۱۳

در این دیدار فرماندار دشتستان با بیان اینکه دیدار با خانواده شهدا توفیق الهی است که نصیب مسئولان می‌شود افزود: امیدوار هستیم همواره در این مسیر توفیق لازم را داشته باشیم.

ایشان در ادامه خاطر نشان نمود: این ما هستیم که باید از این فرصتی که خدا به ما داده است استفاده کنیم و قدردان از خود گذشتگی های آنها باشیم، زیرا تکریم شهدا، تکریم ارزش هایی چون گذشت و ایثار و عشق و ولایتمداری است.

photo ۲۰۲۱ ۰۱ ۲۷ ۲۲ ۲۳ ۰۷

مسئول دفتر کانون‌های خدمت رضوی دشتستان در دیدار با مادر 5 شهید:

تا ابد مدیون شهدا هستیم

عباسعلی اسدی مسئول دفترکانون های خدمت رضوی در این دیدار گفت: امروز با خانواده شهیدان حسینی مقدم وشهید جوان در چهار شنبه امام رضایی به مناسبت وفات حضرت ام البنین وروز تکریم مادران و همسران شهدا دیدارنمودیم.

ایشان با اشاره به اینکه هميشه و در همه حال مديون شهدا هستیم اظهار داشت: سرافرازي و عزت ملت ايران مديون جانفشاني ، دلاوري و فداكاري هاي شهيدان است مادر این شهیدان با اهدای پنج شهید به همگان درس ایمان، ولایتمداری، زندگی با عزت و صبر و بردباری و ایثار را آموخت.

در این آیین از خانواده شهیدان با اهدا لوح تقدیر و هدیه رضوی تجلیل به عمل آمد.

photo ۲۰۲۱ ۰۱ ۲۷ ۲۲ ۲۳ ۱۰

photo ۲۰۲۱ ۰۱ ۲۷ ۲۳ ۱۸ ۵۶

براساس این گزارش: شهيدان سيد عباس ، سيد ابراهيم ، سيد محمد ، سيد علي حسيني مقدم چهار برادر از يك خانواده و شهيد سيد عبدالرسول حسيني مقدم نيز فرزند شهيد سيد عباس حسيني مقدم و شهيد سيد اسماعيل حسيني مقدم عموزاده شهيدان است،که در عملیات های مختلف در دوران دفاع مقدس در سالهای 62و63و64 و67 به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند ودر گلزار شهدای روستای سربست از توابع بخش سعدآباد شهرستان دشتستان آرمیده اند.

اولین شهدای این خاندان، فرهنگی شهید سید عباس حسینی مقدم از کارمندان اداره آموزش و پرورش سعدآباد متولد 1318 و برادرش سید ابراهیم متولد 1343 که سال های دانش آموزی خود را می گذراند می باشند که در عملیات والفجر 2 با هم و در آغوش همدیگر به درجه شهادت نائل آمدندودریک روز تشییع شدند.

سید محمد متولد 1343 معلم پرورشی بود که در عملیات خیبر در اسفند 62 به برادران شهید خود پیوست.

سید علی متولد 1346 که او نیز مانند دو برادر دیگر خود فرهنگی بود او نیز در کربلای 4 به جمع برادران شهید خود پیوست .

سیدعبدالرسول فرزند شهید سید عباس متولد 1349 بود که در سال های پایانی جنگ در سال 1367 در هورالهویزه به دیدار پدر و عموهای شهید خود شتافت.

شهيد غلامرضاجوان از فرماندهان تخريب و اطلاعات عمليات لشكر 33 المهدي بود كه در حين شناسايي و انجام ماموريت در عملياتي بطور كامل سري قبل از عمليات بزرگ والفجر 8 در منطقه اروندكنار در سال 1364 به شهادت رسيد،شجاعت، درايت و تدبير، ايمان به خدا و تابعيت از ولي امر از مهمترين ويژگي هاي شهيد جوان بود.

شهید غلامرضا جوان در دوم دی ماه 1343 در خانواده ای کوچک ، اما با صفا و معنوی در شهر برازجان پا به عرصه وجود نهاد که والدین گرامی اش به واسطه عشق و محبتی که به اهل بیت (علیه السلام ) داشتند ،نام نیکوی «غلامرضا» را بر وی نهادند تا غلامی و نوکری ا مام رضا (ع) همیشه آویزه ی گوشش باشد.

او پس از سالها مجاهدت و تلاش در سال 1364 در عملیات والفجر 8 به شهادت رسید.

پیکر مطهرش تا سیزده سال مفقود الاثر بود تا اینکه توسط گروه تحقیق و تفحص پیکر مطهرش که چند استخوان و پلاکی از او به یادگار مانده بود ،کشف شد و به زادگاهش برازجان منتقل شد ودر بهشت سجاد برازجان به خاک سپرده شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه