یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 - Sunday, 09 May 2021

سخن مردمفرماندار دشتستان ، نماینده مردم دشتستان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از بخش های ارم و بوشکان بازدید نمودند.

sokhanemardom 2232

به گزارش سخن مردمفرماندار شهرستان دشتستان: اتمام پروژه‌های نیمه‌ تمام حوزه سلامت بخش ارم و بوشکان در اولویت قرار دارند

فرماندار شهرستان دشتستان گفت: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و غیرفعال حوزه سلامت بخش ارم و بوشکان در اولویت قرار دارند و با جدیت آنها را دنبال می‌کنیم.

فتح اله نوروزی در حاشیه بازدید از بخش ارم و بوشکان با اشاره به اقدامات ارزشمند وزارت بهداشت در زمینه پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت، بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی در این حوزه، تأکید کرد و اظهار داشت: اقدامات و عملکرد وزارت بهداشت در زمینه پروژه‌های عمرانی افتخارآمیز بوده و بخش عمده ذهنیت مثبتی که در حوزه سلامت در جامعه وجود دارد، به دلیل ایجاد فضاهای فیزیکی و زیرساخت‌های حوزه سلامت است.

فرماندار شهرستان دشتستان تصریح کرد: در بخش ارم و بوشکان چندین پروژه عمرانی در حوزه سلامت در حال اجراست که با اولویت قرار دادن اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام قبلی، می‌توانیم از هدر رفت منابع جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: کلینیک سلامت دهان و دندان تنگ ارم، ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت کلمه، خانه بهداشت فاریاب، پانسیون پزشکان بوشکان از پروژه‌های در حال احداث و نیمه‌تمام دو بخش ارم و بوشکان می‌باشند که با جدیت برای تکمیل آنها از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کنیم.

فرماندار دشتستان خاطرنشان کرد: خانه بهداشت فاریاب از توابع بخش بوشکان در دهه فجر افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

نوروزی بیان کرد: از اجرای طرح تحول سلامت و با پیگیری‌های دولت تدبیر و امید زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی از لحاظ فضاهای فیزیکی و تجهیزات درمانی در بخش‌های ارم و بوشکان توسعه و پیشرفت خوبی داشته است و بیش از ۹۰ درصد فضاهای فیزیکی این دو بخش بازسازی و یا بهسازی شده‌اند.

نوروزی گفت: اتمام پروژه ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت کلمه، احداث پانسیون ۴ واحدی پزشکان تنگ ارم و تأمین روشنایی مسیر مرکز خدمات جامع سلامت دهرود در دستور کار قرار می‌گیرد و با پیگیری و اولویت قرار دادن این پروژه‌ها خدماتی را به مردم عزیز این دو بخش ارائه کنیم.

فرماندار دشتستان همچنین اظهار کرد: بخش‌های ارم و بوشکان به لحاظ داشتن موقعیت جغرافیایی و داشتن فاصله از مرکز شهرستان، از مناطق کم برخوردار ما هستند و توجه و نگاه ما باید به سمت و سویی باشد که بستر مناسبی از لحاظ بهداشتی و به خصوص درمانی ایجاد کنیم که مردم این دو بخش خدمات بهداشتی و درمانی خود را در مناطق خود دریافت کنند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی:برای توسعه بخش ارم و بوشکان با جدیت و استفاده از ظرفیت‌های موجود تلاش خواهم کرد

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه بخش ارم و بوشکان با جدیت و استفاده از ظرفیت‌های موجود تلاش خواهم کرد.

دکتر ابراهیم رضایی در حاشیه بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ بخش ارم و بوشکان اظهار داشت: توسعه تجهیزات پزشکی می‌تواند بر کیفیت خدمات سلامت تأثیرگذار باشد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این چند سال اخیر نگاه ویژه‌ای به هر دو بخش شده است و با تلاش و مساعدت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین مسئولین شهرستان نسبت به قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، بستر مناسبی از لحاظ احداث و بهسازی فضاهای فیزیکی و توسعه تجهیزات بهداشتی و درمانی در این مناطق ایجاد شده است.

دکتر رضایی تصریح کرد: مناطق کم برخوردار باید در اولویت حوزه بهداشت و درمان باشد تا مردم بتوانند خدمات خود را باکیفیت مطلوبی دریافت نمایند تا عدالت در سلامت معنا پیدا کند.

وی اظهار کرد: مرکز بستر درمان یکی از نیازهای اساسی در بخش‌های ارم و بوشکان است و با پیگیری این مسئله از طریق وزارت بهداشت، امیدواریم به زودی شاهد اجرای پروژه بستر درمان در این مناطق باشیم.

دکتر رضایی به تأمین آمبولانس و احداث پایگاه اورژانس ۱۱۵ جهت منطقه دهرود سفلی و روستای طلحه اشاره کرد و گفت: این مناطق به دلیل کوهستانی بودن از مناطق پرخطر می‌باشند و یکی از درخواست‌های مردم این مناطق برآورده کردن این خواسته است و ما تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیگیری و خرید آمبولانس مجهز به دستگاه دسی شوک و ونتیلاتور جهت پایگاه اورژانس ۱۱۵ بوشکان و همچنین توسعه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در مراکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم، بوشکان، کلمه، طلحه و دهرود از اولویت‌های ما در بخش ارم و بوشکان است.

دکتر رضایی تصریح کرد: احداث پانسیون‌های چهار واحدی ویژه پزشکان و تأمین یک دستگاه آمبولانس جهت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیگیری خواهد شد.

در این بازدید، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار دشتستان، رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان و جمعی از مسئولین بخش ارم و بوشکان، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی را همراهی کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: اعزام بیماران بخش ارم به مرکز شهرستان دشتستان ۳۵ درصد کاهش یافته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با تجهیز و توسعه مراکز خدمات جامع سلامت بخش ارم اعزام بیماران به مرکز شهرستان ۳۵ درصد کاهش یافته است.

دکتر سعید کشمیری در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت بخش ارم گفت: از هرگونه تلاشی خواه در مراقبت سلامت فردی، خدمات بهداشت عمومی یا از طریق برنامه‌های بین بخشی انجام می‌گیرد و هدف آن ارتقای سلامت است، حمایت می‌کنیم.

دکتر کشمیری همچنین گفت: با استقرار تجهیزات پزشکی مانند دستگاه رادیولوژی، ساماندهی تسهیلات زایمانی و ساخت و تجهیز پانسیون پزشکان می‌توانیم مانع از مراجعت‌های اجباری بیماران جهت ادامه درمان و یا بهره‌مندی از امکانات پزشکی به مرکز شهرستان دشتستان و یا استان شویم.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم و توسعه بخش‌ها و تجهیزات پزشکی، اعزام بیماران به مرکز شهرستان ۳۵ درصد کاهش یافته است و امیدواریم با توسعه بیشتر بخش‌های درمانی و استقرار پزشکان این روند کاهشی ادامه داشته باشد و تمامی بیماران در بخش خود از خدمات درمانی و بهداشتی بهره‌مند شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: مرکز تسهیلات زایمانی بخش ارم بیش از دو دهه سابقه فعالیت دارد و توسعه این مرکز می‌تواند در مراقبت و همچنین پیشگیری از مرگ‌ومیر زنان باردار نقش مهمی داشته باشد و طبق آمارها از سال ۹۲ تاکنون مرگ مادر بارداری در این منطقه رخ نداده است.

دکتر کشمیری گفت: با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی پزشکان متخصص به صورت ماهیانه در بخش ارم حضور خواهند داشت و مردم این بخش می‌توانند خدمات درمانی تخصصی خود را در منطقه خود دریافت نمایند.

وی پروژه نیمه‌تمام کلینیک سلامت دهان و دندان تنگ ارم را یکی از اولویت‌های مهم دانشگاه بر شمرد و بیان داشت: با قول‌های مساعد نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی این پروژه به اتمام خواهد رسید، با تجهیز این کلینیک و تخصیص دندانپزشک خدمات خوبی در زمینه بهداشت و سلامت دهان و دندان به مردم این بخش ارائه خواهد شد.

دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: به‌کارگیری و توزیع عادلانه پزشکان در مناطق مختلف با اولویت دهی به مناطق کمتر برخوردار و دور از مرکز استان، بهبود روند ارجاع بیمار به پزشکان متخصص، تأمین تجهیزات، بهسازی و ایجاد مراکز خدمات جامع سلامت بخشی از اقدامات انجام‌گرفته در بخش ارم است.

وی با تقدیر از زحمات بی‌دریغ و شبانه‌روزی پرسنل بهداشتی اعم از بهورزان، مراقبین سلامت و همچنین پرسنل بخش درمانی در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا بیان کرد: در دورترین منطقه بخش ارم که فاصله زیادی تا مرکز شهرستان دشتستان دارد، بهورزان خدمات بهداشتی قابل‌توجهی به مردم تحت پوشش خود ارائه کرده‌اند و تمامی این خدمات در سامانه الکترونیک سیب ثبت و قابل‌رؤیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر خدماتی که خیرین سلامت بخش ارم می‌توانند به توسعه این بخش در حوزه بهداشتی و درمانی داشته باشند، گفت: خیرین سلامت یکی از بازوهای قوی و مهم ما در توسعه و تأمین تجهیزات پزشکی می‌باشند و این مهم در بخش ارم باید نهادینه شود تا شاهد ارتقای سلامت مردم و عدالت در سلامت باشیم.

در این بازدید، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار دشتستان، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان و جمعی از مسئولین بخش ارم و بوشکان، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی را همراهی کردند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه