جمعه, 28 خرداد 1400 - Friday, 18 June 2021

سخن مردم"با حضور استاندار بوشهر، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی دومین نفتکش افراماکس در شرکت صدرای بوشهر به آب اندازی شد.

777

به گزارش سخن مردم""،استاندار بوشهر در مراسم به آب اندازی نفتکش افراماکس با قدردانی از متخصصان توانمند داخلی در طراحی و ساخت این نفتکش گفت: طراحی و ساخت این نفتکش در اوج تحریم های ظالمانه و فشار حداکثری نماد قدرت نمایی نظام اسلامی است.

4444

عبدالکریم گراوند افزود: اجرای این طرح‌های بزرگ اقتصادی در این شرایط سخت یعنی اینکه دیگران نمی‌توانند مقابل ما بایستند و ما را از پیشرفت بازدارند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) هم طول این نفتکش غول‌پیکر را 250، عرض 44 و ارتفاع 21 متر دانست و بیان کرد: آبخور این نفتکش 14.8 دهم متر با سرعت 15 گره دریایی است.

سردار سعید محمد، ارزآوری حدود 60 میلیون یورو را از دیگر ویژگی این کشتی دانست و افزود: تاکنون در شرکت صدرا 2 کشتی نفتکش غول پیکر افراماکس با ارزآوری 120 میلیون یورو ساخته شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء از واگذاری پروژه تعمیرات خطوط لوله منطقه پارس جنوبی و تعمیرات 18 سکوی پارس جنوبی به قرارگاه خاتم‌الانبیاء خبرداد و گفت: اخیر این پروژه‌ها و ساخت تعدادی شناور در شرکت صدرا منجر به انعقاد قرارداد شد و پروژه های جدیدی به سبد شرکت صدرا اضافه شده است.

سردار محمد بیان کرد: امید می‌رود از توان مهندسی و نیروهای متخصص شرکت صدرا بیش از پیش در افتخار آفرینی‌ها بهره برده شود و از توان آنها استفاده شود و این مسیر بالندگی صدرا ممتد و مستمر باشد و ادامه یابد.

خبرنگاران جوان"مدیرعامل شرکت صدرا گفت: این شرکت با ساخت نفتکش افراماکس ۲ در تاریخ ۵۲ ساله فعالیت خود اثری ماندگار به جا گذاشت.

او افزود: تمام مراحل ساخت این سکو‌ها شامل طراحی، مهندسی، ساخت، حمل و نصب و بهره‌برداری آن در میدان پارس جنوبی به دست مجموعه صدرا انجام گرفت.

مدیرعامل شرکت صدرا عنوان کرد: نصب این سکو‌ها در فاز‌های ۱۳، ۲۲ تا ۲۴ و ۱۷ و ۱۸ علاوه بر تأمین پایدار گاز شیرین مورد نیاز کشور باعث افزایش سهم ایران از این میدان مشترک که همیشه دغدغه مردم بوده است، شد.

صمدی ادامه داد: سکو‌ها با کمک‌های بی دریغ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با بهترین کیفیت و بدون حادثه ساخته شدند و به بهره برداری رسیدند که علاوه بر اشتغال پایدار در استان بوشهر به تعداد ۵ هزار نفر به طور مستقیم و بالای ۲۰هزار نفر به صورت غیر مستقیم، ۲ و نیم میلیارد دلار ارزش اقتصای به دنبال داشتند.

نظر شما؟  
+ 2
مخالفم + 16

نوشتن دیدگاه