جمعه, 01 بهمن 1400 - Friday, 21 January 2022

سخن مردم" در روستای شاه پسرمرد دانش آموزان برای کلاس های درس دسترسی به اینترنت ندارند.

sokhanemardom 1829

به گزارش سخن مردم" با شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری حضوری و معمول کلاس های درس، مدارس به اجبار به آموزش مجازی و آنلاین از طریق سامانه شاد رو آوردند که این امر به دلیل کمبود امکانات در روستاها و عدم دسترسی دانش آموزان روستایی به اینترنت سبب محرومیت آنان از آموزش و مانع ادامه تحصیلات حتی در مقاطع پایه که منجر به بی سوادی این کودکان می‌شود، شده است و هنوز هیچگونه چاره اندیشی برای رفع آن انجام نشده است.

علی رغم اینکه وزیر ارتباطات در تیر ماه سال گذشته اعلام کرده بودند که تمامی مدارس تا پایان سال یعنی سال ۹۸ به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد و امسال نیز برای برقراری اینترنت پر سرعت در حداقل ۹۰ درصد روستاهای دارای بیش از ۲۰ خانوار تا پایان سال جاری، قول مساعد دادند.

و این در حالی است که امسال سال تحصیلی برخلاف هر ساله از ۱۵ شهریور و با وجود عدم دسترسی این گروه به اینترنت و آموزش مجازی، آغاز گردید.

در # چالش_روستایار به سراغ روستایشاه پسر مردرفتیم که از آن دسته روستاهایی است که دانش آموزان آن بدلیل مشکلات اینترنتی از آموزش مناسب محروم مانده اند.

این روستا یکی از روستاهای بخش بوشکان از توابع شهرستان دشتستان است که شوربختانه دانش آموزان آن برای دسترسی به آموزش مجازی و آنلاین بایستی به ناچار یا به روستاهای اطراف نقل مکان کرده یا قید آموزش و یادگیری را بزنند.

در برخی از این روستا ها با وجود برخورداری مردم از آنتن دهی مناسب تلفن همراه، اینترنت همراه آنان 2G که با علامتی بصورت E می باشد که بسیار سرعت آن پایین و عملا ارتباط آموزشی را غیر ممکن می سازد.

آقای زارعی دهیار روستای شاه پسرمرد که مشکلات اینترنت روستا را محدود به این روزها نمیداند اظهار داشتند که با شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه ۹۸ و تعطیلی مدارس و مشکلات حل ناشده ی اینترنت، آموزش و پرورش تلاش کرده است تا با تهیه درس نامه تا حدودی جایگزینی برای آموزش آنلاین ارائه کند اما برای رفع مشکلات درسی، دانش آموزان همچنان نیازمند استفاده از سامانه مجازی شاد و دسترسی به اینترنت هستند.

ایشان با بیان اینکه اقدامات انجام شده در خصوص رفع این مشکل تا کنون برای ایجاد وضعیت مطلوب، نتیجه بخش نبوده است از متولیان امر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به #چالش_روستایار دعوت کرد تا با همیاری و همدلی با مردم و دانش آموزان روستای «شاه پسرمرد» در جهت رفع مشکلات اینترنتی آنان دست به کار شده و اقدامات اساسی برای برطرف کردن آن صورت دهند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه