شنبه, 27 شهریور 1400 - Saturday, 18 September 2021

ابوالفضل قاسمی"سخن مردم" در این نمایشگاه 400 عنوان کتاب از آثار نویسندگان بومی وجود دارد.

IMG 3762

به گزارش سخن مردم" در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و همزمان با هفته کتاب وکتابخوانی اسماعیلی رئیس اتاق اصناف ومصدقی فرد مسئول بسیج اصناف دشتستان از نمایشگاه آثارنویسندگان بومی بازدیدنمودند.

IMG 3770

اسماعیلی رئیس اتاق اصناف درادامه ضمن تشکر از قاسمی مدیر نمایشگاه آثار بومی و تبریک هفته کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب در جامعه نقش مهم و موثری داشته و جامعه ای که می خواهد آزاد و آگاه زندگی کند، حتما باید به پدیده کتاب با چشم دیگری بنگرد.

ایشان درادامه اظهارداشت: کتاب غذای روح است ویکی از معضلات ومشکلات جامعه سرانه مطالعه پایین است وفرهنگ کتاب و کتاب خوانی، آن چنان در بین مردم جامعه و دانشجویان مغفول واقع شده است که بسیاری از مواقع ، مردم فضای مجازی را جایگزین فرهنگ کتابخوانی کرده‌اند.

از سویی فضای مجازی بلای جان کتاب و کتابخوانی شده است، فضای مجازی و استفاده بیش از حد از این فضا عاملی شده تا مخاطبان کتاب کمتر از گذشته شود، نسل نوجوان نیز که می تواند آینده کتابخوانی کشور را تضمین کند بیشتر وقت خود را در فضای مجازی به سر می برد.

وی در پایان گفت: کتاب خواندن یکی از ابزار‌های موثر در جهت رشد فردی و اجتماعی است که متاسفانه از آن غفلت شده است.

قاسمی مدیر این نمایشگاه هدف از ایجاد این نمایشگاه معرفی آثار نویسندگان و شاعران شهرستان است که بیشتر جهت آشنایی با آنان و ترویج فرهنگ مکتوب و مطالعه است.

برپایی این نمایشگاه یکی از اتفاقات مهم فرهنگی بود که برای اولین باردرسال 94 دردژبرازجان افتتاح شد وپس ازپایان نمایشگاه به این مکان انتقال یافت.

در پایان رئیس اتاق اصناف دشتستان و مسئول بسیج اصناف از قاسمی مدیر نمایشگاه به پاس زحماتش تقدیر نمودند.

IMG 3769

قاسمی مدیر این نمایشگاه با گله مندی از مسئولین وفضای کم این مکان گفت: این جا تنها مکانی است دراستان بوشهرکه تمامی آثار بومی رادارد والان حدود 5 سال است که برای علاقه مندان به کتاب دائرمی باشد.

ایشان درادامه افزود: متاسفانه با وجودبودجه های فرهنگی متاسفانه یک مکان مناسب جهت این آثار تاکنون میسر نشده است و من این مکان را با هزینه شخصی اداره می کنم مکانی که فقط صرفا جهت حمایت ازآثارنویسندگان وشاعران بومی استان است.

وی در پایان گفت: هر چند به نظر می‌رسد کتاب حال خوبی در جامعه ندارد، اما می‌شود با مقداری فعالیت و فرهنگ سازی درست و منطقی، به مرور وضعیت را بهتر کرد تا در آینده‌ای نه چندان دور شاهد بالاتر رفتن سطح عمومی مطالعه در جامعه باشیم.

IMG 3766

IMG 3768

IMG 3771

IMG 3774

IMG 3785

IMG 3789

IMG 3792

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه