پنج شنبه, 11 آذر 1400 - Wednesday, 01 December 2021

سخن مردم" امسال به دلیل وجود بیماری کوید 19(ویروس کرونا)راهپیمایی 13 آبان به صورت مجازی برگزارمی شود به همین منظور به سراغ مسئولین شهرستان رفتیم ودرخصوص این روز بزرگ گفتگویی انجام دادیم .

گفتگو : ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم" به مناسبت فرا رسيدن هفته بسيج دانش آموزي و 13 آبان روزدانش آموز،گراميداشت ياد و خاطره شهدای دانش آموز با امام جمعه  دشتستان گفتگویی انجام شده است كه درادامه می خوانید:

دانش آموزان آینده سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند /مراسم 13 آبان را در فضای مجازی هر چه باشکوهتر برگزار کنیم.

56677

ضمن تشکرازحجت الاسلام مصلح امام جمعه محترم شهرمان بفرمائید سيزده آبان چه روزی است و چه اتفاقی در این روز افتاده است؟

روز دانش‌آموز در ایران مصادف است با ۱۳ آبان هر سال ، علت نامگذاری این روز واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی می‌باشد که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند به منظور گرامی‌داشت این روز ، ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شده است.

البته در روز ۱۳ آبان اتفاقات مهم دیگری رخ داده که در تاریخ انقلاب اسلامی نقطه عطف بشمار آمده و بسیار موثر بوده است:

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343 و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 از رخدادهای تاریخی روز 13 آبان می باشد.

این سه واقعه تاریخی را نمی‌توان از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

* وظیفه ما دانش آموزان بسیجی در این برهه زماني چیست؟

وظیفه اصلی شما دانش آموزان خوب درس خواندن است چرا که باید در آینده نقش به سزایی در جامعه داشته باشید و آینده سازان چند سال دیگر این جامعه باشید.

این که امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها فرموده اند دانش آموزان آینده سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند بسیار پر معناست، زیرا به راستی همین دانش آموزان هستند که چند سال دیگر پس از تحصیلات خود وارد بازار کار و تلاش و مدیریت کشور می شوند و آیندهی ایران اسلامی را می سازند .

* مسئولین درروز 13 آبان چه نقشی می توانند داشته باشند؟

نقش مسئولین به روز ۱۳ آبان محدود و منحصر نمی شود بلکه در تمامی دوران مسئولیت می بایست زمینه رشد و ترقی دانش آموزان و آینده سازان این مرز و بوم را فراهم آورده تا انشاءا... در کنار هم و با کار و تلاش و تعهد و انجام وظایف محوله بتوانیم گامی موثر را در راستای رسیدن به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را برداریم.

* امسال مراسم 13 آبان به خاطر درگیری ویروس کرونا برگزار نمی شود نظرشما چیست؟

بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب که همه مردم ومسئولین را ملزم به رعایت تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا نموده اند امسال نیز روز ۱۳ آبان را با شرایط خاص و با رعایت اصول بهداشتی و دستورالعمل های ابلاغی انشاءا... به نحو احسن برگزار می‌کنیم و همه موظف هستیم آنچنان که مصلحت جامعه در راستای حفظ سلامت و تامین امنیت جسمی مردم ایجاب می کند مراسم را در فضای مجازی هر چه باشکوهتر برگزار کنیم و روز ۱۳ آبان را گرامی بداریم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه