جمعه, 01 بهمن 1400 - Friday, 21 January 2022

سخن مردم"مراسم سوگواری اربعین حسینی جمعه در حسینه حضرت علی اکبر علیه السلام محله بهرام آباد شهر آبپخش با سخنرانی حجت الاسلام رضا احمدی برگزار شد.

به گزارش سخن مردم "امسال با وجود اینکه مردم ایران از حضور در پیاده روی اربعین محروم بودند ولی از راه دور و از شهر خود ارادت خود را به امام حسین علیه السلام نشان دادند.

یکی ازاین ابراز ارادت ها در شهر آبپخش و توسط مردم آبپخش وبا رعایت پروتکل های بهداشتی اتفاق افتاد.

4

حجت الاسلام رضا احمدی سخنران مراسم درخصوص حادثه کربلا اظهارداشت:در حادثه کربلا و شهادت امام حسین علیه السلام دو موضوع وجود دارد،اول عزاداری برای امام حسین (ع) که از اهل بیت به ارث برده ایم،دوم عاشورا اشک و گریه برای امام حسین (ع)می باشد و خدا رحمت کند شیعیان که در این مصیبت با ائمه اطهار شریک هستند .

حجت الاسلام احمدی گفت : شهادت امام حسین ع زمینه ساز ظهور امام زمان عج الله تعالی می باشد،واگر یک قطره اشک برای امام حسین (ع) ریخته شود ،ایشان نگاه ویژه به شما دارد.

احمدی افزود : موقع رفتن به مجلس روضه امام حسین (ع) شما زائر کربلا هستید و نوع نگاهمان به مجلس امام حسین باید معنوی باشد.

ایشان اظهار داشت : مردم اگر به مجالس می آیند ، یک نگاه حداقل است و یک جامعه امام حسین (ع) را برای بیان احساسات می خواهند و نه برای ساعات خاص و ما امام حسین (ع) را نباید برای تفریح بخواهیم .

پس ما باید به این مسأله توجه داشته باشیم و باید اهل تفکر باشیم وزمینه ساز ظهور باشیم .

باید قبلش همه امام حسین (ع) را بشناسند ، وقتی امام زمان (عج) ظهور کرد و کسی امام حسین (ع)را نشناسد دیگرایشان را نخواهد شناخت واین اراده خداوند است که همه در پیاده روی شرکت می‌کنند ، اربعین رادرک کرده اند و راه نجات اینجاست.

ایشان بیان نمود:چقدر ما تلاش کردم امام حسین (ع)به مردم بشناسیم ، ولی دشمنان تردیدوشک درست کردند که مردم در مجالس امام حسین ع شرکت نکنند .

احمدی افزود : امام زمان (عج) در بین مردم جامعه است ولی کسی به غربت امام عصر(عج) توجه ندارد،ما وارث اشک و گریه اهل بیت هستیم و هر وقت دیدید که در دعای ندبه زجه ها برای ظهور زیاد شده است بدانید ظهور نزدیک شده است .

احمدی ا براز داشت : من و شما برای غربت امام حسین (ع) و یاران باوفایش گریه می کنیم در حالی که امام حسین ۷۲یار داشتند ولی امام سجاد تنها در کر بلا خود سه نفر یار داشت .

حجت الاسلام رضا احمدی در حسینیه حضرت علی اکبر(ع) محله بهرام آباد شهر آبپخش اظهار داشت : زیارت اربعین یک حرارت است که ما را در اربعین در عراق جمع می کند ،وما باید به مسائل که پیرامون اتفاق می افتد دقت نظر داشته باشیم.

احمدی در پایان افزود : یک کربلایی در عالم اتفاق افتاده است، که امام زمان(عج) عج را بهتر درک کنیم و بدانیم امام زمان (عج) در کربلاست وظهورنزدیک است.

عکاس کورش امینی

12935678

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه