سه شنبه, 18 مرداد 1401 - Tuesday, 09 August 2022

سخن مردم : پرچم گردانی پرچم گنبد نورانی حضرت ابوالفضل العباس (ع) به همراه مراسم مداحی با حضور خانواده های شهدای جزیره خارگ برگزار شد.

sokhanemardom 1182

به گزارش سخن مردم : از جزیره خارگ ، به همت دفتر امام جمعه ،سپاه ثارالله و ستاد بازسازی عتبات عالیات جزیره خارگ پرچم گنبد مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) مورد استقبال مسئولین ارشد جزیره خارگ قرار گرفت.

پرچم گردانی پرچم گنبد نورانی حضرت ابوالفضل العباس (ع) به همراه مراسم مداحی با حضور خانواده های شهدای جزیره خارگ برگزار شد.

حجت‌الاسلام موسی کمالی امام جمعه خارگ در این مراسم اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم، رژیم بعث عراق با تحریک استکبار به ایران و به‌ویژه این جزیره مهم و راهبردی حمله کرد.

امام جمعه جزیره خارگ افزود: مقاومت این جزیره در تاریخ ایران اسلامی ایران ثبت شده است، خوشحالیم که در جوار شهدای جزیره مقاوم خارگ هستیم. بعد از چهل سال افتخار داریم در حضور معزز خانواده شهدا و یادگاران دفاع مقدس، پرچم گنبد حضرت عباس (ع) را آوردیم در جوار شهدا رونمایی کردیم.

امام جمعه خارگ تصريح کرد: عاشورا یک درس تاریخی است، اگر حضرت عباس (ع) به این جایگاه رسید هر آنچه که داشت فدای امام زمان (عج) و امام حسین (ع) کرد، امام حسین (ع) هم هر آنچه که داشت به حضرت عباس (ع) داد.

کمالی ابراز داشت : چه برکت و عظمتی نصیب ما شده است، این پرچمی که امروز در محضرش هستیم یک سال بالای گنبد حضرت عباس بوده است و تأثیر می‌گذارد، این افتخاری است که که به‌واسطه عتبات عالیات جزیره خارگ این پرچم در جوار شهدای این جزیره رونمایی می‌شود، من یک خواسته داریم اینجا که پرچم نصیب ما کند این است که اربعین در جوار حرمش و خدمتکار زوار اربعین باشیم.

عکاس: احسان حفظ الله - علی رحیمی نژاد

sokhanemardom 1183

sokhanemardom 1184

sokhanemardom 1185

sokhanemardom 1186

sokhanemardom 1187

sokhanemardom 1188

sokhanemardom 1189

sokhanemardom 1190

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه