دوشنبه, 02 خرداد 1401 - Monday, 23 May 2022

سخن مردم" زنگ بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 1400/1399 در مدارس شهرستان دشتستان نواخته شد.

sokhanemardom 900

به گزارش سخن مردم" آیین و زنگ آغاز سال تحصیلی با حضور نوروزی فرماندار دشتستان ، سرهنگ غلامپور فرمانده ناحیه سپاه جوادالائمه (ع) شهرستان دشتستان ، زراعتگر معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ، باقری مدیر آموزش و پرورش شهرستان ، بردبار فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی باقرالعلوم شهر برازجان ، خانم خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، معاونین آموزش و پرورش ، مسئولان شهرستان ، مدیر و معلمان ، اولیا و دانش آموزان دبستان شهید جاوید کازرونی برازجان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

sokhanemardom 919

فرماندار دشتستان در مراسم آیین آغاز سال تحصیلی ضمن فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس ، بوستان‌های علم و معرفت ، کانون‌های دانایی و شناخت و آغاز سال تحصیلی را به فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان دشتستان تبریک گفت.

وی افزود: فصل بازگشایی مدارس میثاقی است که جویندگان علم و دانش بر مبنای آن عهد می بندند که در کنار یکدیگر برای کسب علم مجاهدت کنند.

ایشان افزودند : امسال در شرایطی شاهد آغاز سال تحصیلی هستیم که ویروس منحوس کرونا همچنان در سطح کشور ،استان و شهرستان مردم را درگیر کرده است ،آموزش و پرورش با بهره گیری از ظرفیت شورای مدرسه و شورای دبیران و انجمن اولیا و مربیان ، فضای مدرسه را جهت شروع سال تحصیلی با نگاه رفع دغدغه اولیا در راستای سلامت فرزندانشان و بهره گیری از نظر کارشناسان حوزه بهداشت و درمان ستاد کرونا ، محیا نمایند.

نوروزی فرماندار دشتستان ضمن تاکیدات در آیین آغاز سال تحصیلی وی افزود:منشا و حیات یک ملت علم و دانش است ، آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی وظیفه تعلیم و تربیت افراد جامعه را بر عهده دارد و باید مورد حمایت قرار گیرد ، منابع انسانی بنای توسعه ملت‌ها را تشکیل می دهد و این در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

ایشان خاطر نشان کرد: مدیران پرچم تحول و کیفیت بخشی در مدارس ، در دست آنها می باشد ، معلمان محور حرکت علمی و تربیت نسل جوان و نوجوان هستند ، پرورش تفکر و اندیشیدن در دانش آموزان مهمترین کار معلم است ، در هر جامعه آموزش و پرورش پویا و بالنده باشد، رشد و توسعه جامعه محقق شده است ، اساسی ترین کار در جامعه تعلیم و تربیت است و ارتقا این مهم در مدارس از اهداف آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه امسال در شرایطی شاهد آغاز سال تحصیلی هستیم که ویروس منحوس کرونا همچنان در سطح کشور ،استان و شهرستان مردم را درگیر کرده است ،آموزش و پرورش با بهره گیری از ظرفیت شورای مدرسه و شورای دبیران و انجمن اولیا و مربیان ، فضای مدرسه را جهت شروع سال تحصیلی با نگاه رفع دغدغه اولیا در راستای سلامت فرزندانشان و بهره گیری از نظر کارشناسان حوزه بهداشت و درمان ستاد کرونا ، عمل نمایند.

وی افزود: وضعیت شهرستان از نظر حوزه بهداشتی ویروس کرونا در شرایط قرمز است ،این وضعیت در تصمیم گیری های آموزش و پرورش مدنظر قرار گیرد ، با عنایت به شرایط موجود از نظر کرونا و آغاز سال تحصیلی، آموزش و پرورش برنامه ریزی نماید که هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند ، هماهنگی مدیران مدارس با اولیا دانش آموزان باید منطقی و با برنامه‌ریزی هدفمند اقدام گردد ، با عنایت به شرایط موجود شوراها، شهرداران ،دهیاری ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی هماهنگی و همراهی لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

وی در پایان از رسانه ها و فعالین اجتماعی و پیشکسوتان تعلیم و تربیت کمک نمایند تا آموزش و پرورش برنامه عملیاتی خود را به خوبی در سطح شهرستان با اولویت سلامت دانش آموزان و رفع دغدغه مندی اولیا دانش آموزان داشته باشند ، نظارت بر اجرای برنامه عملیاتی سال ۱۳۹۹ - ۱۴۰۰ در آموزش و پرورش از طریق کارگروه نظارتی به خوبی مد نظر قرار گیرد ، رعایت پروتکل های بهداشتی در همه حال باید در سطح مدارس مدنظر قرار گیرد.

sokhanemardom 918

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیز در این مراسم گفت : معمولاٌ رویکرد آموزش و پرورش به صورت حضوری می باشد ولی باتوجه به شرایط جامعه کنونی ، خود را برای هر شرایط آماده کرده ایم و در این زمینه مشکل خاصی نداریم .

سهراب باقری گفت : هیچ روش آموزشی مانند روش حضوری نیست چرا که در این روش باعث اجتماعی تر شدن دانش آموزان می گردد ولی متاسفانه با توجه به این وضعیت شیوه های آموزش هم تغییر پیدا کرده است .

وی خاطرنشان کرد : سال تحصیلی جدید متفاوت از بقیه سال ها می باشد و باتوجه به شیوع کرونا کلاس ها در مناطق مختلف شهرستان به روش های حضوری ، نیمه حضوری ، تلفیقی و مجازی برگزار می گردد .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان سلامتی دانش آموزان را اولویت اول آموزش و پرورش دانست و افزود : برای رفع دغدغه های اولیا از هیچ کوششی دریغ نمی نماییم و در بحث آموزش هم با مشارکت مسئولین بهداشتی و اولیاء ، بهترین روش را انتخاب می کنیم .

sokhanemardom 901

sokhanemardom 902

sokhanemardom 903

sokhanemardom 905

sokhanemardom 904

sokhanemardom 906

sokhanemardom 907

sokhanemardom 908

sokhanemardom 909

sokhanemardom 910

sokhanemardom 911

sokhanemardom 912

sokhanemardom 913

sokhanemardom 914

sokhanemardom 915

sokhanemardom 916

sokhanemardom 917

sokhanemardom 920

sokhanemardom 921

sokhanemardom 922

sokhanemardom 923

sokhanemardom 924

sokhanemardom 925

sokhanemardom 926

sokhanemardom 927

sokhanemardom 928

sokhanemardom 929

sokhanemardom 930

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه