دوشنبه, 02 خرداد 1401 - Monday, 23 May 2022

سخن مردم" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: آژانس انرژی اتمی نباید به ابزاری برای فشار به ایران بدل شود

sokhanemardom 884

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با اقتصاد آنلاین با اشاره به اینکه 88 درصد بازرسی های 2018 آژانس از طرف ایران بوده است، گفت:اگر مدیر آژانس انرژی اتمی و مجموعه تحت مدیریتی آن بخواهد در پازل آمریکایی ها و صهیونیست ها نقش ایفا کنند، قطعاً دور نمای خوبی را نمی توان برای ارتباط با آژانس تعریف کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد: اگر مشخص شود که آژانس انرژی اتمی به دنبال همکاری قانونی است قطعا همانطور که در گذشته با آژانس همکاری کرده ایم با این مجموعه نظارتی، ادامه همکاری خواهیم داد.

نماینده دشتستان با اشاره به لزوم داشتن یک دیپلماسی فعال و مدبرانه گفت: بهترین راهکار برای تامین منافع ملی و انزوای آمریکایی ها در تقابل با جمهوری اسلامی، استفاده از راهبرد مقاومت مدبرانه و فعال است و همچنین مجلس در پیگیری یک مقاومت مدبرانه و فعال کنار دستگاه دیپلماسی و حامی آن است.

وی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم بنا دارد با تاکتیکی مشخص و طبق چارچوب و ضوابط پیش برود، گفت: تاکتیک ما در مجلس جدید اقدام در مقابل اقدام است، شفافیت در مقابل شفافیت و تعامل در مقابل تعامل.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه