پنج شنبه, 29 ارديبهشت 1401 - Thursday, 19 May 2022

سخن مردم"محمد جواد فخرایی نویسنده ،پژوهشگر و فرهنگی برازجانی که حدود یکماه قبل به ویروس کرونا مبتلا شده بود،در شیراز و در یکی از بیمارستانهای این شهر درگذشت.

995597 orig

به گزارش سخن مردم" در پی درگذشت محمدجواد فخرایی، نویسنده و تاریخ‌پژوه دشتستانی، ، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان، طی پیامی این ضایعه را به خانواده و دوستداران فخرایی تسلیت گفت:

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

عبدالرضا شنان‌پور گفت:خبردرگذشت استاد محمدجواد فخرایی برای تمامی فرهنگ ‌دوستان و نویسندگان دشتستان گران است. ولی بی‌شک برای امثال بنده که شاگردی ایشان را کرده‌ایم بسیار سخت‌تر و اندوهناک‌تر است.

استاد فخرایی از مفاخر استان و فخر دشتستان بود که حضورش در هر محفلی قوت قلب برای همه‌ی ما بود. هر وقت مهمانی از جایی می‌آمد یا فردی برای تحقیق به ارشاد مراجعه می‌کرد، اولین نامی که بر زبان جاری بود نام استاد محمدجواد فخرایی بود که همیشه با غرور و افتخار نام او را بر زبان می‌آوردیم. او معلمی دلسوز، مهربان و متعصب بر زادگاه و منطقه‌ی خود که واقعا عاشق دشتستان بود و نام دشتستان که می‌آمد، مانند بچه‌ای که در آغوش مادرش پناه بگیرد، اشک شوق از چشمانش سرازیر می‌شد.

بدین وسیله این ضایعه‌ی سخت را به خانواده‌ی بزرگ فخرایی و تمامی دوستداران فرهنگ و هنر این منطقه تسلیت می‌گویم و آرزو می‌کنم نویسندگان این دیار، راه و اندیشه‌ی استاد را درپیش بگیرند.

شایان ذکر است محمد جواد فخرایی یکی از فرهنگیان و فعالان اجتماعی مردمدار و فرهیخته بود که علاقه زیادی به فرهنگ و تمدن دیارش داشت ودر این زمینه فعال بود که در سن 70سالگی به دلیل بیماری کرونا دعوت حق را لبیک گفت. فخرایی، متولد ۴ مردادماه ۱۳۲۹ در برازجان و نویسنده کتاب «دشتستان در گذر تاریخ» است. وی، در دانشگاه تاریخ خوانده بود و از سال ۱۳۵۲، به عنوان دبیر در مدارس دشتستان به تدریس مشغول بود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه