یکشنبه, 01 خرداد 1401 - Sunday, 22 May 2022

ابوالفضل قاسمی"سخن مردم : به مناسبت 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان از حاج محراب بنافی آزاده دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

IMG 2209

در این مراسم سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه جوادالائمه(ع)،مهندس محمدی شهرداربرازجان،ملک زاده رئیس بنیادشهید شهرستان،عباسعلی اسدی مسئول ستادنمازجمعه ازحاج محراب بنافی که دوران اسارت خود را در زندان های رژیم بعث عراق گذراند و سرافرازانه به وطن بازگشت از دلاوری ها و رشادت های وی قدردانی وتجلیل شد.

IMG 2221

به گزارش سخن مردم : آقای ملک زاده رئیس بنیاد شهید شهرستان دشتستان ضمن عرض تبریک به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهارداشت با توجه به ویروس منحوس کرونا ما نتوانستیم درمنزل آزادگان حضور یابیم وازآنها قدردانی نمائیم ،به همین جهت تصمیم گرفتیم به نمایندگی ازآزادکان از آقای بنافی رئیس شورای شهربرازجان که خوداز آزادگان می باشد تقدیرکنیم.

ایشان درادامه گفت :همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند آزادگان ذخایر کشوروانقلاب هستند،رزمندگان برای جانفشانی در راه خدا به جبهه ها رفتند و به ندای امام خود لبیک گفتند،امروز عزت ملی ما مرهون بذر خون شهدا، فداكاری جانبازان، صبوری خانواده شهدا و استقامت آزادگان است.

اسرای عزیز با حصر در زندانهای دشمن و دوری از خانواده با عزت و افتخار اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را حفظ کردند و به عنوان اسطوره مقاومت در تاریخ می‌مانند.

در این مراسم سرهنگ غلامپور فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) بابیان اینکه یکی ازدوران سخت زمان جنگ بحث اسارت بود اظهار داشت : آزادگان ، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهاى جسمى و روحى دشمنان ایستادند و از شکنجه‏ هاى مزدوران بعث ، هراسى به خود راه ندادند.

IMG 2241

وی درادامه گفت: آزادگان کمتر از شهدانیستند،چون خیلی سختی کشیدند ومقاومت نمودند،آنها صبورتر از سنگ صبور و راضى ‏ترین کسان به قضاى الهى بودند، اسرای ما در همه سنین بودند و سخت‌ترین شکنجه‌ها به ایشان تحمیل شد، ولی دوران اسارت را با سربلندی و عزت بسیار زیادی سپری کردند.

IMG 2239

درادامه مهندس محمدی شهرداربرازجان بیان نمود:آزادگان وجانبازان از یادمانهای و تندیس مقاومت و عظمت هشت سال جنگ تحمیلی هستند که غیرت ایرانی را به جهان دیکته کردند و سند شرف و کرامت ایرانی را با پایمردی امضا کردند.

وی افزود:آزادگان سند زنده‌ای از فداکاری‌ها، ازخودگذشتگی‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان و شهدا و جانبازان دلاور ما در دوران دفاع مقدس هستند.

IMG 2211

حاج محراب بنافی ضمن تشکر ازهمه ی مسئولین گرامی بیان نمود:سالگرد ورود آزادگان بهانه ای است که یادی کنیم از هشت سال دوران جنگ ودفاع مقدس کاراصلی را شهدا کردند که بانثار جان خودشان نگذاشتند این انقلاب به دست دشمنان بیفتد.

IMG 2237

رئیس شورای شهربرازجان خاطرنشان نمود:شهدا شهادت را انتخاب کردند و شهید شدند تا با رفتن خود چگونه ماندن و زندگی کردن را به ما بیاموزند.

وی افزود:اخلاص و عمل از دیگر ویژگی‌هایی بود که در نیروهای ایرانی وجود داشت،آزادگان دربرابر تمام شکنجه ها استقامت نمودند.

نسل امروز نیازمند آشنایی بیشتر با این اسطوره‌های مقاومت و غیرت هستند تا با افتخار به ایرانی بودن با خصیصه‌ها و ویژگی‌های اخلاقی این غیور مردان آشنا و فرهنگ مقاومت نهادینه شود.

ایشان درپایان گفت:من هرجاهستم وتا جان دربدن دارم خدمتگزارمردم هستم.

گوشه ای اززندگی نامه ایشان رادرادامه بخوانید:

آزاده وجانبازسرافراز حاج محراب بنافی متولد روستای دشتی شبانکاره از توابع آبپخش می باشد،درسال ۱۳۶۵باسپاهیان محمدرسول الله عازم جبهه‌های جنگ شد،درآن زمان 16سال داشت و سال دوم دبیرستان بود که وارد جبهه‌های جنگ شد، درعملیات کربلای ۴ شرکت کرد درست درهمان شب عملیات زخمی شد واز ناحیه پا ترکش خورده بود و درون نیزارها وباتلاق افتاده بود روز بعد به دست عراقی ها به اسارت درآمد .

ایشان۴ سال مفقود الاثر بود وهیچ اثری ایشان نبود، حتی نامه زده بودند به بنیاد شهید که آقای بنافی در جبهه ها به شهادت رسیده وپیکر مطهرش در خاک عراق مانده است.

درطول این چند سال خانواده فکر می کردندایشان به شهادت رسیده است به خانواده ایشان گفته بودند که برایش مراسم تشییع جنازه و مراسم عزاداری و روضه خوانی حتی قبر....، بعد از چهار سال ایشان به وطن بازگشت وشغل معلمی رانتخاب نمودودرخدمت دانش آموزان بودواکنون هم به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر برازجان در خدمت مردم شهربرازجان است وبه مشکلات شهروندان رسیدگی می کند.

بنابراین گزارش:روز بیست وششم مرداد، سالروز بازگشت کبوتران سبکبالی بود که پس از سال‌ها زندان در اسارتگاه، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود می‌گذاشتند، قاصدک آزادی در چنین روزی پیام‌آورِ رهایی شده و این کبوتران از بند رسته به آغوش گرم ملت خود بازگشتند.

۲۶مرداد ماه سالروز ورود غیور مردانی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس در عرصه میدان جنگ دلیرانه از کیان و مرزهای کشور دفاع کردند و در هنگامه اسارت نیز صبورانه مقاومت ورزیدند ولحظه ای برابر دشمن زبون سربه نشانه تسلیم خم نکردند. آنان نه تنها در اسارت دشمن نبودند، بلکه دشمن در اسارت روح بزرگ واعتقاد راسخ آنها بود.

IMG 2230IMG 2253IMG 2245IMG 2225IMG 2263IMG 2266IMG 2269IMG 2275IMG 2281

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه