شنبه, 09 مهر 1401 - Friday, 30 September 2022

سخن مردم : نائب رئیس شورای کانون مداحان دشتستان خبرداد:برگزاری مسابقات مداحی ویژه ماه محرم درفضای مجازی و کتاب مداحان دشتستانی چاپ می شود.

sokhanemardom 687

به گزارش سخن مردم : نشست شورای کانون مداحان دشتستان با موضوع استفاده از ظرفیتهای فضای مجازی ورسانه ای ، با حضور نائب رئیس واعضای شورای کانون مداحان شهرستان دشتستان در سالن اجتماعات شهرداری برازجان برگزارشد.

sokhanemardom 688

نائب رئیس شورای کانون مداحان دشتستان با بیان اینکه درآستانه ماه محرم قرارداریم و عزاداری سنتی در استان بوشهر در مناطق قرمز ممنوع است اظهارداشت: حفظ جان و سلامتی مردم از اوجب واجبات است و با توجه به شیوع ویروس کرونا نباید از این واجب غفلت شود، به همین منظورمراعات فاصله‌گذاری اجتماعی درفضای باز، برای شرکت کنندگان در مراسم ( از هر طرف حداقل ۲ متر) با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی وبویژه استفاده از ماسک برگزار می شود.

ایشان درادامه خاطرنشان نمود:با توجه ویژه به ماه محرم ماه عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع)ویاران باوفایش باید این نکته رامد نظر داشت که از فضای مجازی به نحو احسن استفاده نمود و می توان مراسمات راازطریق لایو در صفحه پیام رسان اینستاگرام به صورت زنده پخش نمود، واستفاده حداکثری هیات مذهبی از فضای مجازی جهت ترویج فرهنگ حسینی مد نظر باشد.

sokhanemardom 691

سید موسی موسوی نائب رئیس شورای کانون مداحان دشتستان ازاجرای مسابقه محرمی ویژه مداحان جوانان ونوجوانان خبرداد: عزیزان مداح می توانند فیلم های مداحی خودرادررادرکلیپ سه دقیقه ظبط وجهت شرکت درمسابقه به کانون مداحان ارسال نمایند، نحو ارسال وجزئیات مسابقه بزودی درسطح شهرو فضای مجازی اطلاع رسانی خواهد شد.

سید موسی موسوی درخواست نمود: کسانی که در کارهای مذهبی و مداحی ،رسانه ای فعالیت می نمایند در این ایام ارتباط خود رابا ما برقرار نمایند ،چون در این ایام نیاز ویژه به این دوستان داریم.

ایشان ازچاپ کتاب مداحان دشتستانی خبردادوافزود: شهر ستان دشتستان دارای پیشینه فرهنگی غنی ودارای تاریخچه مداحی است،نیازبه کارهای زیادی داردکه باید انجام شود تا بهتر شناخته شود،چاپ کتاب مداحان دشتستانی درآینده چاپ می شود.

sokhanemardom 690

موسی موذنی از اعضای کانون مداحان تصریح نمود: برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) جز باورها و اعتقادات مکتب تشیع است به همین منظور بچه های هیئات بهترین زمینه را برای ایجاد شعور حسینی و تبیین فلسفه عاشورا فراهم کنند، نواختن طبل توسط خود بچه های هیئت در پشت بام ها ،ایجاد صوت محرمی وماشینهای سیار روضه خوانی ومداحی در سطح شهر که شور حسینی را زنده نگاه دارند، همچنین مراسم روضه های خانگی بارعایت پروتکل بهداشتی در زمان های مشخصی از شب یا روز برگزار شود که تعدادی از اعضای خانواده و نزدیکان در آن حضور یابند.

sokhanemardom 689

درادامه مهدی آخوندزاده عضو کانون مداحان شهرستان با اشاره به برگزاری مراسمات ماه محرم افزود: مراسم محرم امسال متفاوت تر از همه سال های گذشته قرار است برگزار شود، نیاز است مراسمات پربارتر وبا معنویت خاصی برگزارشودتا ماه محرم کم رنگ نشود،ما باید تمام پروتکل ها را رعایت نمائیم.

ایشان بیان نمود:امسال بایدحداکثر از فضای مجازی و رسانه ها استفاده شود،اعتقاد من این است که مراسم روضه در مسجد با رعایت پروتکل بهداشتی وتعداد صندلی های محدود و بصورت لایو زنده نیم ساعته درپیام رسان اینستاگرام باشد.

sokhanemardom 692

درادامه جلسه حاج کریم اسفندیاری یکی دیگراز اعضای کانون مداحان افزود : دراین شرایط که با بیماری کرونا ما درآن قرار داریم ، فضای مجازی اولویت بیشتری برای این ماه دارد و ما باید افراد خوبی که در این حوزه تخصص خوبی دارند شناسایی و از آنها برای ترویج این ایام کمک بکیریم و اولویت ما باید بین دوستان صدا و سیما باشد، در حوزه فرهنگی کارهای خوبی انجام شده است، مسابقات مختلفی انجام می شود و افرادبا استعدادهای خوبی که دراین مسابقات توسط ما انتخاب می شود ، می توانند به جامعه شناخته شوند و تجربه خوبی است برای کسی که اولین بار است می خواهد اجرا کند بااعتماد به نفس بالا بتواند اجرا نماید.

بنابراین گزارش کانون مداحان دشتستان دارای ۵ عضو می باشد،حجت الاسلام والمسلمین عباس درسنگ رئیس کانون ، سید موسی موسوی نائب رئیس شورا و اعضای شورای کانون مداحان، مهدی آخوند زاده ، موسی موذنی و حاج کریم اسفندریاری می باشد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه