چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022

سخن مردم"کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد. لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.

به گزارش سخن مردم"در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید ، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد،. به خاطر این روز بزرگ وفراموش نشدنی به سراغ خبرنگاران فعال عرصه رسانه استان رفتیم

درادامه گفتگوی ما را با اسماء بوستانی خبر نگار استان بوشهر وسرپرست روزنامه پیام عسلویه دردشتستان بخوانید:

اسماء بوستانی"خبرنگار- سرپرست روزنامه پیام عسلویه دشتستان

عرض سلام و تبریک روز خبرنگار به همکاران بزرگوارم در سراسر استان خصوصا مجموعه هفته نامه مردم جنوبوپایگاه خبری سخن مردم"

111

از اواخر سال ۹۵ تا کنون، قریب به ۴ سال است که در رسانه های مختلف فعالیت می کنم.

همیشه این شغل را دوست داشتم اما فکر نمی کردم بتوانم حتی یک خبر بنویسم، علاقه و اشتیاقم به این شغل باعث شد که حدود ۴ سال در این عرصه فعالیت داشته باشم.

یک خبرنگار باید پیگیر مشکلات مردم و جامعه باشد و تا مرحله رفع آن تلاش کند. حقایق را بنگارد، توانایی دفاع از حق خود در جامعه را داشته باشد.

یک خبرنگار خوب باید خواندن، نوشتن و صحبت کردن را در خود تقویت کند تا بتواند سوال های خوبی بپرسد و خبرهای خوبی بنویسد. باید بی طرف باشد، اهل مطالعه و نسبت به اتفاقات اطراف خود بی تفاوت نباشد.

خبرنگاران مشکلات زیادی دارند،متاسفانه جایگاه خبرنگاران در جامعه و بهتر است بگویم در استان بوشهر خصوصا شهر برازجان حفظ نمی شود، اکثر خبرنگاران ما از یک حقوق ثابت محرومند، بیمه خبرنگاران مهمترین مسئله است که متاسفانه بسیاری از عکاسان و خبرنگاران ما از بیمه محرومند.

عدم همکاری بعضی مسئولین با خبرنگاران، اکثر مسئولین با خبرنگاران همکاری نمی کنند و پاسخگوی سوالات آن ها نیستند.

خبرنگاران از امنیت شغلی محروم هستند.

متاسفانه هر ساله با نزدیک شدن به روز خبرنگار جلسات متعددی به نام تقدیر از خبرنگاران و به کام مسئولین گرفته می شود که در این جلسات یک تا سه ساعته عملکردهای چند ساله مسئولین گفته می شود. متاسفانه مسئولین ما در روزی که به نام خبرنگار نیز نامگذاری شده حرمت و جایگاه خبرنگاران را حفظ نمی کنند.

هر ساله در این جلسات از رفع مشکل خبرنگاران، ارتباط خوب مسئولین با خبرنگاران، و حفظ شان و جایگاه خبرنگار سخن می گویند در صورتی که تا روز خبرنگار سال آینده حتی یک وعده آن ها محقق نمی شود و این توهین به شان و شعور خبرنگاران است.

خبرنگاران استان بوشهر بسیار کم توقع هستند، مسئولین می توانند با برگزاری یک جلسه و شنیدن مشکلات خبرنگاران، در رفع مشکلاتشان تلاش کنند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه