سه شنبه, 14 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022

سخن مردم"سهیلا کرمپورنیا""کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد. لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.

به گزارش سخن مردم"در هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید ، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد،.

به خاطر این روز بزرگ وفراموش نشدنی به سراغ خبرنگاران فعال عرصه رسانه استان رفتیم درادامه گفتگوی ما را با اعظم کدایی خبر نگار  هفته نامه صدای بندر و پایگاه خبری ،خبر بندر بخوانید:

من اعظم کدایی خبرنگار هفته نامه صدای بندر و پایگاه خبری خبر بندر هستم.

کار خبرنگاری را ازسال ۹۰ همزمان با شروع به کار هفته نامه صدای بندر آغاز کردم.با توجه به انتشار هفته نامه که مدیر مسئولش همسرم بودن و علاقه شخصی خودم کار خبرنگاری راشروع کردم.

WhatsApp Image 2020 08 04 at 01.13

به نظر من یک خبرنگار خوب کسی است که نسبت به کارش متعهد باشد و بتواند بدون غرض ورزی و دخالت نظر شخصی خود یک رابط خوب بین مردم و مسئولین باشد یعنی از طرفی مشکلات و دغدغه های مردم را به خوبی به گوش مسئولان شهر و استان خود برساند و از طرف دیگر بتواند فعالیت ها و اقدامات مسئولین و دولتمردان در جهت رفع مشکلات را به جامعه منعکس کند.

از جمله مشکلاتی که خبرنگاران با آن روبرو هستند عدم امنیت شغلی،بی مهری و کم توجهی دولت به این شغل به گونه ای که حتی خبرنگاری به عنوان یک شغل در نظرگرفته نمی شود و عدم وجود هیچ گونه حمایتی از طرف دولت و نبود هیچ گونه قانون و سامان دهی برای این شغل می باشد

حداقل وظیفه مسئولین در برابر خدمات خبرنگاران به نظر من شفاف بودن و پاسخگو بودن هست.

خبرنگاران با رسانه هایشان کار می کنند و پیشنهاد من برای حل مشکلات رسانه ها   این است که وزارت ارشاد ادارات و شرکتهای دولتی را موظف به اجرای قانون در خصوص مطبوعات از جمله اگهی های دولتی کنند .

رسالت مهم یک خبرنگار تعهد اخلاقی وامانت داری در رابطه با حرفه اش و کمک به بهبود وضع جامعه و سوق دادن جامعه به سمت پیشرفت هست.

باتشکر از شما همکاررسانه ای درپایگاه خبری سخن مردم وهفته نامه مردم جنوب که به یاد ما بودید.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه