شنبه, 05 آذر 1401 - Saturday, 26 November 2022

سخن مردم"علی محمد کمارج حاجی ریاست اداره ورزش و جوانان دشتستان به مناسبت ۱۷ مرداد ماه، طی یک پیام روز خبرنگار را تبریگ گفت:

کمارج حاجی

به گزارش سخن مردم"، متن کامل این پیام بدین شرح می باشد:

بسم ا...الرحمن الرحیم

سلام و درود خدا بر تمامی خبرنگاران شهید که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زرمندان و زورمندان بریده از انسانیت و قدرت‌های سلطه ‏گر جهانی قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقاء محبوب رسیدند.

درود خدا بر تمامی وقایع‌ نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‏دارند و خامه خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‏گیرند.

۱۷مرداد ، روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبها است ، برای پاسداشت مقام شامخ تمامی انسان های فرهیخته که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم انقلاب کردند.خبرنگاران به راستی تجسم امانت ، مسئولیت ، تعهد ، دلسوزی و وظیفه اند.

خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.

بی تردید کارکرد رسانه های محلی در ارائه تصویری از مشکلات موجود منطقه و نظارت عمومی بر مسئولان و بررسی و نظارت بر حسن اجرای عملکرد دستگاه های اجرایی نقشی مهم و تلاشی بی بدیل و غیرقابل انکار است. آنجا که با انتقاد سازنده خود و با بیان مشکلات و طرح و نظرات اصلاحی خود به مسوولان کمک می نمایند که در کارکرد خود دقت و ریز بین باشند و چشم های ناظر آنها را بر عملکرد خود نشانه ای برای هوشیاری بیشتر در تصمیمات بپندارند.

و راستی که رسالت اصحاب خبر و رسانه بسیار خطیر و حساس است. چنانچه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در حدیثی فرموده است: «حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس». از همین روست که می توانیم حق گویی و مطالبه گری حق توسط خبرنگاران عزیز را مجاهدتی عظیم و فداکاری فرهنگی سترگ بنامیم و قدردان آن باشیم.

خبرنگار باید بداند و می‏داند که آن کس که آگاه‏تر است مسؤول‏تر است.

مسؤول در قبال ملت و کشور،

مسؤول در قبال باورها و اعتقادات مردم،

مسؤول در قبال منافع ملی،

مسؤول در قبال تجاوز فکری و اندیشه‏‏ای بیگانه‏ به مرزهای فرهنگی،

مسؤول در قبال اخلاق جامعه ،

و این مسؤولیت و مسؤولیت‌ها نه تنها محدودیت نمی ‏آفریند،

بلکه راه رسیدن به کمال را در این حرفه مقدس برای او هموار و هموارتر می‏سازد و خبرنگار به جایگاهی می‏رسد که جز رضایت حضرت دوست نمی‏بیند.

 17 مرداد ماه «روز خبرنگار » یاد روز باشکوه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم را به حضور  خبرنگاران عزیز استان و بخصوص اهالی قلم و اصحاب جراید و خبرنگاران شهرستان دشتستان تبریک عرض نموده وضمن پاسداشت خاطره شهدای اصحاب رسانه،جد و جهد شما عزیزان را در برافروختن چراغ اطلاع‌رسانی مستقل و مسئولانه ارج می‌نهم. بی شک،دستیابی به قله‌های پیشرفت،سربلندی و رشد و توسعه ورزش این دیار و منطقه ، حضور موفقیت آمیز و کسب عناوین مختلف سربلندی ورزشکاران و جوانان این خطه قهرمان خیز و بازتاب و پوشش آنها جز با تلاش ، کوشش ، حق‌جویی، صدق و مجاهدت در عرصه آگاهی ممکن نمی‌شود.

گرچه می دانم کاری که برای رضایت مردم و موفقیت و سربلندی و سعادت آنها است چیزی جز رضا و خشنودی خالق بی همتا نیز نمی تواند پاسخ آنها باشد اما به پاس همه تلاش و مجاهدت های ارزنده شما اهالی گرانقدر رسانه، از ایزد منان تداوم عزت و اهتمام مسئولانه شما را در روایت عشق، آزادی و حق گویی در عرصه آگاهی آرزومندم.

با تشکر

علی محمد کمارج حاجی

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه